خانه / بررسی بلک لیست بودن آی پی / بازاریابی ویدیویی در یوتیوب

بازاریابی ویدیویی در یوتیوب

بازاریابی ویدیویی در یوتیوب

 

 

 

یا اینکه چه عواملی آنها را مشتاق میسازد تا مشتری شما شوند؟

 

درست همانند تصاویر قدرتمندی که واکنش های بسیار عالی در میان مردم ایجاد میکنند، ویدیوها نیز چنین اثرات مشابهی را دارند. اکثر ما انسان ها، زمانی که ویدیویی را تماشا میکنیم، میتوانیم بخاطر بیاوریم و قصد ما این بوده تا درباره یک سرویس یا یک محصول خاص اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

 

استراتژی های ویدیویی زیادی وجود دارد که میتوانید در ساخت ویدیو خود از آنها استفاده کنید. حال ممکن است هدف شما از ساخت ویدیو اطلاع رسانی، انگیزشی، موقعیتی، و یا اینکه آموزشی باشد، که همه این عناصر قابل اجرا هستند. ویدیوهای شما میتوانند با محتوای نظرات مشتریان، مصاحبه‌ها، معرفی خدمات، معرفی محصولات، نمایش فیلمها، تورها، انیمیشن ها و یا سرفصل صحبتها یا یکی از کتاب‌های شما باشند.

 

با این حال، ساخت یک ویدیوی عالی اولین قدم است…

 

برای اینکه ویدیوهایتان تاثیرگذاری بسیاز زیادی بر روی مشتری‌های بالقوه داشته باشد، باید کیفیت ویدیوهایتان را ارتقاء دهید که راهکاری کلیدی و مناسب است. باید مطمئن شوید که مانند بسیاری از مشتریان در بازار هدف، ویدیوی شما را تماشا و سپس آن را به اشتراک میگذارند.

 

در حال حاضر یوتیوب یکی از محبوب ترین و موفق ترین سایت‌های اشتراک گذاری ویدیو برای کسب و کارها است. در واقع بیش از ۶ میلیارد ساعت فیلم ماهیانه در یوتیوب پخش میشود که تقریبا یک ساعت برای هر فرد در سراسر جهان است.

 

علاوه بر این، ۱ میلیارد کاربر بصورت ماهیانه از یوتیوب بازدید می کنند که ممکن است شما یکی از آنها باشید. اما اگر شرکت شما کانال یوتیوب خود را تاکنون راه اندازی نکرده است، توصیه میکنم که برای تضمین موفقیت خود، بعد از اتمام این مقاله اقدام به ساخت این کانال کنید.

 

در این مقاله قصد دارم به ۵ مرحله اشاره کنم که میتوانید با استفاده درست آنها سطح کیفی ویدیوهای خود را افزایش دهید.

۱- رسانه های اجتماعی

 

باتوجه به اینکه رسانه‌های اجتماعی به راحتی قابل دسترس و محبوب همه هستند، برندهای تجاری میتوانند برای گسترش کسب و کار خود براحتی صفحه یا کانال شخصی خود را در این رسانه های اجتماعی ایجاد کنند. از اصلی ترین رسانه های اجتماعی که باعث موفقیت بیشتر شما در کسب و کارتان میشوند میتوان به فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام و پینترست اشاره کرد که میتوانید محتوای ویدیویی خود را در آنها به اشتراک بگذارید.

#کمپین بازاریابی ویدیویی شرکت EE

 

برخی از شرکت های بزرگتر در تبلیغات ویدیویی خود، جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به برند و محصولاتشان از افراد مشهور همچون بازیگران و ورزشکاران استفاده میکنند، بطور مثال شرکت EE ارایه دهنده شبکه ۴G تلفن همراه در آخرین کمپین تبلیغاتی خود از سرآشپز جیمی الویر استفاده کرد است. طی یک رقابت آشپزی این سرآشپز معروف از نماینده شکرت EE میخواهد تا ساندویچ بیکن درست کند.

 

این نوع کمپین ویدیویی بسیار اثرگذار است و کمترین چیزی که مردم به دنبال آن خواهند بود این است که بالاخره چه کسی برنده این رقابت خواهد بود. حتی اگر بودجه مناسبی برای یک کمپین ویدویی ندارید هم توصیه میکنم استفاده از این نوع ویدیو های رقابتی را از دست ندهید. توجه داشته باشید که موضوع این ویدیوهای رقابتی میتواند راجب محصول شما، خدماتی که ارائه میدهید، زمان پاسخگویی شما به مشتریان و یا مسائل دیگر باشد.

کمپین بازاریابی ویدیویی خود را در وب سایت خود تعبیه کنید.

۲- ویدیو را در وبسایت خود قرار دهید.

 

میتوانید ویدیوهای متعددی، در بخشهای متفاوت وب سایت خود قرار دهید، که به طور مستقیم با آن محصول یا سرویس در ارتباط باشند که شما در حال حاضر سعی بر تبلیغ آن دارید.این کار باعث میشود که بلافاصله ویدیوی شما در معرض دید بسیاری از افراد قرار بگیرد. همچنین افزایش بازدید زیاد، باعث میشود تا درصد ماندن کاربر در صفحه شما بالا رفته و این امر باعث افزایش اعتبار صفحات فرود شما خواهد شد. نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که دکمه اشتراک گذاری تمامی شبکه های اجتماعی را در صفحات خود قرار دهید تا سایر افراد بتوانند از قابلیت های کسب و کار شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

۳- بهینه سازی ویدیویی Video SEO

 

عبارت بهینه سازی یا همان SEO تنها برای وب سایت ها استفاده نمیشود و این امر برای ویدیوها نیز کاربردی است. برای بهینه سازی ویدیو باید نکاتی را رعایت کنید تا اطمینان داشته باشید که ویدیو شما بازدید بسیار زیادی خواهد داشت.

 

با رعایت تمام اصول بهینه سازی ویدیو میتوانید به رتبه وب سایت و همچنین ویدیو خود در یوتیوب کمک کنید. دقت داشته باشید که زمانیکه در حال آپلود ویدیو خود هستید باید یک عنوان برای ویدیو انتخاب کنید و توضیحات مختصری را در رابطه با موضوع ویدیو درج کنید.

 

این توضیح مختصر همان چیزی خواهد بود که افراد هنگام جست وجو ویدیو در موتورهای جست و جو آن را مشاهده خواهد کرد.

 

عنوان شما باید کوتاه، پر‌محتوا و در عین حال جذاب باشد تا به سرعت توجه مخاطب را به خود جلب کند و انگیزه تماشای ویدیو را در درون مخاطب ایجاد کند. در بخش توضیح نیز باید آدرس وب سایت، شماره تماس، آدرس ایمیل و آدرس پستی کارتان درج شود. درج این اطلاعات نیز نوعی ابزار تبلیغاتی برای کار شماست که افراد با یک کلیک داخل وب سایت شما شوند و اطلاعاتی در رابطه با محصولات یا خدمات شما کسب کنند.

 

پس از این مرحله باید یک یا چند کلمه کلیدی وارد کنید، این کلمات کلیدی همان برچسب [Tag] برای هر کدام از ویدیوهای شما هستند. هرکدام از برچسب‌ها را با یک فاصله از هم جدا کنید و همچنین باید اطمینان پیدا کنید که هر برچسب یک تک کلمه یا یک عبارت باشد. تمام تلاش خود را بکنید تا برچسب‌هایی را انتخاب کنید که احتمالا توسط بازدید کنندگان در موتورهای جستجو استفاده میشود.

 

هیچ محدودیتی در تعداد برچسب هایی که انتخاب میکنید وجود ندارد و میتوانید تا سقف ۵۰۰ کارکتر استفاده کنید. همچنین میتوانید از نام شرکت و برند خود یا حتی موضوع ویدیو در برچسب های استفاده کنید که نتیجه بسیار خوبی برایتان خواهد داشت. با این حال، اولین برچسب هایی که بکار میبرید باید عبارت یا کلماتی باشند که فکر میکنید بیشترین میزان ترافیک را ایجاد خواهند کرد. همچنین بسیار حایز اهمیت است که عنوان ویدیوی شما و توصیف آن دارای کلمات کلیدی باشند.

#تصویر کوچک بندانگشتی Thumbnail

 

هنگامیکه ویدیوی شما آماده شد، میتوانید تصویر کوچکی [Thumbnail] را انتخاب کنید تا افراد در نتایج جستجوی یوتیوب، در کانال یوتیوب و هرجای دیگری که ویدیوی شما تبلیغ میشود، آن را مشاهده کنند. یوتیوب به حالت خودکار، سه تا عکس را مستقیما از قسمت های مختلف ویدیوی شما انتخاب میکند و شما میتوانید یکی از آنها را به دلخواه خود یا اینکه احتمال میدهید بیشترین کلیک را دریافت میکنند، انتخاب کنید. موثرترین عکس ها، معمولا آنهایی هستند که شامل چهره افراد یا بزرگنمایی از یک محصول خاصی است که در حال حاضر آن محصول را به فروش میرسانید.

 

تمام عناصر کلیدی که در بالا ذکر شده، فرصت تماشای ویدیوی شما را بالا برده و باعث میشود که تعداد زیادی از مشتری های بالقوه و مهم، از آن دیدن کنند. بنابراین استراتژی بازاریابی ویدیویی شما، درحال حاضر تاثیر زیادی بر مشتریان بالقوه جدید در ارتباط با کسب و کار شما خواهد داشت.

 

دوستان عزیزی که زمان کافی برای اتخاذ چنین روش هایی در مواجه با شبکه های اجتماعی بویژه یوتیوب ندارند میتوانند با مشاوره و همکاری تیک زوم استراتژی درست بازاریابی ویدیویی خود را تعیین و براحتی شروع یک کمپین ویدیویی پرقدرت را کلید بزنند. این همکاری بین شرکت شما و تیک زوم باعث میشود تا بخش وسیعی از کار به به عهده گروهی متخصص و مجرب بگذارید و با خیالی آسوده به سایر امور رسیدگی کنید.

۴- بروزترین ابزارهای بازاریابی ویدیویی

 

جهت رسیدن به بیشترین میزان موفقیت در بازاریابی ویدیویی خود، باید ویدیوهایتان را در مکانهای بسیار زیادی مانند وبسایتها، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مانند یوتیوب، فیسبوک، توییتر و پینترست به نمایش بگذارید. نه تنها باید بر روی آخرین روش های بازاریابی ویدیویی که در حال اجرا هستند متمرکز شوید، بلکه با انتخاب روش های درست باید در همه جا حضوری فعال داشته باشید.

 

بطور مثال یکی از ویژگی های یوتیوب این است که به افراد اجازه میدهد تا در تلفن های هوشمند خود تا ۴۸ ساعت ویدیوهای تماشا شده را ذخیره داشته باشند و بتوانند در حالت آفلاین بدون اتصال به اینترنت دوباره آنها را تماشا کنند.

ابزارها و شبکه های ویدیویی بروز را برای بازاریابی ویدیویی خود انتخاب کنید.

 

این ویژگی برای افرادی مفید است که در مناطقی خارج از محدوده وای فای یا اینترنت هستند. این ویژگی یوتیوب به نفع کسب و کارهاست، زیرا این امر به افراد اجازه می دهد تا فیلم های مورد علاقه خود را به صورت شخصی ذخیره کنند. بنابراین باعث افزایش مشتریان بالقوه برای کسب و کارها میشوند.

 

علاوه بر این، وب سایت های رسانه های اجتماعی همیشه با روش های جدیدی وارد عرصه میشوند که باعث میشود تجربه مصرف کننده، بسیار نزدیکتر به خود کاربران باشد. به عنوان مثال فیس بوک به تازگی روشی بکار گرفته که در صفحه اخبار شما ویدیوها را به طور خودکار و در حالت بی صدا پخش میکند. این امر باعث میشود که مردم مشتاق تماشای ویدیوهای شما شوند و تمایل زیادی برای خرید محصولات شما را داشته باشند.

۵- ابزار تحلیلی و آماری بازاریابی ویدیویی

 

مسئله بسیار مهمی که بطور منظم باید به آن رسیدگی کنید، تجزیه و تحلیل و دریافت اطلاعات آماری بازاریابی ویدیویی شماست تا بدانید کدامیک از ویدیوهای شما بیشترین بازدیدها را داشته اند. یوتیوب از سیستم آمار و آنالیز خود به نام YouTube Analytics استفاده میکند تا بتوانید نتایج اثرگذاری ویدیوی خود را بدست آورید.

 

ابزار آنالتیکس یوتیوب این امکان را به شما میدهد تا میزان بازدید درصد مشارکت و ورودی کاربران به سمت ویدیو شما را مشخص میکند. همچنین می توانید بفهمید که افراد کدام قسمت از ویدیوی شما را بیشتر تماشا میکنند یا چند درصد تا انتهای ویدیو همراه شما هستند.

 

یک دیگر از ویژگی آنالتیکس یوتیوب این است که آمار مشارکت بازدید کنندگان و آمار کلیک های انتهای هر ویدیو را به شما اطلاع میدهد تا بدانید که چگونه بازدیدکنندگان با ویدیوهای شما ارتباط برقرار میکنند و آیا ویدیوی شما را دوست دارند یا خیر؟ آیا آن را به اشتراک میگذارند؟ و یا نظری درباره آن داده اند یا خیر؟

قدرتمندترین ابزار آماری بازاریابی ویدیویی در یوتیوب

 

علاوه بر این، می توانید موفقیت‌های ویدئویی خود را در وب سایت خود از طریق Google Analytics “تحلیل گوگل” بررسی کنید.

 

با وجود تمام نکاتی که در این مقاله برایتان ذکر کردم باید این نکته را هم ذکر کنم که میتوانید تمام این فعالیت ها را خود به تنهایی یا به همراه تیم خود اجرایی کنید یا اینکه با کمک مشاوران ما در تیک زوم به به گسترش کمپین بازاریابی ویدیویی خود کمک کنید. با کمک مشاوران تیک زوم میتوانید گزارش های آماری مناسبی از آنالتیکس گوگل و یا آنالتیکس یوتیوب خود بدست آورید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد