خانه / نحوه ارتباط با ssh / ایجاد رکورد A در دایرکت ادمین

ایجاد رکورد A در دایرکت ادمین

در این آموزش با نحوه ی ایجاد یک رکورد از نوع A با قابلیتی که در هاست دایرکت ادمین با عنوان DNS Management قرار داده شده است آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود تا DNS های مورد نظر خود را تعیین و ایجاد نمایید.

A Record چیست؟

رکورد A یا Address Record، یک آدرس دامنه را به صورت IPv4 32 بیت باز می گرداند. این رکورد معمولا به جهت اشاره ی نام یک هاست به IP هاست و تنظیم IP بر روی دامنه مورد استفاده قرار می گیرد.
ممکن است برای شما این مورد اتفاق افتاده باشد که نیاز داشته باشید زیر دامنه یا Sub Domain خود را در سرور دیگری میزبانی (Host) کنید و به عبارت بهتر از جایی دیگر هاست تهیه کنید و زیر دامنه را به آن هاست اتصال دهید؛ برای این کار می بایست از A Record برای ساب دامین مورد نظر استفاده نمایید.
برای این کار می بایست در هاستی که دامنه اصلی به آن متصل هست یک رکورد A ایجاد نمایید و آن را به IP هاست دیگر اتصال دهید.
برای ایجاد یک A Record در Direct Admin، می بایست ابتدا وارد این کنترل پنل شوید.
وارد مدیریت دایرکت ادمین هاست خود شوید.
از قسمت Your Account گزینه ی DNS Management را انتخاب نمایید.

 

ایجاد رکورد A در دایرکت ادمین

 

در این قسمت می توانید A Record های مورد نظر خود را ایجاد نمایید. رکورد های A بدین صورت می باشند که برای ایجاد اتصال بین یک ساب دامین و سروری که دامنه ی اصلی بر روی آن نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال شما یک هاست دانلود از سرور دیگری دارید که قصد دارید ساب دامین Download.YourDomain.com را به آن اتصال دهید، این در صورتی می باشد که دامنه اصلی شما بر روی یک سرور دیگر می باشد. برای این کار از A Record می توانید استفاده نمایید.
همچنین می توانید لیستی از DNS ها را مشاهده و در صورت لزوم حذف نمایید.(در صورت عدم آگاهی کافی هیچ رکوردی را حذف نکنید)
DNS یا Domain Name System سیستم نام گذاری نام دامنه، رکوردی از نام دامنه شما و IP سروری می باشد که به آن ارجاع می شود می باشد.با استفاده از DNS می توانید دامنه ی خود را به هاست یا بعبارتی به سرور متصل نمایید.

ایجاد یک رکورد A در هاست دایرکت ادمین:

برای ایجاد یک A Record جدید، مطابق تصویر، در فیلد سمت چپ، نام رکورد را وارد نمایید و در فیلد سمت راست IP سرور مورد نظر را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه add کلیک نمایید.

ایجاد رکورد A در دایرکت ادمین

 

TTL: زمان حضور یا Time To Live می باشد، مشخص می کند که یک DNS سرور چه مدت یک رکورد را در حافظه Cache خود نگهداری نماید (کش کند) ، قبل از درخواست بروز رسانی از یک Nameserver معتبر؛ بر حسب ثانیه.
در این بخش عدد ۱۴۴۰۰ را وارد نمایید. معمولاً عدد پیشفرض برای رکورد ها ۱۴۴۰۰ ثانیه (یعنی همان ۴ ساعت) می باشد که مناسب است یا گزینه ی Use Default را جهت اعمال تنظیمات پیشفرض انتخاب نمایید.
سپس بر روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

برای اطلاع از جشنواره ها و تخفیف ها آسان رایان کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد