خانه / نحوه ارتباط با ssh / default email address در سی پنل

default email address در سی پنل

default email address در سی پنل

Default Email Address چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر از قبل با کنترل پنل دایرکت ادمین آشنا باشید، احتمالا با امکان ایجاد Catch-All Email آشنایی دارید. در این صورت کافی است بدانید که Default E-Mail Account در cPanel دقیقا کار Catch-All Email در کنترل پنل دایرکت ادمین را انجام میدهد. اما اگر با این امکان آشنا نیستید در ادامه در رابطه با این امکان و کاربرد های آن برای شما توضیح مختصری ارائه میکنیم.
فرض کنید که یک نفر میخواهد به شما ایمیل ارسال کند. این شخص آدرس سایت شما را میداند ولی نمیداند که آدرس ایمیل شما چیست. بنابراین مثلا فرض میکند که شما هم مثل همه آدرس ایمیلی با عنوان info@domain.com دارید. این شخص بر اساس فرضیات خود، برای شما به این آدرس، یک ایمیل ارسال میکند. ولی خوب در نظر بگیرید که شما ممکن است اصلا چنین آدرس ایمیلی برای خود ایجاد نکرده باشید. یا مثلا فرض کنید شخصی میخواهد به آدرس job@domain.com ایمیلی ارسال کند. ولی موقع ارسال اشتباها کلمه ی job را به صورت jab تایپ میکند. بدیهی است که در این حالت ایمیل ارسال شده راهی ناکجا آباد خواهد شد. دقیقا همینجاست که Default E-Mail Account به کمک شما می آید. در واقع کار Default E-Mail Account این است که هرگاه شخصی برای شما بر روی اکانت ایمیلی که در هاست شما وجود ندارد، ایمیل ارسال کند، میتواند ایمیل اشتباه را به آدرسی صحیح که شما تعیین کرده اید هدایت کند تا شما ایمیل را دریافت کرده و از محتوای آن مطلع شوید.
البته قابلیت های Default E-Mail Account در سی پنل تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال شده اند محدود نمیشود و امکان اعمال تنظیمات دیگری نیز در این بخش در اختیار شما قرار میگیرد، اما کاربرد کلی این امکان به همان شکل است که در بالا توضیح داده شد.

اگر Default E-Mail Account را تنظیم نکنید چه اتفاقی می افتد؟

در واقع هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. چرا که در cPanel به صورت پیشفرض حتی اگر شما هیچ Default E-Mail Account ای نیز تعریف نکرده باشید، آدرس ایمیلی که در ابتدا و به صورت پیشفرض بر روی سی پنل ایجاد میشود، کار دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال میشوند را انجام خواهد داد.
بنابراین با تنظیم یک حساب کاربری ایمیل پیشفرض، شما این امکان را به خود میدهید که ایمیل هایتان را هر چه بهتر مدیریت کنید چون عموما کمتر کسی به حساب ایمیل پیشفرض سی پنل سر میزند و به محتویات آن نگاه میکند!
همانطور که پیش تر هم به آن اشاره شد، کاربرد Default E-Mail Account در سی پنل، تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه فرستاده میشوند، محدود نمیشود. شما در این بخش این امکان را دارید که این ایمیل های اشتباه را با یک پیام دلخواه رد کنید و شخص ارسال کننده را از خطای خود در ارسال ایمیل آگاه نمایید.

آموزش تنظیم کردن Default Address در کنترل پنل سی پنل

وارد سی پنل شوید و در قسمت Email بر روی گزینه Default Address کلیک کنید.در مرحله بعد وارد صفحه Default Address می شویم.

در این صفحه برای تعیین یک ایمیل اکانت به صورت پیش فرض باید در قسمت Default Address Maintenance گزینه های موجود را به صورت زیر تنظیم کنید:

۱ Send all unrouted email for the following domain: در این قسمت می توانید نام دامنه ای که میخواهید ایمیل های اشتباه آن را بررسی کنید انتخاب نمایید.
۲ Current setting: وضعیت مربوط به این دامنه را می توانید مشاهده کنید.
۳ Discard the email while your server processes it by SMTP time with an error message: با انتخاب این گزینه تمامی ایمیل های اشتباه وارد اکانت شما نخواهند شد و یک پیغام به ارسال کننده ایمیل ارسال می گردد.
۴ (Failure message(seen by sender  : در این قسمت پیامی را که میخواهید برای ارسال کننده ایمیل به مسیر اشتباه فرستاده شود وارد کنید.
 ۵ Forward to email address: این گزینه به شما این امکان را می دهد تا تمامی ایمیل های ارسالی اشتباه به یک ایمیل آدرس معتبر فوروارد شوند.
۶ Forward to email address: در این فیلد ایمیل مورد نظر خود را جهت دریافت ایمیل های اشتباه وارد کنید.

در صورتی که بر روی گزینهOptions Advanced کلیک کنید دو گزینه زیر برای شما نمایان خواهند شد:
۷ Forward to your system account “youser name”: با انتخاب این گزینه ایمیل های دریافتی شما به اکانتتان فوروارد خواهند شد.
۸ Pipe to a program: این گزینه تمامی ایمیل های اشتباه را به یک اسکریپت فوروارد می کند. برنامه ای که ایمیل ها به آن فوروارد خواهند شد باید توسط شما در فیلد مربوطه آدرس دهی شود.
۹ ( Discard (Not Recommended : با انتخاب این گزینه تمامی ایمیل های اشتباه حذف می گردند و هیچ پیغامی به ارسال کننده ایمیل ارسال نخواهد شد.
۱۰  Change: پس از اعمال تنظیمات مربوطه بر روی change کلیک کنید.

* توجه کنید انتخاب گزینه Discard توصیه نمی شود زیرا هیچ پیغامی مبنی بر عدم دریافت ایمیل به ارسال کننده آن فرستاده نمی شود و متوجه عدم دریافت توسط شما نخواهند شد.
* توجه داشته باشید در قسمت Forward to email address موقع وارد کردن ایمیل مورد نظر نیازی به وارد نمودن علامت @ و یا نام دامنه نمی باشد.

مقالات مرتبط

ایجاد پاسخگوی خودکار ایمیل در کنترل پنل پلسک

 

آسان رایان میزبان امن کسب و کار آنلاین شما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + بیست =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد