خانه / کنسول جست و جوی گوگل / اس اس ال پولی یا رایگان؟

اس اس ال پولی یا رایگان؟

اس اس ال پولی یا رایگان؟

امروزه بسیاری از ما امور روزانه خود را از طریق اینترنت انجام میدهیم. بسیاری از خریدها و پرداخت ها را به صورت آنلاین انجام میدهیم. هیچ یک از ما دوست نداریم که اطلاعات شخصی مان مانند ایمیل ها و رمز حساب های بانکی و … دست افراد سودجو و خرابکار بیفتد.

با همه ی اینها احتمال اینکه این اتفاقات بیفتد بسیار دور است، چون همه وب سایت های معتبر برای حفظ امنیت اطلاعات کاربرانشان تدابیری اندیشیده اند. علاوه بر رعایت مباحث امنیتی در برنامه نویسی، مسائل دیگری نیز وجود دارد که به امنیت یک وب سایت کمک میکند. اکنون میخواهیم در مورد یکی از این موارد صحبت کنیم:

گواهینامه SSL

برای اینکه از دسترسی هکرها به اطلاعات جلوگیری کنیم، از SSL استفاده می کنیم. گواهینامه اس اس ال امنیت اطلاعات ما را تضمین می کنند و اجازه درز این اطلاعات را نمی دهند.

از این پروتکل برای امن کردن پروتکل های غیرامن نظیرHTTP ،LDAP ، IMAP  و … استفاده می شود. بر این اساس یکسری الگوریتم های رمزنگاری بر روی داده های خام که قرار است از یک کانال ارتباطی غیرامن مثل اینترنت عبور کنند، اعمال می‌شود و محرمانه ماندن داده‌ها را در طول انتقال تضمین می‌کند.

قصد نداریم در این مطلب، در مورد نحوه عملکرد و مکانیزم اس اس ال صحبت کنیم. شما این مطلب را میخوانید تا متوجه شوید  با توجه به اینکه اس اس ال های رایگان زیادی در اینترنت وجود دارد (از جمله تمامی هاست های آسان رایان که دارای اس اس ال رایگان می باشد.) ولی چرا بهتر است اس اس ال غیر رایگان خریداری نمایید؟

 در تصویر زیر به راحتی میتوانید تفاوت های اس اس ال رایگان و پولی را ببینید.

اس اس ال پولی یا رایگان

اگر شما دارای یک وب سایت شخصی هستید که امنیت و محرمانگی اطلاعات کاربرانتان برایتان خیلی اهمیت ندارد میتوانید از اس اس ال رایگان استفاده کنید. اما اگر شما یک شرکت توسعه یافته دارید و وب سایتی دارید که کاربران زیادی روزانه از آن بازدید می کنند و اطلاعاتشان را در سایت شما ثبت می کنند، لازم است که به فکر تهیه اس اس ال غیر رایگان بیفتید.

  • بیمه یا وارانتی وب سایت شما:

اولین و اصلی ترین تفاوت به مبلغ گارانتی وب سایت مربوط می شود که در برخی جاها از آن به عنوان بیمه یا وارانتی هم یاد می شود. اس اس ال های پولی وب سایت شما را به یک میزان مشخص گرانتی می کنند تا در صورت بروز مشکل امنیتی از طرف SSL صادر شده، بتوانید خسارت دریافت کنید. این قضیه در مورد اس اس ال های رایگان صدق نمی کند و اگر مشکلی پیش بیاید هیچ تضمینی وجود ندارد. (البته به دلیل تحریم ایران،در صورتیکه مشکلی به وجود بیاید دریافت مبلغ خسارت به سادگی امکان پذیر نیست  ولی همین که آن شرکت سایت  شما را به مقدار معینی بیمه می کند، نشانگر اعتبار سایت شما نزد کاربر و اطمینان خاطر شخص خود شماست حتی اگر بدانید آن مبلغ بیمه به راحتی قابل دسترس نیست.)

  • پشتیبانی

مورد دیگر پشتیبانی است. اس اس ال های پولی دارای پشتیبانی قوی هستند و در صورت بروز مشکل شما را تا جایی که مشکل برطرف شود یاری می کنند که این فاکتور در اس اس ال های رایگان وجود ندارد و اگر پشتیبانی هم وجود داشته باشد، مورد قابل توجهی دستگیرتان نمی شود.

  • مدت زمان فعال بودن اس اس ال :

اس اس ال های رایگان در بازه های ۱ تا ۳ ماهه تمدید می شوند ولی اس اس ال های پولی را میتوانید در بازه های یک ساله و دو ساله خریداری کنید. لازم به ذکر است اگر نیازمند دریافت نماد دوستاره اعتماد الکترونیکی هستید، حتما باید اس اس ال پولی دریافت نمایید.

موارد دیگری وجود دارد که دانستن آنها می تواند بیشتر به شما کمک کند:

–          گاهی ممکن است اس اس ال رایگان را فعال کنید ولی قفل سبزرنگ کنار آن نمایش داده نشود و همچنان سایت شما معتبر تشخیص داده نمی شود، در واقع هیچ تضمینی برای فعال شدن اس اس ال های رایگان وجود ندارد. (که در مورد اس اس ال های پولی معمولا این اتفاق نمی افتد.)

–          ممکن است اس اس ال رایگان روی همه مرورگرها نشان داده نشود و مشکل داشته باشد ولی اس اس ال های پولی با ۹۹٫۹% مرورگرها سازگاری دارد.

–          ممکن است ربات های تلگرام با گواهینامه های رایگان مشکل داشته باشند و سایت را معتبر ندانند و عمل نکنند.

–          تفاوت قیمت هایی که در اس اس ال ها می بینید بخاطر تفاوت در شرکت ها و اعتبار آنها می باشد. همچنین مبالغ وارانتی متفاوتی هم دارند. البته اس اس ال هایی که ما ارائه می دهیم همگی از شرکت های معتبر بین المللی از جمله comodo, GeoTrust, Symantec, Thawte, RapidSSL, certum تهیه شده اند.

با همه ی این موارد، باز هم بد نیست این نکته را تکرار کنیم که اگر بر سر دوراهی انتخاب مانده اید باید ببینید وب سایتتان از چه اهمیتی برخوردار است و پس از یافتن جواب این سوال، اقدام به تهیه اس اس ال رایگان یا پولی نمایید. فراموش نکنید فعال کردن اس اس ال در سئوی سایت شما اثر مثبتی می گذارد و همچنین برای گوگل هم از اهمیت برخوردار است.

 همان طور که قبلا هم عرض شد تمامی هاست های ارائه شده توسط آسان رایان دارای اس اس ال رایگان با تمدید اتوماتیک می باشند.

سفارش هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هفده =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد