خانه / بررسی بلک لیست بودن آی پی / موبایل مارکتینگ | راهنمای جامع بازاریابی موبایل

موبایل مارکتینگ | راهنمای جامع بازاریابی موبایل

موبایل مارکتینگ | راهنمای جامع بازاریابی موبایل

بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ یکی از انواع بازاریابی است که می‌توان آن را زیرمجموعه‌ی دیجیتال مارکتینگ در نظر گرفت.
موبایل مارکتینگ پتانسیل خیلی زیادی برای پیشرفت دارد؛ هر چه که باشد کسانی که دارای دستگاه موبایل هستند به طور میانگین تنها دو ساعت از روز موبایلشان دور از آن ها قرار دارد و یا به اینترنت متصل نیست، علاوه بر این، بیش از ۴۹ درصد از مردم حداقل دارای ۲ دستگاه موبایل هستند. با وجود این موارد، ورود به این عرصه دارای پتانسیل، نیاز به برنامه ریزی دارد. ترندهای موبایل با سرعت باورنکردنی بوجود آمده و از بین می روند، بنابراین همراهی با آنها نیاز به گذاشتن وقت برروی این امر دارد. به همین نسبت نیز مشتریان توجه بیشتری را به موبایل نشان می دهند، و البته پول بیشتری نیز در این زمینه خرج می کنند. از پیام های کوتاه گرفته تا ایمیل و اپلیکیشن های موبایل، هر کدام از این قسمت ها نیاز به یک استراتژی قدرتمند برای کمپین بازاریابی موبایل شما دارد.
مشکل اصلی استفاده از استراتژی های موبایل مارکتینگ این است که در صورتی که به صورت اشتباه پیاده سازی شود می تواند تجربه کاربری بدی را برای اعضا به وجود بیاورد و این آخرین چیزی است که شما می خواهید. دسترسی شما به مخاطبان از طریق موبایل نه تنها نیازمند تلاش مستمر به مانند کانال های دیگر بازاریابی شماست، بلکه باید با توجه به نیازها، علایق و میزان توجهی که مخاطبان در دستگاه های موبایل خود دارند شخصی سازی شود. خبر خوب این است که همان طور که بازار دائماً در حال تغییر و تحول است، تکنولوژی راه های بهتر و موثرتری را برای ایجاد ارتباط شما با خریداران ایجاد می کند.
هنگامی که استراتژی درستی اتخاذ شود، بازاریابی موبایل می تواند یکی از سریع ترین و مستقیم ترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشتریان باشد. به عنوان یک کانال دوستانه، فضای بازاریابی موبایل به شما اجازه شخصی سازی واقعی را می دهد، که می تواند ارزش برند و تقاضای برند بیشتری را از سوی مخاطبان برای شما به ارمغان بیاورد.
چه مواردی را در این مقاله خواهید خواند

موبایل مارکتینگ چیست؟

با این مقاله می توانید یاد بگیرید که چطور از طریق دستگاه های موبایل کاربران را هدفگیری کنید، و ببینید که این کانال چطور می تواند با پتانسیلی نامحدود تاثیر زیادی در نرخ بازگشت سرمایه شما داشته باشد.

موبایل به یک کانال منحصر به فرد برای ارتباط با مخاطبان است

شما خواهید دید که چه عواملی باعث می شوند که موبایل به یک کانال منحصر به فرد برای ارتباط با مخاطبان از طریق پیام های کوتاه، ایمیل، وبسایت، اپلیکیشن موبایل و پوش نوتیفیکیشن موبایل تبدیل شود.

• چه کسانی از موبایل مارکتینگ استفاده می کنند؟

پاسخ این سوال بسیار فراتر از ” همه ” و بازاریابان B2C است. شما می توانید دقیقاً ببینید که کدام سازمان های بازاریابی B2B می توانند بیشترین سود را از بازاریابی موبایل ببرند، و همینطور آینده ی این کمپانی ها و برندها در دنیای بازاریابی چگونه خواهد بود.

• ساخت یک استراتژی چند کاناله
قبل از این که استراتژی موبایل مارکتینگ خود را پیاده سازی کنید، شما باید اهداف خود را مشخص کرده و یک برنامه داشته باشید. مقاله ما به شما کمک می کند تا چرخه زندگی مشتریان را درک کرده و پرسوناها را ایجاد کنید، تقویم بازاریابی خود را بسازید و ابزار بازاریابی خودکار خود را راه اندازی کنید، همچنین می توانید اهداف بازاریابی موبایل خود را مشخص کرده و KPIهای خود برای تمامی کانال ها را تعیین کنید.

• طراحی واکنش گرا
یکی از اولین قدم ها برای ایجاد یک برنامه بازاریابی موبایل طراحی واکنش گرا میان وب سایت، ایمیل ها و لندینگ پیج هاست.
responsive بودن صفحات وب شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است
برای پیاده سازی طراحی واکنشی، شما باید مطمئن شوید که تجربه کاربری تعامل برانگیزی ایجاد می کنید، تبدیل مشتری را بهینه سازی می کنید و نتایج صفحه جستجو را نیز در نظر دارید. همچنین شما باید به فکر افزایش نرخ تاثیر هزینه و زمان نیز باشید.

• بازاریابی از طریق SMS و MMS
SMS و MMS دو شیوه مستقیم هستند که می توانید از آنها برای فرستادن مستقیم محتوا به مخاطبان استفاده کنید، اما باید از این کانال ها به صورت هوشمندانه استفاده کنید. شما با افزایش دانش خود در این زمینه می توانید بهترین تکنیک ها برای رساندن پیام ها به مشتریان به صورت سریع یاد بگیرید و از قوانین کاردینالی برای ایجاد یک کمپین موثر استفاده کنید، این پیام ها می توانند پروموها، ویدیوها، هشدار در مورد موجودی محصولات و همچنین یادآوری ها باشند.

• اپلیکیشن های موبایل
با استراتژی و نقشه راه درست، اپلیکیشن های موبایل می توانند فرصت ایجاد تعامل بیشتر با مشتریان را برای شما بوجود بیاورند. شما باید بین مدل های مختلف اپلیکیشن ها گشت و گذار کنید، میزان کارایی، تجارتی، تعامل دوباره و استفاده تمامی موارد با هم. قبول بکنید یا نه ایجاد یک اپلیکیشن موبایل حرکت درست در جهت حمایت از قدرت، تعامل و نرخ تبدیل مشتری اهداف بیزینس شماست.
بازاریابی اپلیکیشن یا اپلیکیشن مارکتینگ چیست
و چگونه انجام می شود؟

• پیاده سازی اهداف و KPIها

بهترین راه ها برای سنجش و تحلیل میزان موفقیت کمپین موبایل مارکتینگ خود را فرا بگیرید تا بتوانید یک تجربه مستمر را چه در اپلیکیشن، موبایل سایت و یا از طریق پیام کوتاه ایجاد کنید.

• طراحی اپلیکیشن، پیاده سازی و معرفی به مردم

بعد از این که در مورد مدل اپلیکیشن و هزینه ای که می خواهید بسته به بیزینس خود برای آن در نظر بگیرید به نتیجه رسیدید، شما می توانید کار برروی طراحی را شروع کنید.

با استراتژی و نقشه راه درست، اپلیکیشن های موبایل می توانند فرصت ایجاد تعامل بیشتر با مشتریان را برای شما بوجود بیاورند
در این بخش در مورد المان های کارایی اپلیکیشن، روند اجرایی، پیاده سازی، هزینه و زمان صحبت خواهد شد. در این بخش، ما در مورد ایجاد یک قالب زنجیره ای و آپشن های شما برای پیاده سازی داخلی و خارجی صحبت خواهیم کرد. همچنین در این بخش یک چک لیست وجود دارد که به شما موقعیت های معرفی اپلیکیشن به مردم را نشان می دهد.

• تست کردن، سنجش و بهینه سازی

هنگامی که نیم نگاهی به میزان موفقیت برنامه ی بازاریابی موبایل خود دارید، شما همیشه خود را برای موفقیت و رشد بیشتر آماده می کنید. در این بخش می توانید بر پروسه ی تست های A/B، تست های چندگانه، تست های مشخص برروی دستگاه ها و اپلیکیشن های اختصاصی مسلط شوید و همچنین تست های پنج قدمی ما برای تمرکز برروی بهینه سازی روند اجرایی اپلیکیشن را نیز فرا می گیرید.

جمع بندی
با ایجاد یک برنامه بازاریابی موبایل، شما می توانید یک بخش حیاتی را به استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اضافه کنید. این بخش نه تنها می تواند شما را به صورت دائمی در تماس با مشتریان نگه دارد، بلکه مقدار زیادی داده های رفتاری مهم را نیز که برای تمامی کانال های بازاریابی دارای اهمیت است فراهم کرده و از این طریق تاثیر بسزایی برروی نرخ بازگشت سرمایه شما می گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هجده =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد