خانه / بررسی بلک لیست بودن آی پی / ۱۰ قدم در ساخت یک کمپین گوگل ادز

۱۰ قدم در ساخت یک کمپین گوگل ادز

 

 

این روزها بسیاری از کسب و کارها از تبلیغات کلیکی گوگل (گوگل ادز) برای تبلیغات و افزایش فروش استفاده می کنند. در این مقاله به چند مثال و مراحل ساخت کمپین گوگل ادز خواهیم پرداخت.

۱۰ قدم در ساخت یک کمپین گوگل ادز (ادوردز) موفقمهم نیست چه تعداد ابزار رایگان به صورت روزانه برای کمک به بیزینس های ای کامرس منتشر می شود، گاهی اوقات یک تبلیغ پولی بهترین راه برای افزایش میزان ترافیک (و در حالت خوشبینانه تبدیل) وب سایت شماست.

اما مشکل اصلی اینجاست که دیگر بیزینس های ای کامرس که رقیب شما محسوب می شوند نیز از همان متدها و کیووردهای مورد نظر شما استفاده می کنند. بنابراین شما نه تنها باید بدانید که چطور یک کمپین تبلیغاتی در گوگل ادز راه اندازی کنید، بلکه باید راه هایی بلد باشید که بتوانید خود را از رقبا متمایز کنید.

در ابتدای مقاله با نشان دادن چند کمپین واقعی گوگل ادز به شما شروع می کنیم، سرویسی که امروزه با نام Google Ads شناخته می شود، و در ادامه با نشان دادن چندین ترفند حرفه ای برای پیاده سازی در استراتژی های کمپین های بازاریابی موتورهای جستجو با شما همراه خواهیم بود. زمانی که خواندن این مقاله را تمام کنید، شما یک حرفه ای خواهید بود!

۱- New Breed Marketing
Search term: what is inbound marketing

بعضی مواقع تعدادی از جستجوکنندگان آماده خرید هستند، اما باید بدانند که چه چیزی را می خرند و شما چه چیزی را به آن ها می فروشید. این موضوع دقیقاً همان چیزی است که در مورد این مثال کمپین ادوردز می خواهیم به شما نشان دهیم.

آژانس New Breed Marketing که یکی از شرکای کمپانی هاب اسپات محسوب می شود، ارائه دهنده سرویس های اینباند مارکتینگ یا بازاریابی درونگرا است. اما ممکن است مشتریان این کمپانی خدماتی را که می خواهند با نام تخصصی آن، یعنی Inbound Marketing نشناسند، این کمپانی در ابتدا این اصطلاح را برای آنها تعریف می کند و از این طریق به مخاطبان می فهماند که این سرویس همان چیزی است که برای موفقیت به آن نیاز دارند.

تعریفی که کمپانی نیو برید برای اینباند مارکتینگ ارائه داده است بسیار مختصر و ساده است اما با این وجود تنها با یک جمله ی کوتاه به مخاطبان این اطمینان را می دهد که اینباند مارکتینگ پروسه ای است که آن ها باید برروی آن سرمایه گذاری کنند.

 

همچنین همانطور که می بینید لینک آبی به مشتریان این اطمینان را می دهد که با کلیک برروی آن با یک راهنمای جامع Ultimate Guide در مورد اینباند مارکتینگ روبرو خواهند شد. این لینک به کمپانی اطمینان می دهد که مشتریان با کلیک برروی آن حاضر هستند تا اطلاعات مورد نظر را در فرم سایت وارد کرده و در ازای دریافت این راهنما به یک مشتری احتمالی تبدیل شوند. به یاد داشته باشید که کمپین های ادوردز هر زمانی که کلیکی برروی لینک مورد نظر انجام شود از شما پول می گیرند، شما باید در ازای این پرداخت به نتیجه قابل قبولی برسید تا برایتان به صرفه باشد.
۲-Nettitude
Search term: cyber security

به طور کلی هر جستجویی که شامل کیووردهای کلی تری باشد، نشان می دهد که فرد جستجو کننده به احتمال زیاد هنوز برای خرید محصول مورد نظر آماده نیست. اما در کمپین ادوردز بالا، کمپانی نتیتود تبلیغ خود را برروی یک موضوع کلی بنا کرده است، Cyber security. در حالی که این موضوع کلی گروه به خصوصی از جستجوکنندگان را هدفگیری نمی کند، لینک موجود در تبلیغ آن ها این اطمینان را ایجاد می کند که این لینک می تواند گروه وسیعی از جستجوکنندگان را بدون توجه به منظورشان از سرچ کردن این کلمه راضی کند.

این کمپین به صورت کلی ۲ کار خیلی مفید را به خوبی انجام می دهد؛ اول این که توضیحات تبلیغ آنها چندین ارزش خوب را برای مشتریان به ارمغان می آورد، ارزش هایی مانند ” مدت زمان پاسخگویی ۲ ساعته ” یا ” مشاوره ی رایگان ” که باعث می شود مخاطبان این تبلیغ و این کمپانی را قبول کنند و احساس بهتری نسبت به آن داشته باشند.

همچنین در قسمت دوم می بینید که این تبلیغ شامل یک شماره تلفن برای دسترسی مستقیم به کمپانی است. در واقع هنگامی که شما تبلیغ خود را بر اساس موضوع یا کیوورد کلی و گسترده ای بنا می کنید که انواع مختلفی از جستجوکنندگان به دنبال آن هستند، آوردن آنها پای تلفن می تواند یکی از آسان ترین راه ها برای درک علایقشان و تبدیل آنها به مشتری است بجای این که از صفحه شما خارج شوند و به دنبال نتایج دیگر جستجو بروند.
۳- Rock Content
Search term: content marketing course

آژانس Rock Content که یکی دیگر از پارتنرهای کمپانی هاب اسپات محسوب می شود، یک کمپانی سرویس دهنده ی محتوا در برزیل است. کمپین ادز آن ها همانطور که می بینید، بر روی موضوعی سرمایه گذاری کرده است که مربوط به سرویسی است که تنها خود آژانس راک کانتنت ارائه می دهد، اما بیایید ببینیم که به چه علت این کار جواب می دهد.
کمپین گوگل ادز آژانس Rock Content

موضوع ” Content Marketing Course “، در مورد پیدا کردن کلاس های آموزشی است که به بازاریابان کمک می کند دانش بازاریابی محتوایی خود را افزایش دهند. راک کانتنت به دنبال این است که جستجوکنندگان بجای این که برای کلاس های آموزشی مختلف جهت افزایش دانش بازاریابی محتوایی خود شرکت کنند، آنها را به سمت یک ارزیابی هدایت کند تا ببینند در حال حاضر چه مقدار دانش در این زمینه دارند.

درست است که این ارزیابی ممکن است همه را خوشحال نکند، اما یکی از راه های جالب توجه در زمینه جذب کردن توجه مخاطبان به سمت خود و در ادامه پیشنهاد دادن سرویس های مورد نظر کمپانی است.
۴- Destination Canada
Search term: cheap holiday destinations

درست همانند مثال قبلی، Destination Canada نیز سعی در دور کردن توجه مخاطبان از موضوعات و کیووردهای گسترده و جذب کردن آن ها به سمت سرویس های بخصوص خود دارد. این کمپانی از علاقه ی کلی جستجوکنندگان به سفر در تعطیلات استفاده می کند تا مکان های تفریحی کانادا را برای آنها تبلیغ کند. این کمپین تنها یک مقاله نیست و در عین حال یک ارائه دهنده آفرهای خرید بلیط هواپیما به مقصد کانادا نیز نیست، در واقع این فعالیت در میانه قیف فروش است که باعث می شود این کمپین به این خوبی عمل کند.
کمپین گوگل ادز Destination Canada

تبلیغ این کمپانی از ۲ لینک فرعی درست زیر لینک آبی اصلی استفاده می کند که موضوعات کلیدی پوشش داده شده در وبسایت را جهت بهینه سازی تعداد کلیک های ورودی انجام می دهند.

هنگامی که مردم موضوع ” مقصدهای ارزان برای تعطیلات ” را جستجو می کنند، سخت است که بلافاصله بتوانید توجه آن ها را به خود جلب کنید. هنگامی که می خواهید یک کمپین گوگل ادز را اجرا کنید قطعاً نمی خواهید که تبلیغ شما برای تبدیل مشتریان بیش از حد کلی و گسترده باشد، اما در عین حال هم نمی خواهید که تبلیغ شما آنقدر به صندوق دریافت پول نزدیک باشد تا بسیاری از مخاطبان که هنوز آمادگی خرید ندارند را از دست بدهید. در واقع سرویس تور دیجیتال Destination Canada دقیقاً در همان میانه ای قرار دارد که از آن صحبت می کنیم، نگه داشتن توجه مخاطبان بدون این که با وارد شدن به بحث های خیلی تخصصی باعث دور شدن آنها از خود شود.
۵- FM Training
Search term: leed certification online

وب سایت FM Training یک وبسایت تخصصی مدرک دهنده برای مدیران تسهیلات است، کسانی که باید کار کنند تا بتوانند تسهیلات ساختمانی خود را به مدرک LEED مجهز کنند. برای گرفتن این مدرک افراد مورد نظر باید دوره های مختلفی را بگذرانند، اما ممکن است گاهی وقتها پیدا کردن افراد متخصص در این زمینه برای گذراندن دوره ها نزد آن ها کار آسانی نباشد.
کمپین گوگل ادز FM Training

کمپین گوگل ادز FM Training باعث می شوند که مدیران با دیدن آن اطمینان پیدا کنند که به مکان درستی آمده اند. شما می بینید که ۵ لینک آبی زیر تبلیغ به بازدیدکنندگان کمک می کند تا مستقیماً به موضوعاتی بروند که اکثریت مخاطبان به آنها علاقه مند هستند، در عین حال اولین جمله از توضیحات تبلیغ چیزی است که باعث می شود توجه مخاطبان به آن جلب شود، ” مدیران تسهیلات در عرض ۱ سال ۶ درصد یا بیشتر افزایش حقوق دارند “. این تبلیغ با توجه به محدودیت هایی که دارد از این جمله استفاده می کند تا بتواند مردم را به کلیک تحریک کند و ارزش سرمایه گذاری برروی تبلیغ را افزایش دهد.
۶- LeftLane Sports
Search term: hiking boots for women

کمپین گوگل ادز کمپانی Left Lane Sports که در بالا نشان داده شده است، یک مثال عالی برای انجام دادن صحیح تبلیغات محلی است. کمپانی لفت لین حتی نیاز به کلیک مردم برروی لینک مورد نظر برای پول درآوردن نیز ندارد.
کمپین گوگل ادز Left Lane Sports

اگر جستجوکنندگان در ناحیه بوستون امریکا موضوع ” کفش های کوهنوردی زنانه ” را جستجو کنند، تنها یک تبلیغ ادوردز از لفت لین اسپورتس را نمی بینند؛ علاوه بر این آنها نزدیکترین فروشگاه این کمپانی به خود و ساعت کاری آنها را نیز خواهند دید. این کار یکی از بهترین راه ها برای هدایت ترافیک به سمت وبسایت و صفحات فروش محصولات مرتبط و همچنین معرفی مکان فروشگاه ها و برند خود به مشتریان محلی است.

 

چطور یک کمپین موفق گوگل ادز را راه اندازی کنیم؟
۱ – یک اکانت گوگل ادز بسازید

مسلماً قبل از این که بتوانید کاری را انجام دهید، باید به وبسایت گوگل ادز وارد شده و یک اکانت ایجاد کنید. پروسه ی ساخت این اکانت علاوه بر اطلاعات شخصی شامل وارد کردن اطلاعات مالی نیز می شود تا گوگل بتواند به ازای هر کلیک از شما مبلغی را دریافت کند، بنابراین اطلاعات کارت های بانکی شما نیز مورد نیاز است. پس از این که اطلاعات را وارد کرده و اکانت خود را ایجاد کردید برروی گزینه Create Your First Campaign کلیک کنید.
۲ –مدل کمپین خود را انتخاب کنید

بسیاری از متخصصین این حوزه به تازه کارها پیشنهاد می دهند که برای شروع از مدل Search Network Only استفاده کنند، به یاد داشته باشید که همیشه می تواند مدل کمپین را با کسب تجربه و مهارت به مرور زمان عوض کنید.
انواع مدل های کمپین گوگل ادز

سپس شما باید به کمپین خود نامی اختصاص دهید تا بتوانید نتایج را ردیابی کنید. بهتر است از نامی استفاده کنید که همیشه به خاطر خواهید داشت چرا که ممکن است در ادامه ی راه و وارد شدن جزییات بیشتر در صورت انتخاب نام های مختلف گیج شوید.
۳ – منطقه جغرافیایی خود را مشخص کنید

یکی از مزیت های یک فروشگاه اینترنتی بودن این است که شما کمتر در مورد محدودیت های جغرافیایی نگران هستید. اما هیچوقت بد نیست که بدانید عمده مشتریان شما در کدام منطقه جغرافیایی زندگی می کنند. چرا باید پول خود را صرف تبلیغ برای مردم غرب بکنید در حالی که عمده مشتریان شما در شمال شرقی قرار دارند؟!
انتخاب منطقه جغرافیایی در کمپین گوگل ادز

اگر کمپانی ای کامرس شما می تواند به دیگر کشورها نیز خدمات رسانی کند می توانید به کشورهای دیگر نیز دسترسی داشته باشید. اما در این صورت باید برای هر نوع خریداری که از طریق تبلیغات شما سر راهتان قرار می گیرد آماده باشید. اگر حواستان جمع نباشد ممکن است برای بسیاری از بینندگانی که از شما خرید نمی کنند پول گزافی را به گوگل پرداخت کنید.
۴ – بودجه تبلیغاتی خود را مشخص کنید

این بخش بسیار مهم است. شما می خواهید آن قدری بودجه داشته باشید که بتوانید از بقیه متمایز باشید، اما در عین حال قرار نیست خزانه را به آتش بکشید. شما می توانید پیشنهادهای قیمت خود را که با عنوان Bid شناخته می شود برای هر کلیک به صورت دستی ارائه دهید تا در این صورت کنترل اوضاع در دست خودتان باشد.
مشخص کردن بودجه تبلیغاتی

این کار بدین معنیست که به محض تمام شدن بودجه شما تبلیغات مورد نظرتان دیگر نمایش داده نخواهند شد و بعداً با دیدن قبض های پرداختی شوکه نخواهید شد. هنگامی که به یک نتیجه گیری مناسب در این مورد رسیدید، شما می توانید دوباره به این بخش مراجعه کنید و تنظیمات Bid را برروی اتوماتیک قرار دهید.

۵ – تبلیغ خود را بنویسید

این بخش مهمترین بخش کل مطالعات شما در مورد گوگل ادز است. متنی که می نویسید خریداران احتمالی را مجاب می کند که برروی تبلیغ کلیک کنند. شما دوست دارید که مردم زیادی را جذب کنید، درست است، اما در عین حال مهمتر این است که کسانی را جذب کنید که خریدار هستند. چون اگر مردم خرید نکنند، باز هم شما برای تبلیغات پول پرداخت خواهید کرد. بنابراین با هدلاینی شروع کنید که از موضوعاتی که مخاطبان هدف شما جستجو می کنند، استفاده کند. به یاد داشته باشید که شما تنها ۹۰ کرکتر وقت دارید تا توجه مخاطبان را به خود جلب کنید، پس به هر کلمه دقت کنید.
ساخت تبلیغ در کمپین گوگل ادز (ادوردز)
مراحل ساخت یک کمپین گوگل ادز

همچنین شما یک ۹۰ کرکتر دیگر نیز برای خطوط دوم و سوم نیز دریافت می کنید. از این قسمت برای خاطرنشان کردن مزایای خرید از خودتان استفاده کنید. محصول شما چطور مشکل مخاطب را حل می کند؟ سپس در خط سوم می توانید برروی یک قابلیت مانور دهید. همیشه آماده تغییر دادن این متن ها به محض این که متوجه شدید تبلیغ شما آنطور که باید کار نمی کند، باشید.
۶ –URL نمایشی خود را وارد کنید

پی بردن به تفاوت میان URLهایی که وارد تبلیغات خود می کنید مهم است. یو آر ال نمایشی یا Display URL لینکی است که می خواهید مخاطبان همیشه به یاد داشته باشند. این لینک می تواند Homepage وبسایت شما باشد، آدرسی که مردم بدون دیدن تبلیغ نیز با وارد کردن آن می توانند به شما دسترسی پیدا کنند. این لینکی است که شما می خواهید مردم ببینند.
۷ –URL مقصد خود را وارد کنید

به طور کلی ( با وجود چندین استثنا ) قرار دادن لینک صفحه اصلی وبسایت برای کمپین های پرداخت به ازای کلیک کار درستی نیست. شما باید لندینگ پیج هایی داشته باشید که به صورت تخصصی در مورد محصولات و خدماتی باشند که شما آنها را تبلیغ کرده اید. اگر شما مردم را به سمت صفحه اصلی خود بفرستید، آنها باید دوباره یک جستجوی دیگر برای پیدا کردن محصول انجام دهند، و احتمالاً این کار را انجام نمی دهند و وبسایت را ترک می کنند. اینجاست که اهمیت درک تفاوت میان لینک نمایشی و لینک مقصد نشان داده می شود.
۸ – کیووردهای خود را وارد کنید

همیشه به خاطر داشته باشید که شما به ازای جلب توجه یک گروه از مخاطبان با کمپانی های دیگری نیز رقابت می کنید و این موضوع هنگامی که می خواهید پیشنهادی را برای یک کیوورد ارائه دهید اهمیت پیدا می کند. به کیووردهایی فکر کنید که افرادی را به سمت شما می آورند که آماده ی خرید هستند. به عنوان مثال بجای استفاده از کیوورد ” کفش های لاکچری ” در تبلیغ پرداختی تان، می توانید از کیوورد ” کفش پاشنه بلند چرمی قرمز ” استفاده کنید.
وارد کردن کیوردها در سایت
مراحل ساخت یک کمپین گوگل ادز

ممکن است که شما فرصت دیده شدن توسط کسانی که ب دنبال کفش های مختلف هستند را از دست بدهید، اما با این کار آنهایی را که به دنبال کفش بخصوصی هستند را می قاپید! این افراد به احتمال زیاد در صورتی که به یک لندینگ پیج در مورد کفش پاشنه بلند قرمز چرم هدایت شوند از شما خرید می کنند.

همچنین شما همیشه می توانید از کیووردهای منفی نیز استفاده کرده و مبالغ بسیاری از پول را برای خود ذخیره کنید. این کیووردها کیووردهایی هستند که به گوگل ادز می گویند تبلیغات شما را برای جستجوی آنها نشان ندهد.
۹ – پیشنهاد کلیک خود را ارائه دهید

در نهایت شما باید به گوگل بگویید که به ازای هر کلیک چه مبلغی را می خواهید هزینه کنید. به یاد داشته باشید، شما برای دیده شدن پول می دهید. بنابراین کسانی که برای کلیک ها بیشتر پول می دهند بیشتر نیز در نتایج جستجو دیده می شوند. شما باید پول خرج کنید تا بتوانید پول به دست بیاورید، به خصوص در بازی رقابتی تبلیغات پرداخت به ازای کلیک. تا زمانی که به صورت دستی بودجه خود را کنترل می کنید، می توانید پیشنهادهای بالاتری برای کلیک ها تا زمانی که بودجه تان به اتمام می رسد بدهید و سپس زمانی که آماده بودید دوباره بودجه خود را افزایش دهید.
۱۰ – قبل از راه اندازی همه تنظیمات را چک کنید

همیشه قبل از شروع کاری چک کردن تمامی تنظیمات و ملزومات کار، کار خوبی است. آیا تمام کلمات به درستی تایپ شده اند؟ به یاد داشته باشید که کیووردی که غلط املایی داشته باشد تبلیغش نشان داده نخواهد شد. آیا تنظیمات کنترل دستی بودجه را فعال کرده اید؟ ممکن است اگر یادتان رفته باشید این کار را انجام دهید فردا که بیدار می شوید ورشکست شده باشید. هنگامی که مطمئن شدید همه چیز درست و صحیح در جای خود قرار دارد کمپین را راه اندازی کنید.

به غیر از چک کردن درست بودن تنظیمات شما همیشه باید نتایج خود را با تست های A/B اندازه گیری کنید. هدلاین های خود را عوض کنید، قابلیت های دیگری را معرفی کنید، برروی مزایای مختلف تمرکز کنید و میزان تبدیل را یادداشت کنید. یادتان باشد همیشه راهی وجود دارد که عملکرد تبلیغ شما را بهبود بخشد!

جمع بندی

در این مقاله با چند مثال در مورد کمپین های گوگل ادوردز موفق شروع کردیم و مراحل ساخت کمپین و نکات مهم در هر قسمت را اشاره کردیم. با رعایت موارد فوق می توانید کمپین گوگل ادز خود را راه اندازی و آن را بهینه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد