خانه / دامنه / اولین دامنه اینترنتی دنیا

اولین دامنه اینترنتی دنیا

دامنه

اولین دامنه ثبت شده در دنیا کدام بوده است؟

سالیان زیادی از ثبت اولین دامنه اینترنتی دنیا نمی گذرد؛ دامنه ای که کاربران با استفاده از آن می توانند وب سایت مورد نظر خود در میان میلیاردها صفحه وب موجود در اینترنت پیدا کنند. اولین دامنه اینترنتی دنیا Symbolics.com می باشد که در سال ۱۹۸۵ میلادی به ثبت رسیده است. این دامنه  توسط شرکت سیمبولیک که سازنده سیستم های رایانه ای بود به ثبت رسیده بود.ا

 این دامنه هرچند میزبان محبوب‌ترین وب سایت دنیا نیست اما قدیمی‌ترین در دنیاست. سیمبولیک کمپانی بود که برای کمبریج سیستم‌های کامپیوتری تولید می‌کرد تا زبان نرم‌افزاری Lips را اجرا کنند.

وقتی کامپیوترهای شخصی همگانی شدند سیمبولیک نیز که نتوانست در بازار دوام بیاورد، رفته رفته فراموش شد. هرچند سیمبولیک دیگر کامپیوتر تولید نمی‌‌کند اما هنوز در زمینه تولید محیط‌های بسیار خاص برنامه‌ نویسی فعال است که دامنه‌ Symbolics-dk.com مربوط به کارهای این شرکت می باشد.

جالب است بدانید که اولین دامنه اینترنتی دنیا در حال حاضر در اختیار شرکت سیمبولیک نمی باشد و به نوعی به موزه مجازی تبدیل شده است. شرکت سیمبولیک پس ثبت دامنه مورد نظر و بعد از گذشت چند سال رو به افول رفت و در نهایت از حوزه رایانه و تولید کامپیوتر خارج شد. بعد از این اتفاق شرکت سیمبولیک در سال ۲۰۰۹ قدیمی ترین دامنه اینترنتی دنیا را به شرکتی دیگر فروخت.

یک شرکت مجازی سازی املاک به نام XF.com در سال ۲۰۰۹ دامنه Symbolics.com را به قیمتی که هنوز فاش نشده  را از شرکت سیمبولیک خریداری کرده و آن را تبدیل به موزه اینترنت نمود. در حال حاضر این دامنه به وب سایتی حاوی اطلاعات دامنه های اینترنتی و تاریخچه اینترنت متصل می باشد و کاربران می توانند برای آشنایی با دامنه های اینترنتی از آن استفاده نمایند.

برای اطلاع از تخفیف ها و جشواره های آسان رایان کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد