خانه / گوناگون / ایمیل catch-all چیست؟

ایمیل catch-all چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که catch-all چیست؟
catch-all در واقع یک امکان است، یک سرویس، در این سرویس شما می‌توانید تنظیم کنید که تمام ایمیلهایی که به آدرسهای ایمیل نامعتبر (invalid) در سایت شما ارسال میشوند به inbox یک ایمیل دلخواه وارد شود.
بطور مثال شما دارای دامنه iranserver.com می‌باشد و در تنظیمات ایمیل تنها یک آدرس وجود دارد با آدرس my@iranserver.com در این صورت اگر ایمیلی به آدرس sale@iranserver.com ارسال شود، بعلت نامعتبر بودن آدرس ایمیل مقصد، برگشت خواهد خورد. ولی با فعال کردن امکان Catch-all و تنظیم آن برروی ایمیل my@iranserver.com ایمیلهای ارسالی به sale@iranserver.com نیز به آدرس my@iranserver.com ارسال خواهد شد.

آدرس catch-all چگونه کار می کند؟

تصور کنید آدرس سایت شما domain.com است و ایمیل دامنه شما mehdi@domain.com است اما کاربران سایت اشتباها به آدرس ایمیل mahdi@domain.com هم پیام هایی را ارسال می کنند. به کمک catch-all بجای برگشت خوردن پیام ارسالی برای فرستنده می توانید ایمیل را در حساب اصلی خود دریافت کنید و این بیشتر برای مواقعی کاربرد دارد که افراد زیادی آدرس ایمیل شما را اشتباه می گیرند و این مورد یک مشکل برای شما حساب می شود.

با توجه به این توضیحات درک می کنیم که خب فعالسازی و استفاده از ایمیل catch-all می تواند بسیار مفید باشد اما دقیقا همین جا باید برای شما توضیح دهیم catch-all همانطور که می تواند مفید باشد می تواند دردسر ساز هم باشد.

اسپمر ها و ارسال کننده هرزنامه ها معمولا در تلاش هستند تا با حدس زدن آدرس های ایمیل یک دامنه ، پیام های خود را به صورت اسپم برای آنها ارسال کنند و در حالت عادی اگر یک آدرس ایمیل وجود نداشته باشد و برای دامنه نیز قابلیت catch-all فعال نباشد ، آن ایمیل برگشت میخورد و مشکلی ایجاد نمی کند اما وقتی که catch-all فعال باشد تمام پیام های اسپم و هرزنامه ای که برای آدرس های ایمیل دامنه شما ارسال می شود دریافت شده و باعث مشکلات فراوانی می شود.

حتی گوگل (Gmail) نیز در این رابطه پیشنهاد کرده که به دلیل مشکلات احتمالی استفاده از catch-all که در اثر حجم بالای دریافت پیام ایجاد می شود ، از catch-all استفاده نشود تا مواردی مثل مسود شدن یا محدود شدن اکانت مواجه نشوید.

در اینجا به پایان مطلب ایمیل catch-all چیست؟ رسیدیم و امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

در تمامی سرویس های آسان رایان شما میتوانید تنظیمات ایمیل cath-all را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد