خانه / دامنه / مزیت استفاده از گواهینامه های Multi-Domain

مزیت استفاده از گواهینامه های Multi-Domain

مزیت استفاده از گواهینامه های Multi-Domain

همانگونه که در مطالب قبلی هم توضیح داده شده، گواهینامه های Multi-Domain این امکان را فراهم میکنند تا چندین دامنه را با یک گواهینامه اس اس ال ایمن کرد. برای مثال با خرید یک گواهینامه Multi-Domain میتوان دامنه های زیر را پوشش داد:

  https://secure.website1.com
https://secure.website1.co.uk
https://www.website.com

https://secure.website2.com
https://login.web2.com
https: //any-domain.any-tld

اما چرا باید از این گواهینامه استفاده کرد؟

مزیت این گواهینامه نسبت به دیگر انواع گواهینامه های اس اس ال چیست؟

چرا به جای اینکه از چندین گواهینامه Single Domain استفاده کنیم بهتر است از گواهینامه های Multi-Domain استفاده کنیم؟

برای پاسخ به این سوالات چندین نکته را باید بیان کرد.

نخستین مزیت این گواهینامه ها، مدیریت آسان است. فرض کنید ۵ گواهینامه singe domain برای ۵ دامنه متفاوت خریده اید. در مرحله اول باید ۵ بار مراحل نصب گواهینامه را برای هر دامنه انجام دهید که این کار عملا هم خسته کننده است و هم زمان میبرد. در حالیکه اگر گواهینامه Multi-Domain خریداری کنید فقط نیاز به یک CSR دارید و کافی است یک بار مراحل نصب را طی کنید.

از طرفی پس از اتمام دوره ی گواهینامه، هنگام تمدید باید ۵ گواهینامه را تمدید کنید. تازه اگر هر گواهینامه تاریخ انقضای متفاوتی داشته باشد مدیریت آن بسیار دشوارتر خواهد بود. به جای پیگیری چند گواهینامه ، آن هم گواهینامه های با تاریخ های انقضای مختلف، چرا یک گواهینامه Multi-Domain تهیه نکنیم؟

پس به طور خلاصه، MDC یا Multi-Domain Certificate علاوه بر صرفه جویی در هزینه های عظیم برای خرید گواهینامه های متعدد، مدیریت مجوز را نیز ساده تر می کند و به شما این امکان را می دهد که از یک گواهینامه SSL برای چند URL استفاده کنید.

نکته دیگر این است برخی شرکت های ارائه دهنده ssl این امکان را به شما می دهند که قابلیت wildcard را نیز با پرداخت هزینه ای برای گواهینامه های Multi-Domain فعال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد