خانه / میزبانی وب / نحوه نصب دایرکت ادمین در سنتوس ۶ ودر سنتوس ۷

نحوه نصب دایرکت ادمین در سنتوس ۶ ودر سنتوس ۷

دایرکت ادمین

نصب دایرکت ادمین همواره یکی از ساده ترین کارها در سرورهای لینوکسی می باشد. دایرکت ادمین، یک کنترل پنل بر پایه وب برای سیستم عامل های کلود لینوکس، سنتوس، دبیان و FreeBSD است. در این آموزش، به شما مراحل نصب این کنترل پنل را آموزش خواهیم داد. توجه داشته باشید که برای این کنترل پنل، شما نیاز به لایسنس دایرکت ادمین دارید.

از خوبی های اصلی دایرکت ادمین که افراد زیادی را به سمت نصب دایرکت ادمین بر روی سرور می کشاند، قیمت مناسب این کنترل پنل می باشد. لایسنس دایرکت ادمین قیمت بسیار مناسبی دارد و این مورد، یکی از اصلی ترین دلایلی است که یوزرها برای سرور خودشان سمت این کنترل پنل می روند. دلیل بعدی انتخاب دایرکت ادمین، امنیت آن است که می توان با انجام اصولی و حرفه ای کانفیگ های امنیتی، این کنترل پنل را نیز کاملا امن کرد.

دلیل سوم برای نصب دایرکت ادمین بر روی سرور اما به وب سرور مربوط می شود. همانطور که میدانید، یکی از بهترین وب سرورهای حال حاضر، انجین ایکس می باشد. این وب سرور، با سی پنل نیز قابل راه اندازی می باشد ولی نیاز به دانش فنی تخصصی در این مورد دارد، اما با نصب دایرکت ادمین قادر خواهید بود به راحتی و بدون مشکل، از این وب سرور استفاده کنید و سرعت لود سایت های خود را به طرز چشم گیری کاهش دهید.

نحوه نصب دایرکت ادمین در سنتوس ۶ ودر سنتوس ۷

گام اول با دستور زیر سیستم عامل خود را به روز کنید:

sudo yum update –y

نصب دایرکت ادمین در سنتوس ۶

برای نصب دایرکت ادمین در سنتوس ۶ نیاز به نصب یک سری پیش نیاز ها دارید. برای این کار، دستور زیر را وارد کنید:
yum install wget gcc gcc-c++ flex bison make bind bind-libs bind-utils openssl openssl-devel perl quota libaio libcom_err-devel libcurl-devel gd zlib-devel zip unzip libcap-devel cronie bzip2 cyrus-sasl-devel perl-ExtUtils-Embed autoconf
automake libtool which patch mailx db4-devel:

نصب دایرکت ادمین در سنتوس ۷

برای نصب دایرکت ادمین نیاز در سنتوس ۷ پیش نیاز های دیگری دارید ( پیش نیاز های centos 6 نیازی نیست ). برای نصب این پیش نیاز ها، دستور زیر را وارد کنید:
yum install psmisc net-tools systemd-devel libdb-devel perl-DBI
بعد از نصب پیش نیازها به سراغ دانلود فایل نصب دایرکت ادمین می رویم
wget http://www.directadmin.com/setup.sh
با دستور زیر، دسترسی های لازم را به فایل نصب بدهید:
chmod 755 setup.sh
دستور زیر را وارد کنید تا فرآیند نصب به صورت اتوماتیک آغاز می گردد

./setup.sh

در ادامه از شما اطلاعات لایسنس درخواست خواهد شد که مطابق اطلاعات داده شده به شما تکمیل می کنید و سپس اطلاعاتی راجع به custom build و امثالهم از شما درخواست می شود. این موارد ارتباط مستقیمی با کانفیگ مورد نیاز شما دارد که می بایست بر اساس نیاز خود آن ها را انتخاب کنید.

 

مقالات مرتبط

نحوه کار با phpMyAdmin در دایرکت ادمین

آسان رایان میزبان امن کسب و کار آنلاین شما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد