خانه / دیجیتال مارکتینگ / چه تفاوتی میان دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ربایشی وجود دارد؟

چه تفاوتی میان دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ربایشی وجود دارد؟

دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ربایشی

در ظاهر این دو مفهوم شبیه هم هستند : هر دو در محیط آنلاین رخ می­ دهند و بر روی ایجاد محتوای دیجیتالی برای استفاده مردم تمرکز دارند.

پس تفاوت در چیست؟

واژه دیجیتال مارکتینگ هیچ تفاوتی میان تاکتیک­ های بازاریابی کششی (Pull) و فشاری (Push) یا همان چیزی که امروزه با عنوان روش های درونگرا (Inbound) و برونگرا (Outbound) شناخته می ­شوند قائل نمی­ شود. هر دو این روش ها در زیر چتر بازاریابی دیجیتالی قرار می گیرند. تاکتیک های بازاریابی برونگرا به دنبال آن است که پیام را مستقیما در برابر بیشترین تعداد افرادی که در فضای مجازی حضور دارند (صرف نظر از اینکه فرد مقابل چقدر مرتبط یا خواهان آن است) قرار دهد.

به عنوان مثال تبلیغات بنری پرزرق و برقی که در بالای بسیاری از وب سایت ها می بینید که سعی دارند محصولی را تحمیل کنند یا برای افرادی تبلیغ کنند که لزوماً ربطی به آن محصول ندارند، در این زمره قرار می گیرند. از سوی دیگر بازاریابانی که تاکتیک های بازاریابی درونگرا یا ربایشی را به کار می ­بندند از محتوای آنلاین برای جذب مشتریان هدف خود به وب­سایتشان بهره می­ گیرند.

یکی از ساده ­ترین و همچنین قدرتمندترین ابزار بازاریابی ربایشی وبلاگ است. وبلاگ به سایت شما این امکان را می ­دهد که بر روی لغات موردپسند مشتریانتان سرمایه ­گذاری کنید. نهایتا بازاریابی ربایشی یا درونگرا روشی است که از دارایی­ های دیجیتال مارکتینگ برای جذب و تبدیل مخاطب آنلاین به مشتری بالقوه و سپس مشتری و بعد از آن هواخواه استفاده می­ کند. Attract، Convert ،Close ،Delight از طرفی بازاریابی دیجیتال یک واژه کلی است که شامل کلیه تاکتیک های بازاریابی اینترنتی (صرف نظر از درونگرا یا برونگرا بودن آنها) می­ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 11 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد