خانه / متن باز / تفاوت بین SEO و SEM چیست؟

تفاوت بین SEO و SEM چیست؟

تفاوت بین SEO و SEM چیست؟
تفاوت بین سئو و SEM چیست؟

تفاوت SEO و SEM در این است که بهینه سازی موتور جستجو بخشی از بازاریابی موتور جستجو یا بازاریابی جستجو است همانطور که به طور گسترده ای شناخته شده است. هدف هر دو فرایند افزایش دید در موتورهای جستجو است.
SEO در مورد بهینه سازی وب سایت شما برای کسب رتبه های بالاتر در نتایج جستجوی ارگانیک است در حالی که SEM فراتر از SEO است. این شامل روش های دیگری است که می تواند شما را به عنوان ترافیک موتور جستجو مانند تبلیغات PPC در موتور جستجو کند.
بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
به منظور انجام مقایسه ای بین SEO و SEM ، مهم است که از تعریف SEO شروع کنیم ، به طوری که برای همه مشخص است تفاوت این دو در چیست.
سئو چیست؟
SEO فرایند بهینه سازی وب سایت شما به منظور دریافت ترافیک رایگان از موتورهای جستجو است.
SEO مهم است زیرا یک وب سایت بهینه شده توسط خزنده های موتور جستجو به راحتی قابل درک است و این احتمال افزایش رتبه در SERPS را افزایش می دهد (صفحات نتایج موتور جستجو).
مؤلفه های اصلی سئو چیست؟
۳ستون اصلی سئو وجود دارد:
• سئوی فنی
• سئو در سایت
• سئو خارج از سایت
سئو فنی به فرایند بهینه سازی وب سایت شما برای مرحله خزیدن و نمایه سازی اشاره دارد. با SEO فنی شما اطمینان می دهید که موتورهای جستجو می توانند بدون هیچ مشکلی وب سایت شما را خزیده و نمایه سازند.
سئو در سایت قوانینی است که می توانید در صفحات و مطالب انفرادی اعمال کنید به گونه ای که برای کلمات کلیدی خاص بهینه سازی شوند.
به عنوان مثال ، شما باید عناوین بهینه ، توضیحات خوب ، URL های فرمت شده ، عناوین بهینه شده ، متن alt را برای تصاویر و موارد دیگر داشته باشید.
سئو خارج از سایت به منظور افزایش اعتماد وب سایت شما به چشم موتورهای جستجو به فرایند دریافت منابع (بک لینک) از وب سایت های دیگر اشاره دارد.
برای مبتدیان ، این ممکن است گیج کننده باشد ، اما سعی کنید مانند سیستم رتبه بندی در مورد آن فکر کنید که وب سایت که بیشترین منابع را دارد ، در رده های بالاتر قرار دارد.در این حالت مراجع پیوندهایی هستند که از وب سایتهای دیگر به سایت شما منتقل می شوند. این همچنین به همین دلیل است که از SEO به خارج از سایت به عنوان ایجاد لینک یاد می شود.
بازاریابی موتور جستجوگر (SEM)
بازاریابی موتور جستجو بیش از SEO و بالاتر است اما این تنها زیر مجموعه ای از استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال شما است.
SEM چیست؟
SEM یک فرایند بازاریابی دیجیتالی است با هدف افزایش دید در موتورهای جستجو یا با دریافت ترافیک ارگانیک از طریق سئو یا ترافیک پرداخت شده از طریق تبلیغات
از طریق تبلیغات جستجوی پولی که در اصل می توانید فضای تبلیغاتی را در نتایج موتور جستجو خریداری کنید. بنابراین ، به جای تلاش برای رتبه بندی ارگانیک در یکی از موقعیت های برتر از طریق سئو و گرفتن ترافیک رایگان ، هزینه پرداخت می کنید تا جلوی نتایج جستجو قرار بگیرید.
کدام یک بهتر است ، SEO یا SEM؟
با وجود این واقعیت که SEO یکی از دو مؤلفه بازاریابی موتور جستجو است ، بسیاری از بازاریابان وقتی به SEM مراجعه می کنند منظور از تبلیغات PPC است.در اصل آنها تبلیغات جستجوی پرداخت شده را تنها مؤلفه SEM می دانند. در این حالت می توانید مقایسه ای بین این دو انجام دهید.
SEO VS SEM
سئو ارگانیک به طور کلی بهترین تاکتیک بازاریابی برای نتایج طولانی مدت است. وب سایت هایی که در نتایج ارگانیک برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه بالایی دارند ، می توانند ۲۴/۷ ساعت به صورت رایگان ترافیک ، به رسمیت شناختن صنعت و از تمام مزایای سئو بهره مند شوند.
تفاوت اصلی دیگر بین سئو و SEM در این است که زمان کار زیادی را صرف SEO می کند و می تواند نتایج را تولید کند در حالی که PPC تقریباً سریع است.
بنابراین به اهداف کلی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد. اگر می خواهید به سرعت ترافیک دریافت کنید ، می توانید با SEM (تبلیغات جستجوی پولی) و همزمان با کار SEO خود شروع کنید. اگر می خواهید بدون تکیه به ترافیک پولی ، یک تجارت آنلاین طولانی مدت ایجاد کنید ، سئو جواب شما است.
آیا SEM به SEO کمک می کند؟
با وجود تصور بسیاری از افراد ، SEM به SEO کمک نمی کند. اگر از PPC برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص و ترافیک موتور جستجو استفاده می کنید ، این تأثیر مثبت یا منفی بر تلاشهای سئو شما نمی گذارد.
رتبه بندی سئو پس از در نظر گرفتن صدها عامل تصمیم گیری می شود و کمپین های SEM یا PPC یکی از آنها نیست.

اهمیت ترافیک SEM
ترافیک بازاریابی موتور جستجو (یا از طریق جستجوگرها ارگانیک یا تبلیغات جستجوی پرداخت شده) مهمترین منبع ترافیک اینترنت به دلیل هدفمند بودن محسوب می شود. به طور گسترده ای پذیرفته شده است که افراد از موتورهای جستجو برای یافتن راه حل برای یک مشکل ، پاسخ به یک سوال یا یادگیری نحوه انجام کاری استفاده می کنند.
بنابراین ، هنگامی که جستجوگران بر روی یک وب سایت از نتایج جستجو کلیک می کنند یا روی یک تبلیغ کلیک می کنند ، احتمال تبدیل آنها بیشتر است. ارتباط وب سایت ها و تبلیغات نمایش داده شده باعث می شود که ترافیک SEM از هر منبع ترافیکی دیگری با ارزش تر باشد.

در این مقاله ابتدا کاملا تفاوت seo و sem چیست؟ را درک کرده اید.

SEO فرایند بهینه سازی وب سایت شما به منظور دریافت ترافیک رایگان از موتورهای جستجو است.

SEM چیست؟
بازاریابی موتور جستجوگر (SEM) فرایند افزایش دید در موتورهای جستجو و گرفتن ترافیک از طریق جستجوگرها یا تبلیغات جستجوی پولی است.

آیا SEM به SEO کمک می کند؟
SEM به SEO کمک نمی کند. اگر از تبلیغات پولی برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص و ترافیک موتور جستجو استفاده می کنید ، این تأثیر مثبت یا منفی بر تلاشهای سئو شما نمی گذارد.

چرا ترافیک SEM مهم است؟
ترافیک SEM ، یا از طریق جستجوگرها یا تبلیغات جستجوی پرداخت شده مهمترین منبع ترافیک اینترنت به دلیل هدفمند بودن محسوب می شود.

وقتی زمان آن فرا می رسد که بهترین تاکتیک را انتخاب کنید، بسیار مهم است که نیازهایتان را مشخص کنید.

با آسان رایان متفاوت باندیشید.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 10 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد