خانه / آموزش نصب ssl / مرجع پرسش و پاسخ برنامه نویسان

مرجع پرسش و پاسخ برنامه نویسان

مرجع پرسش و پاسخ برنامه نویسان

این روزها استفاده از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی توانسته است بار سنگین شرکت در کلاس‌های حضوری را از دوش بسیاری از افراد علاقه‌مند به کسب و علم و دانش بردارد. به طور مثال برای یادگیری زبان انگلیسی بسیاری از افراد از Duolingo استفاده می‌کنند. برای علاقه‌مندان به فعالیت در زمینه برنامه‌نویسی، نیز راه‌ها و روش‌های بسیاری وجود دارد تا بتوانند از طریق آن‌ها برنامه‌نویسی را بیاموزند، به عنوان مثال سایت‌های بسیار مفیدی وجود دارد که به صورت آنلاین به آموزش کدنویسی پرداخته‌اند و یا اپلیکیشن‌های بسیاری نظیر mimo وجود دارد که می توانند آن را بر روی تلفن همراه هوشمند خود نصب نموده و برنامه نویسی را یاد بگیرند. در این مقاله بصورت کامل با استک اور فلو (Stackoverflow) آشنا میشویم و به سوال Stack Overflow چیست؟ بصورت کامل پاسخ میدهیم.

 سایت Stack Overflow چیست؟

اگر شما در زمینه برنامه نویسی دستی داشته باشید حتما نام سایت Stack overflow به گوشتان رسیده است و از آن استفاده کرده اید.
ویکی پدیا آن را این گونه تعریف کرده است:
یک سایت پرسش و پاسخ درباره ی حوزه وسیعی از مباحث برنامه نویسی و زبان های مختلف برنامه نویسی که توسط جف اتوود و جویل اسپولسکی در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است.

در صفحه اصلی سایت Stack overflow خود را چنین معرفی کرده است:
Stack Overflow is a question and answer site for professional and enthusiast programmers. It’s 100% free, no registration required
“استک اورفلو یک سایت پرسش و پاسخ برای برنامه نویسان حرفه ای و علاقمند است. استفاده از این سایت ۱۰۰% رایگان است، بدون نیاز به ثبت نام.”

سال‌ها بود که بسیاری از برنامه‌نویسان در حین کد نویسی به مشکلاتی بر می‌خوردند که راه حلی برای آن‌ها پیدا نمی‌کردند و یا اگر راه‌حل آن‌ها پیدا می‌شد، زمان زیادی طول می‌کشید تا به پاسخ سوال خود برسند. اما با وجود وب سایت استک اورفلو (Stackoverflow) دیگر برنامه نویسان زمان زیادی را صرف بر طرف کردند مشکلات خود نخواهند کرد، کافیست سوال خود را در این وب سایت مطرح کنند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایند.

وب سایت استک اورفلو (Stackoverflow) که در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد، یکی از بزرگ‌ترین و قابل اعتمادترین وب سایت‌ها برای یادگیری کدنویسی، برای به اشتراک گذاری دانش و اطلاعات مفید خود با دیگران و…می‌باشد. هر ماه بیش از ۵۰ میلیون کاربر به این وب سایت سر می‌زنند تا به حل مشکلات مطرح شده توسط کاربران بپردازند و یا اینکه پرسش‌های خود را مطرح کنند.
وب سایت استک اورفلو (Stackoverflow) یکی از قابل اعتماد ترین وب سایت هاست زیرا مطالبی که بر روی وب سایت استک اورفلو توسط متخصصین و برنامه نویسان خبره و حرفه‌ای قرار می‌گیرد، مورد نظر سنجی قرار می‌گیرد و از کاربران خواسته می‌شود که پس از مطرح کردن سوال خود، از میان پاسخ‌های ارائه شده به بهترین پاسخ رای دهند. بنابراین همیشه بهترین جواب‌ها که توسط بسیاری از کاربران مورد تائید قرار گرفته است بر روی سایت می‌ماند.
اگر قبلا از مطالب وب سایت استک اورفلو استفاده کرده باشید، مطمئنا متوجه این مزیت سایت شده‌اید که در کمتر از ۵ دقیقه پاسخ سوالتان را دریافت نموده‌اید. در واقع  زمانی که شما سوال خود را تایپ می‌کنید، کلیه‌ی سوالات مشابه سوال شما را که قبلا افراد مانند شما با آن برخورد کرده‌اند مشاهده خواهید کرد. به این ترتیب مطالب و سوالات اضافه که وقت کاربران را بگیرد، در این سایت وجود ندارد.
به علاوه همانطور که گفتیم چون کاربران به سوالات امتیاز می‌دهند، در نتیجه بعد از مدتی، سوالاتی که کمترین آرا را آورده‌اند از بین سوالات حذف می‌شود، چرا که به منزله‌ی سوالات بی ارزش شناخته می‌شوند.

به این ترتیب شما تنها اطلاعات مفید را روی سایت خواهید یافت.
وب سایت استک اورفلو علاوه بر اینکه به بهترین پاسخ‌ها رای داده می‌شود، به نویسندگان آن‌ها یا به عبارتی کسانی که پاسخ صحیح و بهینه را مطرح کرده‌اند نیز امتیاز داده می‌شود. به این ترتیب برای افرادی که از امتیازات بالاتری برخوردارند، پیشنهاد کاری وجود دارد.

کلام آخر

 نکته‌ی جالب در خصوص استک اورفلو این است که فقط یک سایت نیست. سرویس های پرسش و پاسخ بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که به سایت های خواهر Stack Overflow معروف هستند که هرکدام در موضوعات و تخصص‌های خاصی فعالیت میکنند.
دوستان عزیزی که در زمینه برنامه‌نویسی فعالیت می‌کنید، و تا امروز با وب سایت استک اورفلو (Stackoverflow) آشنایی نداشتید، از امروز به بعد دیگر نگران سوالات خود در زمینه برنامه‌نویسی نباشید. شما با مراجعه به سایت استک اورفلو می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ سوالات خود را دریافت نمائید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد