خانه / دامنه / DNS پویا چیست؟!

DNS پویا چیست؟!

DNS پویا

DNS پویا (DDNS) چیست و چه کار می‌کند؟

برای بررسی DNS پویا یا داینامیک DNS ، به سراغ یک سناریو برویم. در این سناریو، شما از راه دور به لپ‌تاپتان در خانه متصل می‌شوید. درصورتی‌که از آدرس IP دستگاهتان مطلع هستید، آن را در برنامه gateway تایپ می‌کنید و منتظر می‌مانید تا اتصال برقرار شود. این موضوع برای آدرس IP های استاتیک قابل‌درک است.
اما درصورتی‌که آدرس IP شما به‌صورت مداوم تغییر کند، مانند آنچه در شبکه‌های کنترل‌شده توسط سرورهای DHCP وجود دارد، چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید؟
در این مواقع دی ان اس پویا به کمک‌تان می‌آید.
DDNS یا داینامیک DNS ، سرویسی است که با تغییر آدرس IP که دارید، رکوردهای IPv4 یا IPv6 شما را به‌طور خودکار و دوره‌ای به‌روز می‌کند.

در کل، DNS پویا مانند یک نقشه راه عمل می‌کند و نام یک دامنه را به سمت آدرس آی پی هدف هدایت می‌کند. با DDNS نیازی نیست که این کار به‌صورت دستی انجام شود؛ این تغییرات IP توسط ارائه‌دهنده سرویس اینترنت انجام می‌شود.
به عنوان مثال اگر آدرس IP را مانند یک شماره در یک مرکز تماس تصور کنیم، با وجود تغییر شماره ممکن است فرد تماس گیرنده نتواند با مقصد ارتباط برقرار کند. اما با وجود DDNS ، شماره‌های مخاطبان مدام در این سامانه آپدیت می‌شوند و مشکلی بابت ارتباط بین تماس گیرنده و مقصد وجود نخواهد داشت.

با ورود به صفحه همیشه تخفیف آسان رایان از تخفیف های آسان رایان بهره مند شوید.

با آسان رایان همراه باشید…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد