خانه / بررسی بلک لیست بودن آی پی / آنالیز ویدئو و ROI: شاخص های ویدئویی که واقعا اهمیت دارند

آنالیز ویدئو و ROI: شاخص های ویدئویی که واقعا اهمیت دارند

 

آنالیز ویدئو و ROI: شاخص های ویدئویی که واقعا اهمیت دارند

برای همه کسب و کارها اهمیت ویدیو مارکتینگ مسلم است. ولی آیا می دانید چه شاخص هایی در ویدیو مارکتینگ اهمیت دارد؟ و یا ارتباط ویدیو مارکتینگ و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) چیست؟

آنالیز ویدئو و ROI: شاخص های ویدئوییبسیاری از کسب و کارها از محتوای ویدئویی برای تبلیغ، کسب مشتری، حفظ مشتری و دیگر اهداف رشد و ارتقا خود استفاده می کنند. اعداد و ارقام در ویدئوها همواره مورد بحث بوده است اما باید بدانید که بازدید تنها راه اندازه گیری عملکرد ویدئوهای تان نیست. از CTR گرفته تا خطوط ارتباطی، شاخص های زیادی برای پیگیری و برای ارزیابی ROI (بازگشت سرمایه) ویدئوهای تان وجود دارد.

با ما در این مقاله همراه باشید تا درباره معیارهای مهم در تجزیه و تحلیل کارآمدی ویدیوها و شاخص های کلیدی در اندازگیری موفقیت ویدیو مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.
شاخص های ویدئویی

شاخص ها یا معیارهای ویدئویی، اعداد و استانداردهایی هستند که از آن ها برای اندازی گیری عملکرد کسب و کار و میزان موفقیت در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده از آن ها استفاده می شود.

برای مثال فرض کنید تعدادی ویدئو ساختید و سپس آن ها را به بازاریابی، فروش، پشتیبانی و سایر بخش های کسب و کار خود اضافه کردید. شما حتی پلتفرم ویدئوی خود را با مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و اتوماسیون بازاریابی یکپارچه کرده اید تا بتوانید بازدیدها و آمارهای مربوط به حساب خود را بررسی کنید. این کار عالی است اما از کجا مطمئن هستید که این کار شما جواب خواهد داد؟ اگر مدیر شما ناگهان سؤال کرد که کدام ویدئو ها بیشتر از همه تاثیرگذار هستند (که باید آن ها را ادامه دهید) چه جوابی می‌دهید؟
۵۰ درصد افزایش فروش با مدیریت ارتباط با مشتری CRM

CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری یک استراتژی برای مدیریت روابط و تعامل یک سازمان با مشتریان و مشتریان بالقوه است

تجزیه و تحلیل یکی از عناصر اصلی در هر استراتژی بازاریابی ویدئویی موفق است. این تجزیه و تحلیل شامل استفاده از داده های خام به دست آمده و سپس تبدیل آن ها به اطلاعات سودمند است زیرا داده ها به تنهایی کاربردی ندارند و ارزش آن ها زمانی معلوم می شود که با تجزیه و تحلیل بتوانیم از آن ها اطلاعات مناسب به دست بیاوریم.

لازم است درباره اهمیت اندازه گیری عملکرد ویدئوهای خود برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده و همچنین نحوه استفاده از معیارهای ویدئویی مخاطبان خود بیشتر بدانید تا متوجه شوید که آیا ویدیوهای شما بازده سرمایه گذاری (ROI) را به دست آورده است یا خیر.
چرا معیارهای بازاریابی ویدیوئی اهمیت دارند؟

معیارهای ویدئویی به بازاریاب ها قدرت بهبود می بخشد. این قدرت با در اختیار گذاشتن یک کلید طلایی در اختیار آن ها است و این کلید اطلاعات است اما این موضوع چگونه امکان پذیر است؟ این امر تنها از طریق ردیابی بازدیدها، فاصله های توجه، نرخ کلیک (CTR) و موارد دیگر است که می توانیم تشخیص دهیم که کدام ویدئو ها مفید هستند و اینکه آیا این ویدئوها به تولید سرنخ (مشتری راغب)، ایجاد حساب های کلیدی، اضافه کردن خط لوله، حفظ مشتریان تحقق درآمد کمک می کنند یا خیر. برای این منظور، تجزیه و تحلیل ویدیو ضروری است. اگر ندانید ویدئوهای شما چه تاثیری داشته و یا اصلا تاثیری داشته یا خیر، از وضعیت فعلی کسب و کار خود نیز اطلاعی نخواهید داشت و معیاری برای سنجش میزان موفقیت یا شکست خود در اختیار نخواهید داشت.
اهمیت بازاریابی ویدیوئی
شاخص های ویدئویی به بازاریابان قدرت بهبود می بخشد

بر طبق گزارش های سال ۲۰۱۹ در گزارش های بنچ مارکینگ ویدئو، ۸۵ درصد کسب و کارها از نرم افزارهای تجزیه و تحلیل ویدئو استفاده می‌کنند. دلیل این است که اندازه گیری و ارزیابی ویدئوها به شما در افزایش ROI کمک می کند.

داده های ویدئویی برای”تیم های داده محور” نیز منحصر به فرد است. بر خلاف دارایی های سنتی مانند پست های وبلاگ، کتاب های الکترونیکی و ایمیل که فقط به شما می گویدکه کسی بازدیدی انجام داده یا چیزی را باز کرده است،ویدئو ها داده تولید می کنند. تیم ها می توانند بررسی کنند چه تعدادی از افراد ویدئو ها را تماشا کردند، چه قسمت هایی از آن را مجدد تماشا کردند و با چه کسانی به اشتراک گذاشتند.
چه شاخص های ویدئویی برای برنامه شما بیش از بقیه اهمیت دارد؟

“معیارهای مربوط به ویدئوهای شخصی” به شما می گوید موضوعات یا داستان های خاص مانند یک ویدئو از تعطیلات با مخاطبان شما هماهنگ است یا خیر. آیا آن ها علاقه ای به آن دارند یا خیر؟ آیا این علاقه مندی برای به دست آوردن سود که هدف اصلی هر موسسه انتفاعی و کسب و کار است کافی می باشد یا خیر؟

از طرف دیگر، “معیارهای کلی” برنامه های ویدیوئی به شما می گوید که آیا برنامه ویدئوی شما یک سرمایه گذاری سودآور بوده است یا خیر و روش هایی برای افزایش بازده پیشنهاد می دهد. بیایید هر دو را بررسی کنیم.
شناخت شاخص های ویدیویی
شما باید تعیین کنید که چه شاخص های ویدئویی برای برنامه شما بیش از بقیه اهمیت دارد

اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم، باید بگوییم برای برنامه های بازاریابی ویدئویی دو نوع از شاخص ها و معیارها وجود دارد:

نوع اول معیارهایی که مربوط به تک تک ویدئو ها است. برای مثال ویدئوی شماره ۱۴۵، چه تعداد بازدید داشته. نوع دوم از معیارها، معیارهای کلی هستند که مجموع ویدئوها و مجموع برنامه بازارایابی شما را بررسی می کنند. برای مثال چه میزان به اهدافی که در نظر داشته اید دست یافته اید.
۱- معیارهای مربوط به ویدیو های شخصی

تعداد کل بازدیدها

اولین سؤالی که متخصصان بازاریابی ویدیویی پس از پخش ویدیوی جدید دریافت می کنند ، غالباً اینست که “چه تعداد بازدید داشتیم؟” این یک سؤال منصفانه است و در عین حال که جالب است، گمراه کننده نیز هست. بازدید ها فقط یک معیار پوچ هستند، مگر اینکه با شاخص های معنا دار تری جفت شوند. مانند آمار تعامل ویدیو.

به عنوان مثال اگر یک شرکت نرم افزاری ویدئویی از یک تعطیلات منتشر کند که میلیون ها بازدید داشته باشد اما هیچ کدام از آن افراد اشخاصی نباشند که مخاطب ویدئو هستند، این یک شکست می باشد اما اگر ویدئو تنها بازدید داشته باشد و همه‌ی آن ها افرادی باشند که در فرچون (نام یک مجله) تصمیم گیرنده می‌باشند، این کار یک موفقیت بزرگ است. بنابراین می توان دید که بازدید تنها پایان ماجرا نیست و بسیاری از شاخص ها نشان دهنده‌ی موفقیت های ظاهری هستند. موفقیت هایی که تنها هزینه و وقت شما را درگیر خود کرده اند.
مدت زمان ویدیوهای بازاریابی و تبلیغاتی چقدر باید باشد؟

آیا می دانید مدت زمان ویدیوهای بازاریابی باید چقدر باشد که بیشترین بازدهی را داشته باشد؟

اگر متوجه شدید که تعداد بازدیدهای شما کم است یا تعداد آن ها شروع به ریزش می کند، استراتژی توزیع ویدئو خود را دوباره مرور کنید. آیا شما در کانال هایی منتشر می کنید که افراد آن را تماشا می کنند یا احتمال تماشا وجود دارد؟ آیا از عناوین و تصاویر کوچک و جالب استفاده می کنید؟ باید ویدئو به صورت منساب و هدفمند منتشر شود.

داده های بازه توجه

داده های مربوط به بازه به شما نشان می دهد که بازدیدکنندگانویدئو های شما چقدر از ویدئو ها را تماشا می کنند. این اطلاعات به شما می گوید که آیا آن ها ویدئو را تماشا کرده اند یا اینکه آن را رها کرده اند و نشانه احتمالی این است که محتوای ویدئویی نیاز به تغییر دارد.

برای حفظ بینندگان، طول ویدئو مهم است اما همه چیز نیست. برخلاف همه شایعه های گسترده در مورد “بازه های توجه طلایی”، باید بدانید بینندگان مدرن هر چیزی را که سرگرم کننده یا مفید باشد خواهند دید. در حقیقت ۵۲ درصد از بینندگان،صرف نظر از مدت زمان ویدئو آن را تا انتها تماشا می کنند. طول ویدئو در سال های اخیر روند کاهشی داشته است. در سال ۲۰۱۸، میانگین ویدئو تقریباً بیش از چهار دقیقه بود.

اما این امردر حقیقت به موضوع شما و آنچه که می خواهید به آن برسید بستگی دارد. بسیاری از شرکت ها با ویدئو و توضیحات گسترده که بیش از ۳۰ دقیقه باشد به موفقیت می رسند. همه این ها به نوع ویدئو، مرحله قیف بازاریابی و مخاطب بستگی دارد و این چیزی است که شما فقط باید برای خودتان آزمایش کنید. در کل، اگر حداقل ۶۰ درصد بینندگان تمام یک ویدئو را تماشا کنند می توان این را موفقیت در نظر گرفت که این موضوع با عنوان نرخ تکمیل ویدئو شناخته می شود.
تماشای ویدیو توسط کاربران
اگر حداقل ۶۰ درصد بینندگان تمام یک ویدئو را تماشا کنند می توان این را یک موفقیت در شاخص های ویدئویی در نظر گرفت

اگر نرخ تمام شده شما به میزان قابل توجهی پایین باشد، می تواند به این معنی باشد که فرمت یا مدت زمان اشتباهی داشته باشید. فیلم های کوتاه تر در قیف وقتی موثرتر هستند که سرمایه گذاری هنوز انجام نشده است و فیلم های طولانی تر در مراحل بعدی بهتر کار می کنند. به این معنی که در مراحل ابتدایی کسب و کارتان با ویدئوهای کوتاه تر شروع کنید و وقتی سرمایه گذاران و بینندگان خود را به دست آوردید، ویدئوهای طولانی تر پیشنهاد می شود.

همچنین ممکن است ویدئوهای شما موضوع اشتباهی داشته باشند. در اوایل کار، بینندگان معمولاً علاقه مند به شنیدن مزایا هستند در حالی که در مرحله بعد می خواهند از هزینه و اجرای آن آگاهی داشته باشد.

میزان کلی کلیک از طریق ویدئو (CTR)

هنگامی که بینندگان ویدئوی شما را تماشا می کنند آیا کلیک خواهند کرد؟ CTR که با نام های نرخ پخش یا نرخ مشاهده شناخته می شود، مجموع تمام بازدید ها است که بر تعداد افرادی که کلیک کرده اند تقسیم شده است.

نرخ کلیک = تعداد بازدیدها / تعداد افرادی که کلیک کرده اند

CTR ارتباطی با کیفیت ویدئو ندارد اما نشان دهنده ی میزان جذابیت محتوای شما و فراخوان عمل (CTA) است. عناوین خود را تاجای ممکن جذاب کنید اما فراموش نکنید که توضیحات شما کامل باشد و تلاش کنید بینندگان را برای کلیک کردن ترغیب کنید.

بهترین کاری که برای افزایش CTR یک ویدئو می توانید انجام دهید این است که آن را به کانون اصلی صفحه فرود یا ایمیل خود تبدیل کنید. یکی از راه ها این است که ویدئوها با تصاویر و متن های نامرتبط حواس بینندگان را پرت نکند.
استراتژی بازاریابی ویدیویی

۹ قدم مهم برای موفقیت

یک راه عالی دیگر برای افزایش CTR، استفاده از تست A/B است. استفاده از نرم افزارهایی مانند vidyard به شما کمک خواهد کرد وکاربران می توانند چندین عکس را برای آزمایش در برابر یکدیگر انتخاب کنند بنابراین می دانید مخاطبان شما کدام یک را ترجیح می دهند. همچنین می توانید از گیف نیز استفاده کنید زیرا تحرکات گیف نیز می تواند جالب توجه باشد. تست A/B تستی است که شما در آن از دو نسخه‌ی ویدئویی استفاده می کنید و یا حتی دو نوع صفحه‌ی فرود و یا حتی دو وب سایت تا میزان تاثیرگذاری هر یک را بررسی کنید. آیا نسخه‌ی A بهتر است یا نسخه‌ی B؟ کدام در درازمدت موثرتر بوده؟ کدام بازدید بیشتر و کدام نرخ تبدیل بیشتری داشته است؟

نرخ کلیک از طریق لینک (Link CTR)

مشابه CTRکل، این نوع CTR، تعداد کلیک بازدیدکنندگان بر روی لینک ها و عناصر تعاملی درون ویدئو را اندازه گیری می کند. برای مثال POPUP هایی که برای دانلود یک کتاب الکترونیک ظاهر می شوند.
افزایش نرخ کلیک از طریق لینک (Link CTR)
link CTR تعداد کلیک بازدیدکنندگان بر روی لینک ها و عناصر تعاملی درون ویدئو را اندازه گیری می کند و به شاخص های ویدئویی کمک میکند

اگراین نوع از CTR شما کم است، CTA های مختلف را امتحان کنیدیا آنها را زودتر در ویدئو منتقل کنید تا وقتی بیننده ها بیشتردر تعامل با ویدئو هستند ظاهر شوند.
۲- معیارهای عملکرد کلی ویدئو

در مرحله دوم تجزیه و تحلیلویدئو، عملکرد تجزیه و تحلیل های بازاریابی ویدیویی خود را به طور کلی اندازه گیری کنید تا مشخص شود که آیا تلاش های شما:

به تولید سرنخ یا ملاقات منجر شده است؟
به تولید خطوط فروش منجر شده است؟
به معاملات تاثیر گذار منجر شده است؟

برای تعیین این موضوع، باید پلتفرم ویدیوی خود را با پلتفرم اتوماسیون بازاریابی و CRM خود ادغام کنید. در داخل یکی از این دو، شما قادر خواهید بود گزارشات را مشاهده کرده و پاسخ دهید.

تولید سرنخ و صلاحیت

آیا ویدیوهای شما توانسته سرنخ های جدیدی ایجاد کند که می توانند به فروش منتهی شوند؟ اگر تیم شما از بازاریابی مبتنی بر کاربر (ABM) استفاده می کند، آیاویدئو ها معاملات را تحت تأثیر قرار می دهند و به مشارکت در خرید کمک می کنند؟
تولید سرنخ و صلاحیت
یک ویدیو مناسب برای شما سرنخ تولید خواهد کرد و در شاخص های ویدئویی به شما کمک میکند

لمس اول، لمس آخر و در صورت امکان تنظیمات چند لمسی را برای برنامه بازاریابی خود به عنوان یک کل بررسی کنید تا متوجه شوید این ویدئو چه نقشی در معاملات شما دارد. تماس به معنی برقراری ارتباط با مشتری می باشد. معمولا تماس اول زمانی است که مشتری از نام برند شما می شنود و یا برای اولین بار یکی از تبلیغات شما را می بیند.

اگر از یک سیستم امتیاز دهی کاربر یا سرنخ استفاده می کنید، مطمئن شوید که از داده های سرنخ خود استفاده می کنید تا بینندگان را در سفرشان به جلو ببرید. تیم ها می توانند قواعد امتیاز دهی را طوری تنظیم کنند که فرمت های مختلف ویدیویی متفاوت حساب شوند. به عنوان مثال ، یک توصیف طولانی باید دارای امتیاز بیشتری نسبت به یک ویدئوی فروش سریع باشد و همین مسئله زمانی اتفاق می افتد که بیننده یک ویدئو را به طور کامل یا تنها بخشی از آن را تماشا کند. سیستم های امتیاز دهی متفاوت هستند و بسته به نوع فرمت امتیاز دهی می تواند بر رتبه بندی مشتری ها، رتبه بندی کانال های ارتباطی و دیگر بخش های شما تاثیر بگذارد.

تیم ها همچنین می توانند هشدارهای خودکار ایجاد کنند تا اگر یک بیننده شروع به تماشای یک ویدئو کرد هشدارهای خودکار ایجاد کنند بنابراین اگر فروش آن ها به یک حساب کاربری انجام شود ، اطلاع داده می شود. به عبارت ساده تر، هنگامی که یک بازدید صورت می گیرد، شما بتوانید از آن مطلع شوید و تا مرحله ای که شخص به مشتری تبدیل می شود را پیگیری کنید!
همه چیز در مورد تبدیل ویزیتور وب سایت به سرنخ

تبدیل ویزیتور وب سایت به سرنخ و راهکارهای جذب سرنخ در دیجیتال مارکتینگ

با افزایش امتیاز بینندگان، می توانیدنوع محتوای ویدیویی دریافت شده آن ها را نیز تنظیم کنید. هر بیننده ای که از ویدئو های نسخه ی نمایشی لذت می برد، احتمالا نمره‌ی لازم را کسب کرده و نیاز است که نسخه نهایی ویدئوی شما را دریافت کند.
ROI بازاریابی ویدئویی خود را ارزیابی کنید

تیم ها می توانند داده های درآمد خود را از CRM خود با داده های مشاهده ویدیوها به دست آورند تا تعیین کنند:

چگونه بازدیدهای ویدیویی بر معاملات تأثیر گذاشته است.
کدام مخاطبین ، سر نخ ها و مشتری ها کدام فیلم ها را مشاهده می کند.
بازدیدهای ویدیویی براساس ماه، فصل یا سال
بازدیدهای ویدیویی براساس حجم محتوای تماشا شده

ارزیابی ROI بازاریابی ویدئویی
شاخص های ویدئویی و ROI بازاریابی ویدئویی خود را ارزیابی کنید

در گزارشات CRM می توانید ساختار شکست و جزئیات ویدئوهای مشاهده شده توسط مخاطبان را ببینید و فرصت های موجود را شناسایی کنید. می توانید تعیین کنید که ویدئو ها بیشتر توسط مخاطبینی که در واقع به مشتری تبدیل می شوند، مشاهده شده اند. یعنی دقیقاً می دانید که کدام محتوا باعث تغییر درآمد می شود. هرگاه ویدئویی تاثیر زیادی داشت، برای مثال ویدئوی یک وبینار، این ویدئو تاثیرگذار است و باید از این نوع ویدئو بیشتر تولید کنید.
معیارها و شاخص های بازاریابی ویدئویی از کجا می‌آیند؟

هنگام محاسبه ROI ویدئوهای تان، به یاد داشته باشید که همه‌ی تجزیه و تحلیل ها برابر نیستند. شاخص هایی که از انتشار ویدئو در کانال هایی مثل یوتیوب و فیسبوک به دست می‌آیند را با شاخص هایی که از یک پلتفرم که منحصرا برای انتشار ویدئو است اشتباه نگیرید. به عبارت ساده، یک عدد ممکن است برای یک کانال ارتباطی بالا باشد و برای دیگری عددی پایین و کم به حساب آید.

کانال های توزیع ویدئو مانند شبکه های اجتماعی یک راه برای انتشار ویدئو برای یک قشر وسیع و به دست آوردن بازدید در تعداد بالا است اما نرخ تولید سرنخ و مشتری آن ها پایین است. به یاد داشته باشید، داده های بازدید چندان به کار شما نمی‌آید مگر آن که بدانید چه کسی بازدید کرده، چه کاری انجام داده اند و آیا خریدی انجام داده اند یا نه. به علاوه، بدون یکپارچه سازی با اتوماسیون بازاریابی یا CRM نمی توانید برای اصلاح اقدامی کنید و ارتباط ویدئو ار با موفقیت یا شکستتان بدانید.

برای بدست آوردن بازدید کامل، تیم های داده محوری که قبلا نیز از آن ها نام بردیم، نیاز به یک پلتفرم تجزیه و تحلیل ویدئوی اختصاصی دارند. پلتفرمی که تک تک داده ها را به طور صحیح در اختیار شما قرار دهد.
دوره آموزش بازاریابی در شبکه‌‌های اجتماعی

هرآنچه درباره استفاده اثربخش از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی باید بدانید
تعیین هدف برای تعیین ROI بازاریابی ویدئویی

تعیین اهداف ویدئویی باید قبل از تعیین فیلم نامه‌ی مصور (Storyboard) شما باشد. در غیر این صورت به راحتی غرق در یک عادت می شوید. عادت انتشار ویدئو تنه با هدف انتشار ویدئو و بدون هیچ هدفی.

اهداف از یک ویدئو به ویدئوی دیگر متفاوت هستند اما معمولا با دسته بندی مرتبط با مرحله‌ی قیف بازاریابی مرتبط هستند. هر ویدئو می تواند چندین هدف نیز داشته باشد اما به شرط آن که شما آن ها اولویت بندی کنید.در زیر چند هدف رایج و کاربردی برای بهبود ROI آورده شده است:

هدف: کسب ترافیک بیشتر

شاخص های مهم: CTR کلی و CTR لینکی

هدف اول بیشتر ویدئوها، جلب توجه به سمت محتوایی است که تولید کرده اید. این موضوع را می توانید با CTR اندازه گیری کنید و یا اینکه چه تعداد برای پخش شدن ویدئو بر روی آن کلیک می کنند. در ادامه، می توانید عملکرد تک تک لینک ها و فرم های موجود در ویدئو را اندازه گیری کنید.

هدف: ساختن لیستی از مخاطبان

شاخص های مهم: نرخ Subscribe کردن

نیاز دارید لیستی از مخاطبان خود بسازید و یا سرنخ های بیشتری به دست بیاورید؟ زمانی که مخاطبان شما بیشترین تعامل را دارند از فرم هایی برای به دست آوردن ایمیل یا سایر اطلاعات مخاطبان استفاده کنید.
ساختن لیستی از مخاطبان
لیستی از مخاطبان خود بسازید

احتمالا این فرم ها را در وب سایت ها مشاهده کرده اید که در ازای یک کتاب الکترونیک و یا استفاده از سایر مشوق ها، شما را به ثبت اطلاعاتتان ترغیب می کنند.

هدف: محدود کردن بینندگان

شاخص های مهم: پخش کردن، به اشتراک گذاری و اقدامات درون سایت

ممکن است مخاطبانی دارید اما نمی دانید آن ها چه کسی هستند و یا می خواهید آن ها را بهتر بشناسید. از عناصر تعاملی برای درخواست اطلاعات بیشتر استفاده کنید. برای مثال، یک سوال بله یا خیر بپرسید. آیا آن ها تصمیم گیرنده هستند؟ آیا آن ها درگیر یک ارزیابی فعال هستند؟ یا آیا آن ها می خواهند با فروش در ارتباط باشند؟

هدف: تولید سرنخ یا فرصت

شاخص های مهم: بازگشت سرمایه گذاری یا ROI

آیا می خواهید سرمایه گذاری های ویدئویی شما به خطوط ارتباطی یا درآمد منجر شوند؟ برای این منظور باید هزینه تجهیز کردن، تولید، سفر، زمان صرف شده و دستمزد همه‌ی کسانی که درگیر در این کار بودند (از ابتدا تا انتهای کار) را در نظر بگیرید. مجموع خطوط ارتباطی یا درآمدی که به واسطه‌ی برنامه های ویدئویی شما به دست آمده را بر مجموع سرمایه گذاری که انجام داده اید تقسیم کنید. اگر مثبت است پس راه را درست رفته اید.

حالا شما ابزار ها را دارید و فقط باید از آن ها استفاده کنید. اهداف خود را تعیین کنید، تصمیم بگیرید چطور آن ها را اندازه گیری می کنید و سپس این راه ها را امتحان کنید.

جمع بندی

بازاریابی ویدئویی، از راه های تاثیر گذار برای موفقیت هر کسب و کار است اما نیازمند برنامه ریزی و توجه به معیارهای مهم است. معیارهایی که واقعا برای کسب و کار مهم هستند و نشان دهنده‌ی میزان موفقیت و یا شکست یک برنامه می باشند. به علاوه باید توجه داشت که علاوه بر ردیابی مداوم آمار و ارقام به دست آمده از ویدئوها، به طور پیوسته بهینه سازی نیز اتفاق بیفتد. اعداد و اطلاعات باید به شما در رشد بیشتر کمک کنند و درغیر اینصورت تاثیری ندارند و تنها یک عدد هستند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 4 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد