خانه / میزبانی وب / پروتکل POP3 چیست؟

پروتکل POP3 چیست؟

پروتکل POP3 چیست؟

POP3 چیست؟

POP3، که مخفف Post Office Protokoll 3 است ،سومین نسخه از روش گسترده دریافت ایمیل است. تقریباً مانند نسخه فیزیکی منشی اداره پست ، POP3 تا زمانی که آن را انتخاب کند ، ایمیل را برای شخص دریافت و نگه می دارد و به همان اندازه که اداره پست نسخه‌ای از نامه دریافتی را ایجاد نمی کند. در نسخه های قبلی POP3 ، هنگامی که یک ایمیل شخصی از سرور در برنامه ایمیل خود بارگیری کرد ، دیگر نسخه دیگری از ایمیل روی سرور وجود نداشت POP به طور خودکار آنها را حذف کرد.
POP3 امکان بررسی ایمیل خود را از هر رایانه ای در جهان برای هر کسی آسان می کند ، مشروط بر اینکه برنامه ایمیل خود را بطور صحیح تنظیم کرده تا بتواند با پروتکل کار کند.

عملکرد سرور پست الکترونیکی

POP3 به طور فزاینده ای پیچیده تر شده است به گونه ای که برخی از سرپرستان می توانند پروتکل “ذخیره” ایمیل را روی سرور برای مدت زمانی مشخص پیکربندی کنند ، که به فرد اجازه می دهد آن را بارها و بارهایی که در آن بازه زمانی دلخواه می خواست بارگیری کند. با این حال ، این روش برای اکثر قریب به اتفاق گیرندگان ایمیل کاربردی نیست.
در حالی که سرورهای پستی می توانند از برنامه های بازیابی پروتکل متناوب مانند IMAP استفاده کنند ، POP3 به دلیل سادگی و سرعت بالای موفقیت در اکثر سرورهای نامه بسیار رایج است. اگرچه نسخه جدید POP ویژگی بیشتری را ارائه می دهد ، اما در سطح اصلی آن ،POP3 ترجیح داده می شود زیرا این کار را با حداقل خطا انجام می دهد.

کار با برنامه های ایمیل

از آنجا که POP3 یک روش اصلی برای ذخیره و بازیابی ایمیل است ، می تواند تقریباً با هر برنامه ایمیل کار کند تا زمانی که برنامه ایمیل برای میزبانی پروتکل تنظیم شده باشد. بسیاری از برنامه های ایمیل محبوب ، از جمله Eudora و Microsoft Outlook ، بطور خودکار برای کار با POP3 طراحی شده اند. هر سرور پست الکترونیکی POP3 آدرس متفاوتی دارد که معمولاً توسط شرکت میزبان وب آنها به فرد ارائه می شود. برای اینکه این برنامه بتواند به طور موثر با پروتکل ارتباط برقرار کند ، این آدرس باید وارد برنامه ایمیل شود. به طور کلی ، بیشتر برنامه های ایمیل از پورت ۱۱۰ برای اتصال به POP3 استفاده می کنند. افرادی که برنامه ایمیل خود را برای دریافت ایمیل POP3 پیکربندی می کنند ، برای دریافت ایمیل موفقیت آمیز نیز باید نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنند.

با سرویس های میزبانی آسان رایان با خیال راحت به توسعه کسب و کارتان بپردازید.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد