خانه / سئو / چجوری توی گوگل پنالتی نشیم

چجوری توی گوگل پنالتی نشیم

گوگل پنالتی

گوگل پنالتی همان طور که از نامش معلوم است به جریمه شدن از طرف گوگل و اخراج شدن از نتایج جست و جوی گوگل گفته می شود. اکثر سایت هایی که در گوگل پنالتی می شوند به علت استفاده از روش های غیر مجاز در سئو و به اصطلاح سئوی کلاه سیاه است. مسلما گوگل هم می فهمد که این سایت ها از روش های غیر قانونی جهت بهبود رتبه سایت خود در نتایج جست و جو استفاده می کنند و با جریمه کردنشان فعالیت آن ها را متوقف می کند.

با بررسی نکات مهم دوره های آموزش سئو، متوجه می شویم که اصطلاح پنالتی یا جریمه سایت به معنای بروز هرگونه تأثیر منفی در رتبه بندی جستجوی ارگانیک وب سایت می باشد که ناشی از بروزرسانی الگوریتم گوگل یا یک جریمه دستی است.

پاسخ دیگری که به پرسش پنالتی سایت چیست می توان داد این است که هر چیزی که به طور مستقیم دستورالعمل های Webmaster Google را نقض کند، می تواند به جریمه شدن سایت شما منجر شود. جریمه شدن سایت در گوگل به دو دسته اصلی مبتنی بر الگوریتم و دستی تقسیم بندی می شود؛ که این امر یک مجازات برای پیاده سازی استراتژی های سئو کلاه سیاه در روند فعالیت خود می باشد.

نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که گوگل در واقع به الگوریتم خود اعلام نمی کند که سایت شما باید جریمه شود؛ هنگامی که فعالیت های شما مطابق با فاکتورهای رتبه بندی این الگوریتم نباشد، سایت شما به صورت خودکار ممکن است که جریمه شود.

گوگل پنالتی چیست؟

همانطور که متوجه شدید گوگل پنالتی یعنی جریمه شدن توسط گوگل که ممکن است این جریمه شدن باعث حذف کل سایت از نتایج جست و جو شود یا اینکه حذف سایت در یک کلمه کلیدی خاص و مهم که سایت مورد نظر روی آن تمرکز کرده است شود . همچنین گاهی دیده شده است که یک صفحه خاص هم با گوگل پنالتی از نتایج جست و جو حذف شده است.

معمولا افرادی که چه در یک کلمه کلیدی خاص یا کل سایت شان توسط گوگل جریمه می شود سایت خود را می توانند در قبرستان گوگل یعنی صفحه 50 الی 100 به بعد پیدا کنند!

اکثر افرادی که قصد دارند به سرعت به بهترین جایگاه در نتایج جست و جو در کلمات کلیدی مد نظرشان برسند دست به کارهای غیر مجاز می زنند. منظور همان استفاده از تکنیک های سئوی کلاه سیاه است. البته معمولا سئو کارهای حرفه ای که از روش های کلاه سیاه در سئوی سایتی استفاده می کنند به صورت کاملا حرفه ای این کار را انجام می دهند تا هیچگاه گوگل به آن ها شک نکند.

علل مختلف جریمه گوگل

خرید لینک از وب سایت های فروش لینک

به طور کلی وب سایت هایی که با خرید لینک رتبه وب سایت خود را در موتور جستجوی گوگل دستکاری می کنند ، توسط گوگل جریمه خواهند شد .

تبادل لینک بین وب سایت ها

اگر چه تبادل لینک بین وب سایت ها ، از روس های بازاریابی است اما این کار به عنوان تلاشی برای دستکاری الگوریتم رتبه بندی گوگل تلقی شده و شامل جریمه می گردد .

محتوای تکراری

ارائه ی محتوای تکراری در وب سایت باعث جریمه گوگل می شود ، لذا اگر مطالب دیگران در وب سایت خود استفاده می کنید باید قانون کپی رایت را نیز رعایت شود .

بهره گیری افراطی از تگH1

برچسب همان تگ H1 به موتور جستجوی گوگل کمک می کند تا محتوای وب سایت ها را تشخیص دهد لذا استفاده بیش از حد H1 تلاشی برای تکرار کلمات کلیدی و جریمه شدن توسط گوگل به شمار می رود .

بروز بیش از حد خطاها با کد ۴۰۴

عمدتا گوگل سعی می کند که تشخیص دهد محتویات وب سایت شما خالی از خطا و مشکل است یا خیر ، لذا در وب سایت شما خطاهایی با کد ۴۰۴ باشد ، بازدیدکنندگان نمی توانند مطالب را پیدا کنند و گوگل شما را جریمه خواهد کرد .

ند .

محتوای پر از کلمه کلیدی

قوانین سفت و سختی در مورد تراکم کلمات کلیدی وجود دارد لذا گوگل وب سایت هایی را که محتویات صفحات آنها به صورت افراطی از کلمات کلیدی استفاده کرده باشند، را جریمه خواهد کرد .

وجود لینک های مخفی

همواره وجود لینک های مخفی و لینک هایی که دارای رنگهایی هستند که برای کاربران قابل مشاهده نبستند ، از نظر گوگل مورد تایید نبوده و جریمه گوگل را سبب خواهد شد .

درج محتوای مخفی

افراط در لینک دادن

بعد از بروز رسانی پنگوئن ، در صورت استفاده بیش از حد از لینک هایی که کلمات کلیدی در آنها به کار برده شده است ، گوگل وب سایت ها را جریمه خواهد کرد .

فقدان تگ Hreflang

این تگ برای این طراحی شده است که به موتور جستجوی گوگل اطلاع دهد محتویات منتشر شده در وب سایت به چه زبانی و یا در چه محلی ایجاد شده است که از محتوای تکراری جلوگیری گردد که در نبود آن ، جریمه گوگل اعمال خواها شد .

عدم دسترسی به سایت به مدت زمان طولانی

چنانچه وب سایت شما مدت زمان زیادی قابل دسترس نباشد و کاربزان نتوانند وب سایت شما را بازدید کنند ؛ جریمه گوگل شامل وب سایت شما خواهد شد .

درج کلمات کلیدی در نام دامنه

اگر کلمات کلیدی در نام دامنه وب سایت شما وجود داشته باشد ، زمان لینک دادن زیاد وب سایت شما ، گوگل استدلال می کند که شما سعی در دستکاری رتبه بندی سایت را دارید ، از این رو وب سایت شما جریمه خواهد کرد .

لینک های اجاره ای

اگرچه کارشناسان معتقد هستند لینک هایی که با پرداخت پول بصورت ماهیانه در سایت نمایش داده می شوند ، برای سئو مفید هستند ولی برخی دیگر معتقدند این لینکها از نوع لینک های خریدنی بوده و سبب جریمه گوگل خواهند شد .

استفاده از شبکه های وبلاگ

عمدتا گوگل در هر شبکه ای که نشانه ای از دستکاری الگوریتم رتبه بندی خود را مشاهده نماید، به شدت با آن برخورد می کند ، لذا لینک های ورودی وب سایت شما نباید بیش از اندازه از وبلاگ ها باشند ، در غیر این صورت جریمه خواهید شد .

درج لینک های وابسته

از جمله روش هایی که گوگل با آن مخالف است تغییر مسیر لینک ها (Redirect) است که گوگل برای آن امتیاز منفی در نظر خواهد گرفت .

ایجاد لینک های گسترده برای سایت

به طور کلی یک وب سایت احتیاج دارد که صفحات آن به یکدیگر لینک داده شوند تا گوگل بصورت مداوم آنها را اسکن کند لذا نباید برای آنها الگوی غیر منطقی ( وجود لینک های گسترده ) وجود داشته باشد وگرنه جریمه اعمال خواهد شد .

وجود برچسب متا Keyword

تگ متا کی ورد ، زمانی کاربرد داشته است و از آن برای قرار دادن کلمات کلیدی استفاده می شد که تعداد کلمات کلیدی نمی بایست از ۵ کلمه تجاوز می کرد ولی در حال حاضر این برچسب کاربردی ندارد

سرعت کند بارگذاری سایت

از جمله معیارهایی که گوگل برای رتبه بندی صفحات خود در نظر گرفته است ، سرعت بارگذاری سریع است لذا هر چقدر سرعت وب سایت کند باشد ، جریمه گوگل شامل حال وب سایت خواهد بود .

درج محتوای دستکاری شده

برخی نویسندگان ، محتوای مقالات خود را مقداری تغییر می دهند و مجددا به انتشار آن می پردازند که این عمل از نظر گوگل یک خطا بوده و شامل جریمه خواهد شد .

سئو و بهینه سازی افراطی

گوگل بهینه سازی افراطی را نمی پسندد ، یعنی اگر یک وب سایت در بهینه سازی وسواس بیش از حد بخرج دهد ، از نظر گوگل این وب سایت نه برای بازدیدکنندگان بلکه برای موتورهای جستجو طراحی شده است .

صفحات پر از لینک

صفحات پر از لینک که به عنوان مزارع لینک نیز شناخته می شوند ، از قرار دادن لینک صفحات خود در این مزارع جلوگیری کنید زیرا از نظر گوگل آنها برای دستکاری موتورهای جستجو طراحی شده اند و باید جریمه شوند .

ایجاد لینک های خروجی زیاد

هنگامی که به وب سایت های دیگر لینک داده می شود ، باید سعی شود که تعداد آنها طبیعی باشد ، در واقع دادن لینک های بیش از حد به وب سایت های دیگر به نوعی تبادل لینک خواهد بود که شامل جریمه گوگل خواهد شد.

لینک دهنده های مخرب

اگر وب سایت شما از وب سایت هایی مخرب ؛ نظیر وب سایت های هک ، لینک در یافت کنند ، این لینک ها به شدت به وب سایت آسیب رسانده و سبب جریمه گوگل خواهند شد .

کلمات کلیدی هدف گذاری شده

در حال حاضر گوگل ، کلمات کلیدی که در برخی از وب سایت های اسپم تکرار می شوند را مورد هدف قرار داده و به شدت اینگونه از وب سایت ها را جریمه می کند لذا با شناسایی این کلمات کلیدی از جریمه شدن سایت خود جلوگیری کنید .

طراحی نامناسب وب سایت برای موبایل

گوگل می تواند یک لینک معتبر برای وب سایت موبایل و وب سایت شما تشخیص دهد ، چنانچه وب سایت موبایل ضعیف طراحی شده باشد ، سایت شما توسط گوگل جریمه خواهد شد.

لینک دهی غیر مرتبط

چنانچه محتوای صفحات وب سایت شما به وب سایت هایی که هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند ، لینک داده شود از نظر گوگل این کار جهت افزایش ترافیک آن وب سایت ها در نظر گرفته می شود و جریمه خواهید شد .

دامنه با تاریخچه بد

در صورت خریداری یک دامنه با تاریخچه بد که قبلا دارای مشکلات زیادی بوده است ، هرگونه تلاشی را برای بهینه سازی آن انجام دهید ، بی فایده بوده و جریمه خواهید شد .

سرقت محتوا

چنانچه محتوای وب سایت شما بسرقت رفت ، به هیچ وجه نگران نباشید زیرا گوگل به سرعت آن را تشخیص داده و وب سایتی که محتوای وب سایت شما را بسرقت برده است را جریمه خواهد کرد .

تبلیغات برجسته

تبلیغات درآمدزایی خوبی دارد ولی اگر در صفحات نقش ثانویه را داشته باشد ، در صورتی که تبلیغات بجای محتوای متن اصلی، در صفحه تسلط داشته باشد جریمه گوگل وب سایت شما را در بر خواهد گرفت .

محتوا

چنانچه محتوای صفحات وب سایت شما ضعیف و فاقد کیفیت باشد و فقط با کلمات پر شده باشد، این کار به وب سایت شما صدمه وارد کرده و جریمه خواهید.

برطرف کردن سریع خطاها

رفع خطاهای وب سایت نباید خیلی سریع صورت پذیرد و این کار باید در طول زمان انجام شود تا صفحات وب سایت شما در جایگاه های بهتر صفحه نتایج گوگل قرار داده شوند .

 

خب الان نوبته این هست که بگی ببخشید …

چرا باید بگم ببخشید؟

چون قوانینی که وجود داره زیرپا گذاشتی
این قوانین به اسم الگوریتم هستند که گوگل معرفیشون کرده،وبرخی از آنهارو برای شما گفتیم اگر اونهارو رعایت نکنی
باید بگی ببخشید …

گام اول بخشش :
محتوا و یا محتوا های بی کیفیت که فقط برای ورود کاربر هست رو حذف کن و دیگه هیچ وقت این کارو نکن.

گام دوم بخشش:
ترمیم محتوا رو شروع کن .
محتوای جدید ، کاربر پسند ، مفید، با کیفیت و جذاب بنویس. سعی کن سوال و یا خواسته کاربر را بفهمی و فقط در مورد همون موضوع بگی .

گام سوم بخشش:
تبلیغات،لینک ها ، عکس ها ، ویدیو ها وخلاصه هرچیزی که توی سایتت هست و یا به سایتت وصل میشه رو بازنگری کن .

پس بهتره اول الگوریتم هارو بدونی تا بفهمی چه کاری درسته و چه کاری غلط ، الانم اگر متوجه کار اشتباهت شدی دیر نیست میتونی برگردی جبران کنی
سخت هست و زمان بر …

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد