خانه / آموزش نصب ssl / الگوریتم گوگل چیست؟ 

الگوریتم گوگل چیست؟ 

Google algorithm

الگوریتم چیست؟ 

 در یک تعریف عمومی به مجموعه ای از دستور العمل ها و فرمول هایی که با زبان رسا و دقیق به همراه جزئیات لازم و به صورت مرحله به مرحله به گونه اجرا شده باشند که هدف خاصی را دنبال کنند و شروع و پایان آنها نیز مشخص باشد، الگوریتم گفته می شود. 

الگوریتم گوگل چیست؟ 

گوگل فاکتورهای متعددی را برای ایجاد تفاوت میان وب سایت ها در نظر می‏گیرد. این فاکتورها گاهی پیچیده شده و در قالب الگوریتم وارد دنیای اینترنتی و مدیریت می‏شوند. اهمیت الگوریتم های گوگل بهینه سازی و سئوی سایت بدون توجه به این الگوریتم ها امکان پذیر نیست.  
پیشنهاد آسان مگ به شما: چرخه PDCA در برنامه ریزی

الگوریتم های گوگل کدام ها هستند؟ 

الگوریتم های گوگل به دو دسته تقسیم می شوند، الگوریتم های اصلی که در واقع جز هسته اصلی گوگل هستند و بر اساس پارامترهای مختلف سایت های اینترنتی را رتبه بندی می کنند و الگوریتم هایی که به صورت جانبی برای شناسایی سایت های اسپم و یا بهبود نتایج جستجو و بهینه سازی پرس و جوهای کاربران استفاده می شوند، برخی از الگوریتم های دسته دوم عبارتند از: 
 • الگوریتم گوگل پاندا 
 • الگوریتم گوگل پنگوئن 
 • الگوریتم مرغ مگس خوار 
 • الگوریتم گورخر 
 • الگوریتم کبوتر 
 • الگوریتم  Page Layout 
 • الگوریتم رنک برین 
 • الگوریتم PayDay Loan 
 • الگوریتم Page Authority 
 • الگوریتم کافئین 
 • الگوریتم mobilegeddon 
هر کدام از این الگوریتم ها دستورالعملی را به اجرا در می آورند و نکاتی برایشان دارای اهمیت است، در زیر به توضیح  مهمترین الگوریتم های گوگل  میپردازیم : 
الگوریتم پاندا (Panda algorithm) 
الگوریتم پاندا در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد. این الگوریتم تلاش گوگل برای نمایش سایت های باکیفیت بالا و معتبر را نشان می‏دهد. الگوریتم پاندا می‏تواند رتبه سایت‎های با کیفیت پایین را کاهش دهد. تغییراتی که توسط این الگوریتم صورت می گیرد، هیچ نام خاصی ندارد اما برخی نام “Farmer” یا کشاورز را بر آن نهاده اند که بر محتواهای وب سایت تاثیر می‏گذارد و می‏توانست صفحاتی که محتوای کپی شده منتشر می‏کنند را شناسایی کند. با این وجود الگوریتم پاندا تنها بر روی تعدادی از سایت ها تاثیرگذار است. به همین دلیل برخی از سایت هایی که از این الگوریتم استفاده می کنند، دچار افت رنکینگ می شوند. اما سایت هایی نیز هستند که توانسته اند با استفاده از الگوریتم پاندا، رتبه بالایی را در گوگل کسب نمایند. 
الگوریتم پاندا می‏تواند چندین صفحه سایت را تحت تاثیر قرار دهد. این در حالی است که گوگل کیفیت کل سایت را معیار رتبه بندی خود قرار می‏دهد. بنابراین نمی توان گفت الگوریتم پاندا بدون نقص است. این الگوریتم برخی شاخصه ها و فاکتورها را برای رتبه بندی سایت ها در نظر می‏گیرد که عبارتند از: 
مشکلات فنی وب سایت 
استفاده از قالب های آماده 
استفاده بیش از حد از تبلیغات 
محتوای کیفیت پایین در کل سایت 
متاتگ ها و تگ های نامناسب در سایت 
زمان کوتاه حضور هر کاربر بر روی سایت 
محتوای کیفیت پایین در بخشی از سایت 
استفاده بیش از حد از یک تگ یا تگ های نامربوط در یک صفحه 
لینک های منقطع؛ برای مثال لینک هایی که دچار خطای ۴۰۴ می شوند. 
الگوریتم پنگوئن 
الگوریتم پنگوئن نیز از دیگر معیارهای گوگل برای ارتقا رتبه سایت می‏باشد که توجه خود را بر روی لینک های غیر طبیعی معطوف کرده است. بطوری که می‏تواند با استفاده از لینک دهنده های غیر طبیعی (unnatural backlinks) که قصد فریب دادن گوگل را دارند را شناسایی نماید. لینک مانند یک رای برای سایت عمل می‏کند و اگر از یک سایت معتبر به سایت شما لینک شود، این یک توصیه و پیشنهاد برای سایت خواهد بود که الگوریتم پنگوئن آن را به گوگل گزارش می‏دهد. این در حالی است که اگر سایت های ناشناخته به سایت شما لینک نمایند، اگر چه در رتبه بندی سایت موثر است اما به اندازه پیوند لینک سایت های معتبر، حاوی اعتبار نخواهد بود.  
با وجودی که لینک های اشتباه به عنوان مهم ترین فاکتور در الگوریتم پنگوئن شناخته شده اند، برخی پارامترهای دیگر نیز بی اهمیت نیستند از جمله: 
شناسایی صفحات راه در رو 
تغییر مسیرهای فریب کارانه 
مخفی کاری برخی سایت ها 
بررسی متن یا لینک های پنهانی 
ارسال پرس و جو های اتوماتیک به گوگل 
بررسی محتواهایی که خودکار تولید شده اند 
شناسایی صفحات با کلمات کلیدی بیش از حد 
سوء استفاده از تکه های غنی نشانه گذاری شده 
ایجاد صفحات با رفتارهای مخرب مانند فیشینگ، تروجان ها، نصب ویروس ها و سایر بدافزارها 
الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار (Hummingbird) 
الگوریتم مرغ مگس خوار در سپتامبر سال ۲۰۱۵ ایجاد شد. این الگوریتم کاملا متمایز از دو الگوریتم پاندا و پنگوئن عمل می‏کند. اگر چه برخی بر این نظرند که الگوریتم مرغ مگس خوار باعث کاهش رتبه سایت می‏شود، اما باید گفت با رعایت این الگوریتم می‏توان ترافیک زیادی را به سمت سایت روانه ساخت. این الگوریتم یک بازسازی و تعمیر اساسی برای گوگل محسوب می‏شود. الگوریتم های پاندا و پنگوئن به عنوان الگوریتم های تغییر شناخته شده اند؛ اما الگوریتم مرغ مگس خوار تنها یک بخش جدید نیست، بلکه یک موتور کاملا جدید محسوب می شود که در حال حاضر از بسیاری از بخش های الگوریتم های پاندا و پنگوئن استفاده می‏کند. 
الگوریتم کبوتر گوگل 
الگوریتم کبوتر گوگل 
الگوریتم کبوتر قابلیت تمایز آیتم های مختلف را داراست که می‏تواند وب سایت ها و صفحات آنها را از یکدیگر تشخیص دهد. به عبارت دیگر، الگوریتم کبوتر با جمع آوری داده ها از گروه های خوشه بندی شده، فرایند جستجو را در مدت کوتاهی انجام می‏دهد. نحوه عملکرد این الگوریتم بدین صورت است که توانایی کشف خوشه های مختلف را دارد و سپس آن ها را با منقار خود نوک می‎ زند که با این کار، به صفحه مورد نظر رتبه داده می‏شود. گوگل الگوریتم کبوتر را مسئول جمع آوری نتایج مفیدتر و مرتبط تر به صورت محلی، از نتایج جستجو می‏کند. 
با آسان رایان همراه باشید با از تخفیف ها  جشواره های آن بهرمند شودید.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد