خانه / بررسی بلک لیست بودن آی پی / ۴ دلیل عدم رشد کسب و کار اینترنتی

۴ دلیل عدم رشد کسب و کار اینترنتی

کسب و کار

۴ دلیل عدم رشد کسب و کارهای اینترنتی

انجام دادن هر کاری چه مجازی باشد و چه واقعی به اصول و قواعدی نیاز دارد که رعایت نکردن آنها می‌تواند باعث ضررهای جبران ناپذیر و هدر رفتن سرمایه و زمان شود. بنابراین برای اینکه بتوان یک کسب و کار اینترنتی را رشد داد باید اصول و قواعد کسب و کارهای اینترنتی را فرا گرفت و از این طریق بتوان به کسب درآمد بیشتر از اینترنت دست یافت. در ادامه۴ دلیل عدم رشد کسب و کارهای اینترنتی بررسی شده است.

پیشنهاد آسان  مگ : مراحل قیف بازاریابی
۱  عدم ارتباط موفق با مشتریان

یکی از مهمترین مسئله‌هایی که یک کسب و کار اینترنتی را موفق می‌سازد، اعتماد کردن مشتریان یک کسب و کار به یک برند است. با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی متعدد، پاسخ دادن به سوالات مشتریان و بازدید کنندگان یک وب سایت، راحت‌تر شده است. یک راز در کسب و کار اینترنتی وجود دارد و آن هم این است که اگر مشتری‌ها کسب و کاری را دوست داشته باشند، آن کسب و کار می‌تواند درآمد بسیار زیادی داشته باشد. دوست داشتن برابر است با اعتماد کردن به یک برند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چگونه باید این محبوبیت ایجاد شود؟ شاید یکی از بهترین کارها در اختیار قراردادن محتوای رایگان در فرمت‌های مختلف باشد. این امر می‌تواند باعث وفاداری مشتریان به یک برند شود.

۲  نداشتن طرح توجیهی کسب و کار

باید کسب و کار خود را در بازار های رقابتی تعیین کرده و میزان سود آوری آن را برآورد کنید. چنانچه طرح کسب و کارتان توجیه اقتصادی لازم را نداشته باشد , شکست آن حتمی خواهد بود . برای جلوگیری از شکست پیش از تهیه طرح توجیهی پاسخ به چند سوال لازم است :

کسب و کار شما چه چیزی را پیشنهاد می دهد ؟

 مشتری کسب و کار شما چه کسانی هستند ؟

کسب و کار شما چه منفعتی برای آن ها دارد ؟

اهداف بلند مدت شما چیست ؟

اگر نتوانید به این پرسش ها پاسخ مطلوبی بدهید به احتمال زیاد کسب و کار شما با شکست مواجه خواهد شد .

۳  نداشتن استراتژی بازاریابی

یکی از دلایل پیشرفت و رشد کسب و کارهای اینترنتی موفق، داشتن استراتژی است. خیلی از مدیران کسب و کارهای اینترنتی از استراتژی استفاده می‌کنند اما طریقه درست استفاده کردن از آن را نمی‌دانند. به عنوان مثال بسیاری از کسب و کارها از ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنند اما هیچ کدام اصول و قواعد صحیح استفاده از ان را نمی‌دانند و این امر باعث می‌شود که ایمیل‌های ارسال شده توسط آنها هیچوقت باز نشود و اگر هم باز شود، بازدهی نداشته باشد.

پس داشتن استراتژی بازاریابی یعنی اینکه صاحبان کسب و کار بدانند که در چه زمانی از سال چه نوع بازاریابی برای کسب و کار اینترنتی آنها بهتر است. برای مثال افرادی که طی سال کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنند بهترین زمان برای فروش دوره غیر حضوری آنها اسفند ماه است، چون همه در تعطیلات عید هستند و وقت کافی برای دیدن آموزش‌ها را دارند. یک مدیر موفق در ماه اسفند تخفیف‌های بازاریابی چند مرحله‌ای طراحی می‌کند تا از اینترنت کسب درآمد عالی داشته باشد.

۴  الگو برداری از افراد موفق در کسب و کار

اگر قصد موفق شدن دارید فقط کافی است کارهایی که افراد موفق انجام داده‌اند را تکرار کنید. بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی وقتی سراغ یک تخصص می‌روند فکر می‌کنند باید در آن حوزه روش جدیدی ابداع کنند، اما واقعیت این است که با این طرز فکر فقط وقت تلف می‌شود و هیچ نتیجه‌ای به دست نمی‌آید. بهترین روش برای رشد کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد، ساده‌سازی اطلاعات موجود است.

صفر تا صد سایت خود را به آسان رایان بسپارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد