خانه / نحوه وصل شدن به ssh / خطای Internal Server Error در وردپرس

خطای Internal Server Error در وردپرس

خطای Internal Server Error در وردپرس

برخی خطاهای وردپرس دلایل متنوعی دارد و از این رو بررسی آنها در یک مقاله کمی بعید است. با همه ی اینها می توان به دلایل عمده پدید آورنده ی آن خطا اشاره کرد.

خطای Internal Server Error و یا همان خطای سرور داخلی ، یکی از خطاهایی است که در ابتدا به نظر کاربران خطایی از سمت وب سرور و یا هاست است ؛ اما اینگونه نیست و این خطا منشا دیگری دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

دلیل اول : Htaccess

Htaccess یک فایل تنظیماتی برای نوع رفتار وب سرور با سایت شماست که واسطه تنظیماتی بین سایت و وب سرور می‌باشد ، بنابراین ممکن است پس از تغییرات و یا پس از به روزرسانی وردپرس خود مشکلی در این بین ایجاد شود که منجر به خطای Internal Server Error گردد.
حال برای اینکه بتوانید این مشکل را از طریق Htaccess تست کنید ، باید از طریق File manager کنترل پنل خود و یا FTP ، فایل Htaccess را تغییر نام داده و یک بار دیگر سعی کنید به سایت وارد شوید.
اگر سایت بدون مشکل باز شد ، پس در تنظیمات Htaccess مشکلی وجود داشته است ، در غیر این صورت به تست سایر دلایل بپردازید.

دلیل دوم : افزونه‌ها

متأسفانه همانطور که افزونه‌ها بسیار کاربردی و مفید هستند ، اما بعضی مواقع باعث ایجاد خطاهای مختلف نیز می شوند. در این میان افزونه‌هایی که تیم پشتیبانی قوی ندارند و یا به صورت نال شده استفاده می‌شوند ، بیشترین مشکلات را ایجاد می‌کنند.
برای بررسی این مورد ، پوشه Plugins را از طریق File Manager کنترل پنل خود تغییر نام دهید و سپس سعی کنید تا وب سایت را باز کنید ، اگر وب سایت باز شد ، بنابراین مشکل از یکی از افزونه‌ها خواهد بود.
برای پیدا کردن افزونه مخرب ، باید تک تک افزونه‌ها را فعال کنید تا متوجه مشکل اصلی و رفع آن شوید.

دلیل سوم : پوسته جدید

تغییر پوسته و یا به روزرساتی آن ممکن است دلیل بروز خطای داخلی سرور شود و تنها راه برای متوجه شدن مشکل پوسته ، تغییر پوسته سایت به یک پوسته دیگر و پس از آن رفع مشکلات پوسته اصلی است.
برای این کار امکان وارد شدن به داشبورد وردپرس را دارید ، پوسته را تغییر دهید ، اما اگر داشبورد وردپرس نیز برای شما باز نمی‌شود ، باید پوسته را از طریق دیتابیس تغییر دهید.

دلیل چهارم : حافظه PHP

اگر موارد قبل را بررسی کردید و هیچ کدام فایده ای برای شما نداشت ،  مشکل ایجاد شده می توانید از حافظه PHP وردپرس شما باشد.
در این گونه موارد شما باید ، حافظه PHP خود را افزایش دهید تا بتوانید مشکل را رفع نمایید.

دلیل پنجم : تخریب فایل‌های اصلی وردپرس

بعضی مواقع ممکن است بخاطر به روزرسانی و یا حمله هکرها به وب سایت شما ، تعدادی از فایل‌های اصلی وردپرس که در پوشه wp-admin و wp-includes وجود دارد ، دچار مشکل شوند.
برای رفع این مشکل باید این دو پوشه را حذف و سپس آنها را جایگزین نمایید.
به این صورت با چک کردن دلایل بالا ، شما می توانید خطای Internal Server Error وردپرس را برطرف کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هفت =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد