خانه / بررسی بلک لیست بودن آی پی / ۱۴ روش بازاریابی ایمیلی در تجارت الکترونیک (Ecommerce)

۱۴ روش بازاریابی ایمیلی در تجارت الکترونیک (Ecommerce)

14 روش بازاریابی ایمیلی در تجارت الکترونیک (Ecommerce)

۱۴ روش بازاریابی ایمیلی در تجارت الکترونیک (Ecommerce)

 

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) روشی مؤثر برای در ارتباط ماندن با مشتریان و همچنین ترویج و تبلیغ کسب و کار به نظر می‌رسد، اما به انجام این کار به همین سادگی ها هم نیست.

در بین ابزارهای مختلفی که در یک کمپین تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان ایمیل مارکتینگ را یکی از ارزان‌ ترین ابزارهای تبلیغاتی دانست. شاید به همین دلیل است که شاید کمتر به جزییات فنی و یا افزایش اثربخشی ایمیل مارکتینگ توجه می شود.

اساساً ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی هنگامی رخ می‌دهد که یک کسب‌ و‌ کار جهت ترویجِ محصول یا خدمات خود، پیغامی تجاری با استفاده از پست الکترونیکی (Email) به گروهی از افراد می‌فرستد، اما اگر بخواهم تعریف دقیق‎تر Email Marketing را بیان کنم خواهم گفت به ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه یا مشتری فعلی، ایمیل مارکتینگ گفته می‌شود، این ایمیل‌ها معمولاً محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و … دارند و به منظور کمک به ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌شوند.

ایمیل خود را دور از سطل آشغال نگه دارید! افرد از نظر اینباکس ایمیل در این دنیا به دوسته تقسیم می‌شوند: دسته اول کسانی هستند که اینباکس آنها صفر است و پیامی درون آن نیست؛ دسته دوم که تعدادشان کم نیست.

۸۰% از مارکترهای خرده‌فروشی اعلام کرده‌اند که بازاریابی ایمیلی بهترین ابزار برای بازگرداندن مشتریان قبلی است

این یک تصویر واقعی از اینباکس یک نفر است. این وضعیت به نظرتان آشنا می‌رسد؟ اکثر این ایمیل‌های خوانده نشده، ایمیل‌های معرفی و ترویجی هستند که مستقیماً به پوشه Promotions می‌روند. بله، افراد ایمیل‌های داخل این بخش را نیز باز می‌کنند، اما تنها ایمیل‌هایی که بیش از حد جذاب به نظر برسند.

ممکن است این موضوع برای تمام افرادی که در تجارت الکترونیک به ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی مشغول هستند، ناامیدکننده به نظر برسد، اما به احتمال زیاد این چالشی است که همه از قبل با آن درگیر هستید. البته، این نکته را نیز باید گفت که اگر کسب‌ و کار و برندی هستید که هنوز به صورت فعال از ایمیل مارکتینگ به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی استراتژی بازاریابی خود استفاده نمی‌کنید، سود بالقوه‌ی عظیمی را از دست می‌دهید.

مارکتر بودن در صنعت تجارت الکترونیک کار راحتی نیست. فضای تجارت الکترونیک همانند فضای عید سال نو، بسیار شلوغ است. با این حال، ایمیل را نمی‌توان به کل نادیده گرفت. در حقیقت، ۸۰% از مارکترهای خرده‌ فروشی اعلام کرده‌اند که بازاریابی ایمیلی بهترین ابزار آن‌ها برای بازگرداندن مشتریان قبلی است.

دوره ایمیل مارکتینگ

استفاده اثربخش از ایمیل برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش

ایجاد یک لیست ایمیل از مخاطبان و بازاریابی از طریق آن، یکی از با ارزش‌ترین روش‌هایی است که می‌تواند برای کسب‌ و کار انجام داد. در واقع، بر اساس مطالعه‌ای معتبر، ایمیل مارکتینگ دومین کانال مؤثر بازاریابی در تجارت الکترونیک است.

با این‌ حال، امروزه اکثر فعالان این حوزه فکر می‌کنند که بازاریابی ایمیلی به اندازه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی پاسخ‌گوی نیازهای بازاریابی دیجیتال نیست. این تفکر تا حدود زیادی صحیح است. به طور خلاصه می‌توان گفت که وضعیت عوض شده است. دیگر روزهایی که ایمیل به عنوان اولین گزینه ارتباطی در کمپین‌های سرد و بی هدف استفاده می‌شد، گذشته است. الحق که نام این ایمیل‌ها به درستی اسپم گذاشته شده است!

امروزه ایمیل مارکتینگ کمی تغییر کاربری داده و تبدیل به ابزاری عالی برای هدف‌گیری دقیق مخاطبان شده است

در هر حال، امروزه ایمیل مارکتینگ کمی تغییر کاربری داده و تبدیل به ابزاری عالی برای هدف‌گیری دقیق مخاطبان و ترویج و معرفی پیشنهادات کلیکی برای مشتریان بالقوه‌ای شده است که قبلاً با آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی یا جای دیگر ملاقات کرده و درگیر شده‌اید.

حال سؤال این است که چگونه می‌توان ایمیل خود را بین حجم عظیم ایمیل‌های دیگری که به اینباکس مشتری ارسال می‌شوند، متفاوت‌تر به چشم مشتری نشان داد؟

اگر کمپین‌ های ایمیل مارکتینگ به درستی استفاده شوند، یک ایجادکننده عالی روابط با مشتریان و همچنین، ابزار عالی برای فروش از طریق تأثیرگذاری هستند. اما اگر غلط استفاده شوند، هنوز هم به راحتی همان نام اسپم به آن ها تعلق خواهد گرفت.

در ادامه، ۱۴ روش برای بهبود بازاریابی ایمیلی در تجارت الکترونیک ارائه شده است که با انجام آن‌ها، دیگر ایمیل‌هایتان در اینباکس مشتریان گم نخواهد شد. در نتیجه، راز کار در روش استفاده، هنر طراحی ایمیل و هدف‌گذاری دقیق مخاطبان است.

۱۴ روش برای بهبود بازاریابی ایمیلی در تجارت الکترونیک

۱- نوار عنوان خود را POP کنید

چند نکته‌ی اول درمورد نوار عنوان است. چراکه عنوان ایمیل همانند جلد اصلی کتاب می‌ماند. عنوان باید بسیار جذاب و گیرا باشد تا بتواند شخصی را که ۲۷٫۰۰۰ ایمیل بازنشده در اینباکس خود دارد متقاعد کند که ایمیل را باز کند. در حقیقت، طبق اعلام وب سایت Convince&Convert، ۳۷ درصد از دریافت‌کنندگان ایمیل، آن را تنها بر اساس عنوان اصلی‌اش باز می‌کنند.

حال به نظرتان چگونه می‌توان کاری کرد که ایمیل‌ها باز شوند؟ ابتدا بهتر است موارد زیر را در نظر گرفت:

  • بزرگ و بدون محدودیت فکر کنید و در متن خود خلاقیت به خرج دهید.
  • از زبانی ساده و قابل درک استفاده کنید (کلمات سنگین به کار نبرید).
  • بهترین بخش‌های ایمیل را در نوار عنوان بنویسید.
  • در زبان انگلیسی، در جای مناسبی از متن از ALL CAPS (تمام حروف کلمه بزرگ باشد) استفاده کنید.
  • همه چیز را همان اول نگویید تا مشتری دنبال چیز بیشتری باشد و ادامه ایمیل را بخواند.

برند Bed Bath & Beyond با متن ایمیل زیر نتیجه فوق العاده‌ای گرفت:

این متن زیبا و هیجان انگیز که در بالای آن نوشته بود “YESSSSS”، با آن حالت نوشتن، هیجان پاییز، و البته ارائه تخفیف ۲۰ درصدی، سریعاً چشمان مخاطب را جذب خود می‌کند. همچنین در این ایمیل متنی با این مضمون بود “برای اولین بار نگاه کنید” که مخاطب را برای کسب اطلاعات بیشتر متقاعد می‌کرد.

۲- در نوار عنوان اصلی از شکلک استفاده کنید

روش دیگر برای متقاعد کردن مردم برای باز کردن ایمیل، بصری‌سازی آن با استفاده از شکلک است. طبق اعلام وب سایت Experian، برندهایی که از شکلک در ایمیل خود استفاده می‌کنند، نرخ باز شدن ایمیل آن‌ها ۵۶% نسبت به برندهایی که از شکلک استفاده نمی‌کنند، بیشتر است.

این موضوع برای آن‌هایی که در صنعت مارکتینگ در تجارت الکترونیک فعالیت دارند، حیاتی است؛ چراکه تعداد ایمیل‌های دریافتی توسط مشتریان از دیگر شرکت‌های تجارت الکترونیک بسیار زیاد و رقابت در این فضا سنگین است.

اینباکس شخصی خود را بررسی کنید؛ چند مورد استفاده از شکلک دیده می‌شود؟ این روشی است که حتماً باید استفاده از آن را در نظر گرفت.

اگر از شکلک استفاده می‌کنید، مرتبط و مناسب بودن آن‌ها بسیار مهم است.

۳- نوار عنوان اصلی را شخصی‌سازی کنید

آخرین نکته در مورد نوار عنوان اصلی این مورد است و به شما قول میدهیم که این سه مورد اهمیت زیادی دارند. یک روش دیگر که مارکترهای فعال در تجارت الکترونیک از آن استفاده می‌کنند تا ایمیل خود را برجسته نشان دهند، این است که کاری کنند ایمیل کاملاً درمورد خود مشتری و مربوط به او باشد.

چه کاری بهتر از اینکه اسم مشتری را در داخل ایمیل و در نوار عنوان اصلی بیاورید؟ طبق اعلام شرکت هاب اسپات (HubSpot) ایمیل‌هایی که در نوار عنوان اصلی آن‌ها اسم کوچک دریافت‌کننده نوشته شده است، نرخ کلیک‌خوری بیشتری از دیگر ایمیل‌ها دریافت می‌کنند.

ایمیل دیگری که نظر را فوراً جلب می‌کند، ایمیلی با عنوان “Lord + Taylor” است. این ایمیل طوری است مخاطب فوراً می‌خواهد آن را باز کند و ببیند که چه چیزی را از دست داده است! اگر از ابزار بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنید، انجام این کار به صورت اتوماتیک توسط این ابزارها نیز راحت است. بنابراین بهتر است که نوار عنوان خود را مربوط به مشتری کنید؛ در این صورت، خواهید دید که نرخ کلیک‌خوری دقیقاً پس از لحظه ارسال افزایش پیدا خواهد کرد.

۴- ایمیل خوش آمدگویی بفرستید

بعد از بحث نوار عنوان، نوبت محتوای خود ایمیل است. ایمیل‌های خوش آمدگویی به رقم قابل توجه ۳۲۰% افزایش درآمد را با خود به همراه دارند که بیشتر از دیگر ایمیل‌های پروموشنال (Promotional) در صنایع B2C است. چه چیزی می‌تواند از خوش آمد گفتن راحت‌تر باشد؟!

برای انجام این کار، بهتر است از متن‌هایی با فونت بزرگ و Bold، دکمه‌های دعوت به اقدام یا همان CTA (Call to Action)در قالب یک طراحی فریبنده با تصاویر زیبا استفاده کنید. برای مثال، ایمیل زیر را که از طرف Rent the Runway ارسال شده است، نگاه کنید. چه راهی بهتر از استفاده از تصویر فردی زیبا درحال خندیدن؟ با وجود این تصویر، مشتری صفحه را به پایین اسکرول کرده و دکمه CTA را خواهد دید.

این دعوت به اقدام در حد بسیار مطلوب بوده و اصلاً تحمیل کننده و زوری نیست. این نکته مهم است که در خاطر مشتری بماند که این یک ایمیل خوش‌آمدگویی است؛ چراکه ایجاد تأثیر مثبت اولیه بسیار حیاتی است.

۵- بر روی تنها یک دعوت به اقدام (CTA) تمرکز کنید

داشتن رویکرد پراکنده در ایمیل مارکتینگ مخاطب را گیج و سردرگم می‌کند. هر ایمیل باید ساده، تمیز و هدف گرفته‌شده مستقیم به سمت تنها یک واکنش همراه با یک دعوت به اقدام باشد. به طور معمول این دعوت باید دعوتی باشد که مشتری را یک قدم در قیف فروش به جلو بیاورد و به خرید نزدیکتر کند. مثلاً کلیک به سمت یک صفحه فرود. سعی نکنید که فروش را هم در داخل ایمیل و هم در سایت انجام دهید.

هر ایمیل باید ساده، تمیز و هدف گرفته‌شده مستقیم به سمت تنها یک CTA باشد.

برخی کمپین‌ها ممکن است بر روی اهداف بلندمدت‌تری مانند ایجاد وفاداری به برند تمرکز کنند؛ اما هنوز هم می‌توان هر ایمیل را بر محور یک اقدام ایجاد کرد. مثلاً، کلیک برای مشاهده مزایای وفاداری به برند و جوایز برنامه وفاداری.

۶- اتوماتیک‌سازی کنید

تمام ابزارها و دیتای موردنیاز برای ایجاد کمپین‌های ایمیلی موجود هستند. پس از ایجاد ایمیل برای اولین بار، کارهای روتین را به طور اتوماتیک می‌توانید تکرار کنید.

بازاریابی ایمیلی در تجارت الکترونیک کار نمی‌کند مگر اینکه اتوماتیک‌سازی شده باشد؛ چراکه اکثر فروشگاه‌های آنلاین بر روی صدها یا هزاران مشتری در هربار تمرکز می‌کنند. همواره کارهای مهمتری در کسب و کار آنلاین وجود دارند و نمی‌توان تمام زمان خود را بر روی نوشتن ایمیل صرف کرد.

این اتوماتیک‌سازی کمک می‌کند بدون دردسر به تعداد زیادی مخاطب دسترسی داشت. کافیست برای یکبار ایمیل را طراحی کنید و پس از آن، دیگر نیازی نیست که اکثر بخش‌های طراحی ایمیل را انجام دهید و حتی به یاد داشته باشید. دلیل اینکه می‌گوییم بعضی از بخش‌ها را حتی می‌توان فراموش کرد، به این دلیل است که در تجارت الکترونیک همیشه نیاز به اندازه‌گیری، سازگارسازی و بهبود اقدامات قبلی است؛ به همین دلیل برخی کارها تنها یکبار انجام می‌شوند و دفعات بعد نسخه بهتری از آن‌ها اجرا می‌شود.

مقاله اتوماتیک سازی بازاریابی ایمیل

آیا مخاطبان ایمیلی شما با جریان کاری و فعالیت های بازاریابی شما همسو هستند؟

۷- از ویدئوهای Thumbnails (نسخه کم حجم عکس و ویدئو) استفاده کنید

اگر بخواهیم از اهمیت بازاریابی ویدئویی بنویسیم، یک لیست بلندبالا خواهیم داشت. اما، مسئله مهمتر شناسایی و استفاده ازتمام محل‌هایی است که می‌توان در آنها از ویدئو استفاده کرد. ویدئو را می‌توان بهترین راه برای معرفی محصول دانست.

بهترین راه برای انجام این کار، استفاده از یک تصویر ساده و یک دکمه پخش (ترکیب این‌ها چیزی شبیه به ویدئو می‌شود) در ایمیل است که به ویدئوی اصلی در سایت لینک داده شود. می‌پرسید چرا این کار را بکنیم؟ دلیلش این است که اکثر ارائه‌دهندگان خدمات ایمیلی اجازه قرار دادن پخش ویدئو داخل ایمیل را نمی‌دهند. با این روش، خریداران یک کلیک نزدیکتر به خرید می‌شوند.

۸- کاری کنید هر مشترک حس خاص بودن داشته باشد

همان‌طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، برجسته بودن در این شلوغی برای مارکترهای فعال در حوزه تجارت الکترونیک بسیار حیاتی است. یک راه دیگر برای برجسته کردن ایمیل، دادن حس خاص و باارزش بودن به مشترکان ایمیلی است.

برای ایجاد حس خاص بودن و شخصی‌سازی ایمیل نیز نرم‌افزار آماده وجود دارد. هیچ چیزی ناامیدکننده‌تر از این برای یک مشتری نیست که با او طوری رفتار شود که گویی او را یک در هزار می‌دانیم و جمع بسته‌ایم. به همین دلیل، در یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق، این حیاتی است که مشتری حس شناخته شدن و خاص بودن بکند.

ایجاد حس خاص بودن فراتر از این است که در ایمیل‌های تأیید یا تشکر اسم کوچک مخاطب را نام ببریم. بسته به خاصیت و هدف هر ایمیل، می‌توان شخصی‌سازی ایمیل را تبدیل به ابزاری قدرتمند برای فروش کرد. این کار را می‌توان با اشاره به اطلاعات پروفایل مشتری، اولویت‌های خرید او و یا ارائه پیشنهادی مختص روز تولد مشتری انجام داد. راه‌های زیادی برای ایجاد حس خاص بودن وجود دارد اما یک راه عالی دیگر، ارائه پیشنهادات ویژه است. برای مثال، نمونه زیر از شرکت Fabletics را ببینید.

 

Fableticsبرای کاربران ویژه خود یک جفت ساق‌پوش را تنها به قیمت ۱۰ دلار (در حالت معمولی بسیار بیشتر از این قیمت دارد) ارائه کرده است که واقعاً قیمت خوبی است. با یافتن روش‌هایی برای انجام چنین کارها و چنین تخفیفاتی، نه تنها می‌توان مخاطبان را از طریق ایمیل تبدیل به مشتری کرد، بلکه می‌توان در بازگشت مشتری و وفادارسازی او نیز اقدامات موثری انجام دهید.

۹- موبایل را اولویت قرار دهید

بله! در اینجاهم باید کاربران موبایلی را اولویت قرار داد. مانند دیگر بخش‌های بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک که باید کاربران موبایلی را اولویت قرار داد، در بازاریابی ایمیلی نیز این موضوع اهمیت دارد. دلیل اینکه در هر مقاله‌ای این موضوع تکرار می‌شود، اهمیت ویژه موبایل و کاربر موبایلی است.

بیش از نصف کاربران ایمیل را از طریق موبایل می‌خوانند. به همین دلیل باید مطمئن شد که ایمیل ما در گوشی هوشمند و تبلت نیز برای خواندن و کلیک کردن  بهینه شده است. نوار عنوان کوتاه، محتوایی که به راحتی قابل اسکرول باشد، فونت‌های ساده و خوانا، فاصله‌گذاری خوب و دکمه‌های CTA تمیز حداقل مواردی هستند که در این مورد باید درنظر گرفت.

۱۰- با اعلام محدودیت زمان، در مشترکان خود ترس از دست دادن (FOMO) ایجاد کنید

کسانی که به یک رویداد دعوت شوند و به دلایل داشتن کارهای دیگر نتوانند در آن حضور یابند، ترس از دست دادن رویداد یا همان FOMO در آن‌ها ایجاد می‌شود.

ایجاد این ترس در مخاطبان و مشتریان برای پیشنهاداتی که برند شما دارد، کاملاً ممکن است؛ به ویژه برای بازاریاب‌هایی که بیرون از شرکت شما دارای محصولاتی از برندتان هستند که مشتریان خواستار خرید آن‌ها هستند.

 

گذاشتن محصولات برای فروش آن‌ها بسیار جذاب‌تر و قابل فروش‌تر می‌کند؛ اما محدود کردن پیشنهادات فروش با گذاشتن محدودیت زمان فروش بر روی آن‌ها، حیاتی است. چراکه تنها با این روش می‌توان خریداران را متقاعد کرد که اگر محصول را قبل اتمام زمان فروش خریداری نکنند، ناامید خواهند شد.

برای انجام این کار به صورت مؤثر، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • از کلمات و فعل‌هایی در عنوان ایمیل استفاده کنید که باعث ایجاد FOMO در مخاطب شوند. مانند “عجله کنید!”.
  • تخفیف را در نوار عنوان بنویسید.
  • یک ضرب الاجل جدی برای اتمام زمان پیشنهادتان بنویسید.

۱۱- فصل‌ها را جشن بگیرید!

همه تغییرات فصل‌ها را دوست دارند؛ چرا که همانند شروعی نو و تازه است. باید برای شروع فصل‌ها به ویژه برای فصل بهار، همواره آماده باشید. مناسبت‌ها هر چه که باشند، سعی کنید مخاطبان ایمیلی خود را با ایجاد کمپین‌ها در آن‌ها شریک کنید. این یک راه عالیست که مارکترهای تجارت الکترونیک می‌توانند آن را انجام دهند. کسب‌وکارهای B2C که در هر فصل محصولات مختلفی برای آن فصل و مناسبت‌های گوناگون دارند، با تغییر هر فصل نیاز به فروش محصولات فصل قبلی دارند.

همه چیز این دکور دوست داشتنی است؛ از ظاهر شبح‌گونه و جالبش گرفته تا متن اغواکننده‌اش. این ترکیب به گونه‌ای است که مخاطب را متقاعد به خرید این مجموعه می‌کند تا همین صحنه را در خانه خود نیز داشته باشد.

۱۲- مشتریان جدید را تبدیل به مشتریان همیشگی کنید

چیزی که در تجارت الکترونیک همه از آن باخبر هستند، این است که اکثر مشتریان تنها یکبار خرید می‌کنند. بهترین مشتری کسی که دوباره و دوباره برگردد و خرید کند. پس چرا کمپین آنلاینی ایجاد نکنیم که مشتریان یک دفعه‌ای را تبدیل به مشتریان همیشگی کند؟

حال چطور می‌توان این کار را کرد؟ کافیست یک باشگاه ویژه بسازید که عضویت آن رایگان باشد.

برای افرادی که بخواهند عضو باشگاه شوند، یک لیست تمیز، خلاصه و فکر شده از مزایای هیجان انگیز در قبال عضو شدن در باشگاه ایجاد کنید. ممکن است این خدمات ارسال رایگان، تخفیفات خاص و یا اهدای جوایز بعد از هر خرید باشد که باید درمورد آن‌ها به خوبی فکر کنید. هر گزینه‌ای که تمایل مخاطب شما را به خرید کردن بیشتر کند، خوب است.

۱۳- مشترکان خود را آموزش دهید

همیشه چیزی وجود دارد که درمورد آن حرف زد. نباید این‌طور باشد که همیشه درمورد فروش حرف زد در هر ایمیل محصولات خود را به نمایش گذاشت. اگر بتوانید برای مخاطبان خود اطلاعاتی مفید و اساسی برای راهنمایی خرید آینده‌شان ارائه دهید، حس آگاهی از برند درآن‌ها قوی‌تر از همیشه خواهد بود و برای ارائه این راهنمایی مفید، برند شما را تحسین خواهند کرد

برای مثال Zolaرا در نظر بگیرید که یک وبسایت برنامه‌ریزی عروسی است. درآمد این وبسایت از فروشگاه آنلاین ثبت عروسی (این وبسایت‌ها به عروس و دامادها در انتخاب وسایل موردنیاز عروسی کمک می‌کنند) است.

Zola جدای از اینکه افراد را برای ثبت عروسی‌شان تشویق کرده است، یک راهنمای متقاعدکننده با طراحی جذاب درمورد ظروف و وسایل مربوط به عروسی، برای عروس و دامادهایی ارسال کرده است که در این موضوعات تازه وارد هستند و چیزی نمی‌دانند. این راهنما می‌تواند برای کسی که برای اولین بار عروسی می‌گیرد، منبع بسیار کمک کننده‌ای باشد.

۱۴- برای دیده شدن هزینه کنید

بله، درست است که بودجه بازاریابی شما محدود است و نمی‌توانید به راحتی خرج کنید. اما همانطور که در بالا گفته شد، اینباکس مخاطبان پر است از ایمیل دیگر برندها و مارکترها. بنابراین، برای اینکه بتوانید مهمترین پیام خود را به مخاطب نشان دهید، ارزشش را دارد که کمی هزینه کنید تا ایمیلتان در بالای اینباکس مخاطب قرار بگیرد.

Larry Kim مؤسس WordStream در این باره گفته است:

“تبلیغات جیمیل (Gmail Ads) یکی از فرصت‌های بسیار عالیست است که گوگل به تبلیغ‌کنندگان داده است تا بتوانند در محلی که افراد بخش زیادی از زمان خود را می‌گذرانند (یعنی اینباکس جیمیل)، به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

می‌توان با بهینه‌سازی جنبه‌های مختلفی از کمپین، هزینه‌ها را کاهش داد، به مشتریان خود و مخاطبان جدید دسترسی یافت و همچنین موفقیتی که پس از باز کردن ایمیل توسط مخاطب ایجاد می‌شود را نیز اندازه‌گیری کرد”. برای نمونه می‌توانید دو ایمیل تصویر زیر را ببینید.

بازاریابی ایمیلی خود را تبدیل به یک موفقیت مجزا در تجارت الکترونیک کنید!

جمع بندی

با اینکه فعالیت به عنوان یک مارکتر ایمیل مارکتینگ در حوزه تجارت الکترونیک چالش‌های زیادی دارد، به جرأت می‌توان گفت که انجام روش‌های گفته شده در این مقاله می‌تواند ایمیل‌های ارسالی شما را از دیگر ایمیل‌های مشابه جدا کرده و متفاوت‌تر به چشم مخاطب نشان دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 14 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد