خانه / سئو / چگونه میزبان وب شما بر سئو تأثیر می گذارد

چگونه میزبان وب شما بر سئو تأثیر می گذارد

چگونه میزبان وب شما بر سئو تأثیر می گذارد

هر مشاغلی که امیدوار است حضور خود را در شبکه جهانی وب افزایش دهد باید به قوانین بهینه سازی موتور جستجو (سئو) پایبند باشد. با در اختیار داشتن گوگل در حدود ۹۲ درصد از بازار جستجو ، رتبه بالا در SERP باعث می شود قابلیت جستجو ، دید و اعتبار یک برند بهبود یابد.
برای استفاده از مزایای SEO ، مشاغل ابتدا باید از عملکرد کامل وب سایتهای خود با یک هاست وب مطمئن استفاده کنند. 
 دلایلی وجود دارد که انتخاب میزبان وب مناسب برای SEO سایت شما بسیار مهم است:
Uptime و Downtime سرور
موتورهای جستجو تأکید زیادی بر قابلیت اطمینان وب سایت دارند ، که این امر تا حد زیادی به زمان و سررسید سرور استوار است. این اندازه گیری برای حفظ کیفیت نتایج جستجو بسیار مهم است.
Downtime به مقدار زمانی که وب سایت به دلیل مشکلات سرور غیرقابل دسترسی است ، اشاره دارد. اگر سایتی همیشه پایین بیاید وقتی ربات های موتور جستجو سعی در خزیدن آن داشته باشند ، این سایت به عنوان غیرقابل اعتماد پرچم گذاری می شود ، از این رو رتبه خود را پایین می آورد.
به همین ترتیب ، انتخاب میزبان وب عالی بسیار مهم است. این تضمین می کند که وب سایت شما از منابع کافی برای به روزرسانی و در حال اجرا ۹۹٫۹٪ از کل زمان برخوردار باشد. اگر سایتی به طور مرتب دچار خرابی شود ، آنگاه نشانه روشنی برای تغییر ارائه دهندگان میزبانی است.
سرعت بارگیری
از سال ۲۰۱۰ ، گوگل در هنگام تعیین رتبه بندی جستجو ، اهمیت بارگذاری صفحه را نشان داده است. علاوه بر این ، به وضوح بیان می کند که دو ثانیه آستانه سایت های تجارت الکترونیک است.
دلیل؟ هرچه سایت سریعتر باشد ، تجربه کاربر بهتر خواهد شد.
از نقطه نظر کسب و کار ، سرعت بارگذاری صفحه خوب از نظر فروش و دید به مراتب بیشتر می شود. به گفته آمازون ، کاهش سرعت یک ثانیه در بارگیری صفحه آنها می تواند برای آنها سالانه ۱٫۶ میلیارد دلار فروش داشته باشد! اگر یک وب سایت با هدف تبدیل ترافیک به فروش ساخته شده باشد ، این یک عامل اصلی است که همه صاحبان سایت باید در آن سرمایه گذاری کنند.
در حالی که سرعت بارگیری صفحه کاملاً به میزبان وب وابسته نیست ، داشتن یک ارائه دهنده قابل اعتماد می تواند از زمان بارگیری وب سایت با جدیدترین فناوری ها و زیرساخت ها برای انجام حجم بالای ترافیک پشتیبانی کند. اگر یک صفحه وب برای بارگیری بیش از دو ثانیه طول بکشد ، نشانه واضح است که ارزیابی میزبان وب مورد نیاز است.
محل سرور
محل سرور با سرعت سایت شما ارتباط نزدیکی دارد.
برای کاهش تأخیر ، توصیه می شود وب سایت خود را در مرکز داده ای که در نزدیکی بازدید کنندگان شما قرار دارد میزبان کنید. هرچه مسافت کوتاه تر باشد ، سرعت سفر برای رسیدن به اطلاعات سریعتر می باشد.
به همین دلیل گوگل ترجیح می دهد نتایج را بر اساس موقعیت مکانی کاربر نشان دهد. بنابراین اگر بازدید کنندگان شما در درجه اول درایران مستقر هستند ، میزبان وب را انتخاب کنید که دارای مرکز داده در ایران باشد. به این ترتیب شانس بالاتری برای رتبه بندی خوب خواهید داشت.
از طرف دیگر ، اگر یک تجارت جهانی هستید ، می توانید یک شرکت میزبان با شبکه ای از سرورهای توزیع شده جغرافیایی نیز انتخاب کنید. بنابراین ، هر کجا که مشتریان شما باشند ، وب سایت شما همیشه در صدر Google SERP ها قرار خواهد گرفت.

چگونه میزبان وب مناسب را انتخاب کنیم؟
گذشته از فاکتورهای اصلی ذکر شده در بالا ، همچنین اطمینان از ارائه دهنده پشتیبانی عالی مشتری ، ویژگی های امنیتی و گزینه های ارتقاء از اهمیت برخوردار است.
به عنوان مثال ، میزبانی وب را با پشتیبانی مشتری ۲۴/۷ انتخاب کنید ، بنابراین می توانید هر وقت مشکلی پیش آمد با آنها تماس بگیرید.
از لحاظ امنیتی ، میزبان وب را انتخاب کنید که اقدامات امنیتی مختلفی مانند پشتیبان گیری و به روزرسانی منظم ، تشخیص و حذف بدافزارها و محافظت از DDoS را ارائه می دهد.
در آخر ، به گزینه های ارتقاء این شرکت توجه داشته باشید ، تا بتوانید منابع خود را هر وقت که بخواهید یکپارچه کنید.

آسان رایان میزبان امن کسب و کار آنلاین شما
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد