خانه / نحوه ارتباط با ssh / پروتکل FTP چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پروتکل FTP چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پروتکل FTP چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پروتکل انتقال فایل

اصطلاح FTP کوتاه شده عبارت File Transfer Protocol به معنای “پروتکل انتقال فایل” می باشد. همانگونه که از نام آن مشخص است، از آن برای انتقال فایل ها بین دو رایانه و یا برای دسترسیFTP آنلاین به بایگانی فایل ها در شبکه استفاده می شود.
کاربرد عملی و رایج از این پروتکل، یعنی FTP بیشتر زمانی است که شما قصد انتقال یک فایل از رایانه خودتان به یک سرویس دهنده فضای میزبانی (Host) را دارید. در این زمان است که شما باید از این ابزار برای تبادل فایل استفاده کنید. مثلا شما چند فایل HTML ساخته‌اید و حالا قصد بارگذاری آن برای نمایش در وب را دارید.در اینجاست که باید پس از تهیه یک فضای مناسب، اقدام به بارگذاری یا آپلود (Upload) آن فایل‌ها،به وسیله FTP روی هاست خود کنید.
FTP به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پروتکل‌هایی است که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای انتقال فایل‌ها محسوب می‌شود.اگر شما صاحب یک وب‌سایت هستید، سرور FTP یک ابزار ضروری و کارآمد برای شما محسوب می‌شود. از آنجا که FTP یک سرویس پایه‌ای و مهم در وب است،حتی اگر توسعه‌دهنده‌ی وب نیستید، آشنایی با آن مفید و کاربردی است.
اگر شما بخواهید سیستم مدیریت محتوا WordPress را بر روی سرور میزبان نصب کنید، برای انتقال فایل‌ها بین سرور و کامپیوتر به FTP نیاز خواهید داشت.

حالا زمان آن فرا رسیده تا پس از تهیه یک فضای مناسب برای میزبانی سایت خود، از طریق اف تی پی اقدام به آپلود فایل های مورد نظر خود نمایید.

با آسان رایان به پیشرفت کسب و کار آنلاین خود بیندیشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد