تبلیغ در گوگل

گوگل ادز ( Google Ads )

گوگل ادز ( Google Ads ) یکی از سرویس‌هایی می‌باشد که توسط شرکت گوگل ارائه می‌شود و به شما این امکان را می دهد که با پرداخت هزینه بتوانید در رتبه‌های برتر نتایج گوگل ظاهر شوید و سایت، محصول و هرآن چیزی که بخواهید را تبلیغ کنید.

در واقع اگر بخواهید محصول یا خدمت خود را معرفی کنید، گوگل برای کمک به شما گوگل ادز را در موتور جستجوگر خود توسعه داده‌است و بیشتر جنبه‌ی تبلیغاتی دارد. شما می‌توانید با توجه به استانداردهایی که Google Ads برای شما تعیین کرده‌است هر متن دلخواهی را در نتایج خود نشان دهید. در این روش هزینه‌ی تبلیغات شما به ازای کلیک می‌باشد و بدین معناست که شما برروی یک تعداد کلمه و عبارات سرمایه گذاری و مزایده می‌کنید و جایگاه خود را در رتبه های برتر آن کلمه و عبارت مشخص می‌کنید. گوگل ادز سیستمی است که بسیار هوشمندانه طراحی شده‌است و شما جزییات بیشتری برای تبلیغ می‌توانید نشان دهید. حتی شما زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر برروی تبلیغتان کلیک کند.

گوگل ادز استانداردهایی برای شما هنگام تبلیغ در نظر می‌گیرد که در نوع دیده شدن تبلیغ شما بسیار موثر است. بدین صورت که تبلیغ شما متن کوتاهی است که با دو عنوان، توضیحات و لینک به سایت یا صفحه‌ی خاصی ظاهر می‌شود. جایگاه تبلیغ را شما تعیین می‌کنید؛ برای مثال در ابتدا یا انتهای صفحه‌ی اول نتایج گوگل. معمولا جایگاه تبلیغ بدین صورت است و بر اساس مزایده می‌توانید جایگاه آن را تغییر دهید.

حدود ۹۰ درصد کاربرانی که از گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند به صفحات بعدی مراجعه نمی‌کنند. در نتیجه هرچقدر شما در نتایج جایگاه بالاتری را داشته باشید میزان بازدید شما افزایش می‌یابد و کاربرانی بیشتری از تبلیغ شما دیدن می‌کنند.

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم؟

بازدیدکنندگان در سایت‌ها با هم متفاوتند. در واقع نتایجی که شما از سایت‌هایی که با بهینه سازی بدست می‌آورید با سایت‌هایی که با استفاده از گوگل ادز تبلیغ می‌شوند متفاوت است. افرادی که به دنبال اطلاعات و مطالب آموزشی هستند اغلب به سایت‌هایی وارد می‌شوند که این موارد را در اختیارشان قرار دهد اما افرادی که بر روی تبلیغات پولی کلیک می‌کنند به خوبی می‌دانند که دنبال خرید محصول و یا خدمات مورد نیاز خود هستند و با این تبلیغات آشنایی دارند. پس بهتر است برروی کلمات درست سرمایه گذاری کنیم تا بهترین نتایج را از گوگل و گوگل ادز دریافت کنیم.
امروزه تبلیغات به صورت های گوناگونی انجام می‌گیرد. از تبلیغات رادیویی و تلویزیونی گرفته تا تبلیغات در سطح شهر و بنرها و تراکت ها. تمامی این موارد در تبلیغات می‌توانند موثر و مضر باشند. به عنوان مثال تبلیغات با تراکت چندان توصیه نمی‌شود زیرا هم پرستیژ کسب و کار شما پایین می‌آید و هم کاغذ بسیاری هدر می‌رود. از این‌ها گذشته شما آمار دقیقی از میزان دیده شدن تبلیغات خود ندارید اما گوگل ادز همیشه موثر است و تمامی جزییات نتایج را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما میزان کلیک و ماندن بازدیدکننده در سایت خود و خیلی موارد دیگر را می‌توانید در گوگل ادورز مشاهده کنید و به رشد کسب و کار خود کمک کنید.

تبلیغات در گوگل خیلی هم ارزان نیست!

شما در این راه رقبای بسیاری دارید که باید با آن‌ها به مزایده عبارات و کلمات در گوگل ادز بپردازید. ساختن کمپین تبلیغاتی و راه اندازی حساب شما تنها چند دقیقه زمان می برد اما اگر مدیریت درست بر روی کمپین خود نداشته باشید، بودجه و مخاطب خود را از دست می دهید. اگر نوع تبلیغ و محتوای آن به سایت شما و محصول شما مرتبط نباشد، کاربر به سرعت از سایت خارج می‌شود و به سایت‌های دیگر مراجعه می‌کند و همین امر باعث ضرر کردن شما می‌شود. عدم ماندن کاربر در سایت تاثیر منفی بر روی سایت خواهد داشت و گوگل به آن کمتر امتیاز می‌دهد. اگر مدیریت درست بر روی کمپین خود داشته باشید نه تنها کمپین شما هدفمند عمل خواهد کرد بلکه هزینه‌ی کمتری نسبت به رقبا پرداخت می‌کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد