آموزش سئو - تولید محتوا - بخش چهارم

آموزش سئو - تولید محتوا - بخش چهارم

تولید محتوا

تولید محتوا بدون سئو همانند داشتن طلا زیر خاک است.

نمیتوان یک سایت را بدون محتوا ارتقا داد و همچنین نمیتوان یک محوای با کیفیت را ارتقا داد و آن هم بدون بهینه سازی و بدون لینک سازی. تکنیک‌هایی مثل بازاریابی محتوا و کپی رایتینگ منافاتی با سئوی محتوا ندارند، بلکه اگر این تکنیک‌ها درست استفاده شوند هم جهت با سئو سازی محتوا است. سئو محتوای   محتوا و سئو مکمل هم هستند، در موتورهای جستجو، کاربری چیزی را سرچ می‌کند و براساس فاکتورهای سئو، محتوای یک سایتی نمایش داده می‌شود. بنابراین هر دو در یک میدان هستند. و باید در اینجا دقت کنید که اگر به دنبال کسی هستید که برای شما کار تولید محتوا انجام دهد و یا استراتژی تولید محتوا ایجاد کند باید حداقل ها را در سئو محتوا بداند. به عبارت دیگر سئو و محتوا هم‌دیگر را تکمیل می‌کنند.  

برای تولید یک محتوا باید چه کنیم؟

1.ابتدا باید نیازسنجی کنید و بررسی کنید که باید درباره چه موضوعاتی محتوا تولید کنید. و موضوعات را اولویت بندی کنید. 2.بعد به بررسی کلمات کلیدی آن موضوعات بپردازید و آن‌ها را پیدا کرده و اولویت بندی کنید. و باید به شکل منطقی از محتواها استفاده کنید. درواقع سئو محتوا را باید انجام دهید. 3.سپس برای ارتباط بهتر محتوای تولید شده را به خدمات ارتباط دهید. به عبارت دیگر باید بازاریابی محتوا انجام دهید و یا به شکل‌های مختلف و با منطق از کاربران اطلاعات دریافت کنید. 4.کپی رایتینگ هم فراموش نشود، محتوا باید به زبان ساده و با صداقت نوشته شود، باید عنوان جذاب داشته باشد ابتدای مقاله به شکلی باشد که کاربر را به خواندن کل مقاله ترغیب کند. 5.در محتوا باید سعی کنید از ویدیو و عکس استفاده کنید تا کاربران صرفا با خواندن متن خسته نشوند. این عمل تعامل کاربران را هم بیشتر می‌کند. 6.ارزیابی و رصد محتوای نوشته شده ، به کمک ابزارهای سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس می‌توانید محتواهای خود را ارزیابی کنید.

روش های تولید محتوا

محتوای یونیک و منحصربه‌فرد ارزش دارد، محتوای کپی از سایت‌های مختلف و یا بازنویسی آن‌ها، برای سایت  شما ارزش نمی‌آفریند و مفید نیست. جدا از این مسئله و همچنین گوگل به راحتی می‌تواند کپی بودن متن و یا عکس شما را تشخیص دهد. یک محتوای عالی که ترغیب کننده باشد و نیاز کاربران را به خوبی رفع کند را بسازید، یک محتوای سئو شده که باعث ایجاد تعامل کاربران می‌شود را بسازید و هر چقدر بیشتر به کاربران ارزش بگذارید بیشتر سود خواهید کرد.

مقاله

بخش مقالات، بلاگ  در سال‌های اخیر بسیار رشد داشته است. زمانی که شما در وبسایت خود بخشی با عنوان بلاگ دارید تعامل کاربران بیشتر می‌شود، بخش مقاله‌ها یا بلاگ، جدا از آنکه برای فروشگاه‌ها بسیار خوب است برای ارائه دهندگان خدمات و SaaS هم می‌تواند بسیار مفید باشد. شما در مقالات وبلاگ سایت خود می‌توانید راهنمای کاملی از خدمات خود ارائه دهید و یا آموزش هایی در حوزه کاری خود درج کنید. بلاگ می‌تواند مکانی جهت روشن کردن ذهن کاربر و رفع مشکلات او باشد.  نکته:
 • از ربات ها برای ارائه مطلب استفاده نکنید طبیعی باشید.
 • برای تولید محتوای کاربردی بهتر است تحقیقات میدانی داشته باشید تا بتوانید داده‌های مفید و منحصربه‌فرد ارائه دهید.
 • به طولانی بودن و یا نبودن محتوا فکر نکنید، همیشه به کیفیت آن فکر کنید.
 • در محتوای خود صداقت داشته باشید.

صفحات محصول

صفحه محصولات اصولا جزء مهم‌ترین صفحات سایت است و باید بسیار شفاف و صادقانه نوشته شود و محتوای آن از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. اهمیت صفحات محصولات در رفتن کمپین تبلیغاتی دوچندان می‌شود و باید سعی کند در کنار حفظ منافع کسب و کار آن سایت، به منافع کاربر هم به خوبی پاسخ دهد. هر دوی این منافع به هم گره خورده‌اند. اگر لندینگ پیج داشته باشیم  ورودی هدفمند و خوبی دارد و مناسب هرکسب و کاری  است
 • از تبلیغات اغراق آمیز دوری کنیم
 • در صفحات محصول دکمه CTA داشته باشیم دکمه ای که میتواند مسیر کاربر در سایت را به خوبی روشن کند.
 •  برای محصولات خود از عکس‌های واقعی و اختصاصی استفاده کنید. محصول خوب نیازمند عکس خوب است.
 • بالا بودن سرعت وبسایت و داشتن یک UX خوب نقش بسیار مهمی در بازخورد مثبت صفحات محصولات دارد.

نقد و بررسی

کاربران عاشق نقد و بررسی در هر زمینه هستند،نقد و بررسی باعث تعامل کاربران میشود. نقد و بررسی باید منطقی صورت بگیرد. در مقالات نقد و بررسی استفاده از نظرات سایرین و کاربران به اعتبار آن مقاله می‌افزاید. با نقد بررسی باید سعی کنیم تاثیر مثبت داشته باشیم.

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک یک نوع محتوای خوب است،چرا که درک آن ساده است، اشتراک گذاری آن ساده است هر چند تولید آن ساده نیست.
 • به کلمه اینفوگرافیک دقت کنید، اینفو یعنی داده در قالب یک گرافیک. پس در اینفوگرافیک‌های خود از متن خالی استفاده نکنید چرا که ماهیت اینفوگرافیک را از دست می‌دهد.
 • لازم نیست همه چیز را در اینفوگرافیک بگویید. نکات مهم و خلاصه متن گفته شود کافی است.
 • از نمودارها، عکس‌ها، آمارها و چیزهای جذاب استفاده کنید. خشک و خالی نباشد.
 • ربات‌های جستجو نمی‌توانند داخل اینفوگرافیک را بخوانند پس در بالا و پایین اینفوگرافیک از متن در جهت تشریح داخل اینفوگرافیک استفاده کنید. به شکل خلاصه اینفوگرافیک را سئو کنید.

راهنما ها، چگونگی ها و ترفندها

درج ویدیو راهنما و یا گفتن یک ترفند در داخل ویدیو اثربخشی بیشتری دارد، طبق آمار یک وبسایت (طبق گزارش‌های سایت hubspot) درج ویدیو باعث افزایش ۸۰ درصدی تعامل کاربران می‌شود. سعی کنید مقالات راهنما را هدفمند ایجاد کنید، همانند سایت‌های خبری ایرانی نباشید که یک بار درباره در می‌نویسند و یک بار درباره دیوار. درباره محصولات و یا خدمات خود راهنما بنویسید تا آگاهی کاربران بالاتر رود.

ویدیو

اگر دنبال این هستید که کاربران تعامل زیادی را داشته باشند و بیشترین اشتراک‌گذاری لینک های اتوماتیک را داشته باشید این حداقل مزیت‌های تولید محتوای ویدیویی است. طبق گزارش‌های سایت hubspot ویدیو، نرخ تبدیل را ۸۰ درصد افزایش می‌دهد. نرخ تبدیل یعنی کاربری که تبدیل می‌شود به مشتری. منظور از اسکریپت ویدیو همان متن و محتوایی است که داخل ویدیو گفته می‌شود
 • اسکریپت ویدیو را در قالب متن در زیر ویدیو درج کنید. برای سئو ویدیو خوب است.
 • همیشه اسکریپت را آماده کنید و بعد ویدیو تولید کنید.
 • اگر بتوانید برای ویدیو خود زیر نویس همان زبان ویدیو را درج کنید عالی می‌شود.

طول محتوا

طول مقاله اولویت اصلی نیست و باید به فکر جذب کاربران به شکل هدفمند باشید، به عنوان مثال استفاده از رنگ‌بندی مناسب، بولد کردن متن‌های مهم، استفاده مناسب از H1 الی H6 و …

seo سئو آموزش سئو

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد
Registrant Rights and Responsibilities