خانه / دامنه / دامنه ملی / چرا دامنه ام در ایرنیک 10روزه رزرو می شود؟!

چرا دامنه ام در ایرنیک 10روزه رزرو می شود؟!

دامنه

در ابتدا توضیح کوتاهی درمورد نحوه ثبت دامنه داشته باشیم:

درصورتی که هنوز شناسهٔ کاربری ندارید به سایت www.nic.ir مراجعه کنید.در قسمت «ساختن شناسهٔ کاربری جدید» فرم مربوطه را مطابق با پسوند دامین موردنظر خود تکمیل نمایید، پس از تکمیل و ارسال فرم، شناسه کاربری شما در صفحه نشان داده شده و رمز ورود موقت برای شما به نشانی الکترونیکی که در فرم وارد کردید ارسال خواهدشد. با شناسه و رمز ورود خود به سایت وارد شوید (login)در صفحهٔ «دامنه‌ها» روی گزینهٔٔ «ثبت‌دامنه» کلیک کنید. سپس باید رابط‌ های دامنه را انتخاب کنید. یعنی صاحب‌امتیاز دامنه، رابط اداری، رابط فنی، و رابط مالی دامنه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برای این که آسان رایان بتواند دامین شما را ثبت نماید می بایست در منوی رابط های مجاز گزینه “خودم و همه نمایندگان” را برای صاحب‌امتیاز دامنه، رابط اداری، رابط فنی، و رابط مالی انتخاب نمایید.

سپس در باکس سرچ صفحه اصلی آسان رایان نام دامنه مورد نظر خود را تایپ کنید و در صورت آزاد بودن دامنه آن را ثبت نمایید.

پس از پرداخت، آن دامنه برای شما رزرو شده و برای متقاضیان دیگر غیر قابل رزرو می‌گردد سپس درخواست شما برای بررسی و تایید نهایی به واحد ثبت دامین ارسال خواهد شد و از طریق پست الکترونیک (email) و پانل خود از نتیجه تائید یا رد درخواست خود مطلع خواهید شد.

لازم به توضیح است که در صورت نیاز به ارسال مدارک جهت تایید ثبت دامنه، از طریق نشانی الکترونیک (email) با شما مکاتبه خواهد شد و شما تا تاریخ انقضای ذکر شده در سفارش خود (expire date) که معمولا ۱۰ روز کاری پس از رزرو دامین است برای تکمیل مدارک و ارسال آن جهت تایید نهایی فرصت خواهید داشت. در صورتی‌که تا پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضا، فرایند ثبت به صورت کامل انجام نگیرد، دامنهٔ شما معلق شده و برای ثبت مجدد آزاد خواهد شد در این صورت، همزمان با آزاد شدن دامنه، مبلغ پرداخت شده به حساب آسان رایان عودت داده خواهد شد و تا 2 روز کاری پس از ریجکت دامین مبلغ آن به حساب کاربری شما در آسان رایان عودت داده میشود تا برای خریدهای بعدی از آن استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد