خانه / بررسی بلک لیست بودن آی پی / ایمیل‌ مارکتینگ چیست؟

ایمیل‌ مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ

ایمیل‌ مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یک رویکرد مادنگار در بازاریابی دیجیتال و فراتر از یک ابزار است. ایمیل مارکتینگ به مجموعه تلاش‌های بازاریابانه یک کسب‌وکار بر روی سرنخ‌هایش از کانال ایمیل گفته می‌شود. کمپین‌های ایمیلی که یک کسب وکار برای تاثیرگذاری بر مخاطبان و ارسال پیام تجاری به آن‌ها برپا می‌کند، لحنی جدی و در عین حال صادقانه و اثرگذار دارد.

شاید عده‌ای تصور کنند که با ظهور شبکه‌های اجتماعی ایمیل‌مارکتینگ از دور خارج شود، با این حال از آن‌جایی که پیام‌های تجاری، پیام‌هایی جدی محسوب می‌شوند و ارسال پیام‌های جدی از طریق کانال‌های کلاسیک دیجیتال نظیر ایمیل و SMS اثربخشی بهتری دارند، هم ایمیل و هم پیامک همچنان گزینه‌ای بسیار خوب برای ارسال پیام‌های جدی و در نتیجه تجاری و بازاریابانه هستند.

در همین راستا، این مسئله که ایمیل یک مخاطب، فضای شخصی او محسوب می‌شود، باعث شده که در صورت تمایل مخاطب به داشتن ارتباط ایمیلی با یک کسب وکار، این پیام‌های ایمیلی بسیار تاثیرگذار و موردپذیرش خواهند بود. تاکید بر این موضوع به دلیل مسئله «اسپم» در ارسال ایمیل است؛ توجه کنید که بازاریابی ایمیلی با تبلیغات از طریق ایمیل متفاوت است. در تبلیغات ایمیلی شما با تهیه یک بانک ایمیل که خود شما آن را نساخته‌اید و فقط در ازای دریافت آن پول پرداخت کرده‌اید، به افرادی که هیچ شناختی از شما نداشته و دریافت ایمیل از شما را تایید نکرده‌اند، ایمیل ارسال می‌کنید و یا ایمیل خود را به بانک ایمیل کسب وکار دیگری با ایمیل آن‌ها ارسال می‌کنید و این با بازاریابی ایمیلی متفاوت است.

در بازاریابی ایمیلی، منظور آن است که شما با سرنخ‌سازی، دریافت ایمیل از مخاطبان و گرفتن تایید برای ارسال ایمیل، بازاریابی ایمیلی را شروع کرده و ارتباط با مخاطبان را آغاز کنید.

ارائه ارزش از کانال ایمیل، با دسته‌بندی این مخاطبان آغاز می‌شود و آن‌ها را به سمت انتهای قیف فروش هدایت می‌کند. برای مثال اگر شما بانک ایمیلی ۲۰۰ هزارتایی دارید، این افراد یکدست نبوده و در یک بخش نمی‌گنجند، پس بر مبنای علائق و ارزش‌های مطلوب‌شان، آن‌ها را در دسته‌های مختلف قرار دهید و به هریک ارزشی متفاوت که مورد علاقه‌ی خودشان است، ارائه می‌کنید. در نهایت بسته به علائق و نیازهای آن‌ها، کمپین‌های مختلفی بر پا کرده و به هر دسته پیشنهاد، پروموشن و یا محرک خاص آن دسته را ارائه می‌کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 7 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد