site seal چیست؟


اگر تا کنون برای تهیه SSL اقدام کرده اید و یا مقالاتی در مورد SSL خوانده اید، احتمالا با برخی مفاهیم مواجه شده اید که برایتان ناآشنا بوده اند.
یکی از این مفاهیم site seal می باشد. site seal در واقع یک مُهر با نماد شرکتی است که از آن ssl تهیه کرده اید. برای مثال site seal شرکت comodo با site seal شرکت thawte متفاوت است.
این نماد گرافیکی بازدیدکنندگان سایت شما را قادر می سازد تا بدانند که شما برای ایمنی آنها تدابیری اندیشیده اید و نشان می دهد که تراکنش ها در محلی امن انجام می پذیرد.
این لوگوی گرافیکی به سادگی اطلاعات سازمان شما و همچنین اطلاعاتی از گواهینامه اس اس ال شما نمایش میدهد و کاربر را کاملا نسبت به سایتتان مطمئن می کند.

در تصویر زیر چند نمونه از این site seal ها قابل مشاهده است.
site seal

انواع site seal
site seal در دو دسته بندی پویا و ایستا (داینامیک و استاتیک) موجود است.
site seal استاتیک قابل کلیک کردن نیست و فقط یک تصویر است که در وب سایت قرار داده شده تا به بازدیدکنندگان نشان دهد که سایت ایمن است.
اما site seal داینامیک قابل کلیک کردن است و در واقع کاربران می توانند با کلیک روی این لوگوی گرافیکی جزئیات امنیتی مهم و بیشتری به دست بیاورند.
همه ی آنچه در اینجا گفته شد مربوط به اعتماد کاربران است و در واقع با این لوگوی گرافیکی، اعتماد کاربران را به سرعت جلب می کند. site seal های پویا اکثرا روی گواهینامه های EV و OV ارائه می شوند.

برچسب ها

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

SAN چیست؟

SAN یا Subject Alternate Name به این معناست که شما می توانید به وسیله ی یک گواهینامه اس اس ال چندین نام دامنه را پوشش دهید....

انواع گواهینامه SSL

انواع گواهینامه های ارائه شده توسط آسان رایان از لینک های زیر قابل خریداری و نصب هستند که در ادامه به شرح کامل...