خانه / وردپرس / wp_debug در وردپرس چیست و چطور عیب یابی می کند؟

wp_debug در وردپرس چیست و چطور عیب یابی می کند؟

wp_debug در وردپرس

ممکن هنگام کار با وردپرس به یک سری مشکلات بربخورید که هیچ دلیلی برای این مشکلات پیدا نمیکنید و دلیل منطقی نیز برای حل آن‌ها به ذهنتان نمی‌رسد. البته وردپرس در این زمینه هوشمندانه میباشد و در درون خود یک سیستم عیب‌یابی دارد و هر کسی که از وردپرس استفاده می‌کند، می‌تواند مشکلات سایت خود را از این طریق پیدا کرده و نسبت به حل این مشکلات اقدام کند. شاید شنیده باشید که پیدا کردن خطاها با wp_debug در وردپرس انجام می‌شود اما اینکه چگونه این اتفاق می‌افتد و چه مراحلی طی می‌شود را توضیح می دهیم.

wp_debug چیست؟

ابزاری برای عیب یابی در وردپرس میباشد که اگر فعال باشد منبع خطا در وردپرس را نشان می دهد. به عبارتی نشان می‌دهد خطایی که در وردپرس مشاهده می‌کنید علتش چیست.

چه زمانی از wp_debug برای عیب یابی در وردپرس استفاده کنیم؟

وردپرس پیشنهاد کرده است که از این حالت، پیش از منتشر کردن قالب ها و افزونه ها استفاده کنید. می توانید ایرادها و خطاها را مشاهده کنید. اما در کل، هر زمانی که در وردپرس به مشکل خوردید (مثلا وقتی وارد قسمت “پوسته‌ها” در وردپرس می‌شوید، چیزی مشاهده نمی‌کنید) و نتوانستید متوجه شوید علت این خطا چیست ، می‌توانید از حالت عیب یابی در وردپرس با wp_debug استفاده کنید.

چطور عیب یاب وردپرس را فعال کنیم؟

برای فعال کردن wp_debug، وارد هاست خود شوید و به قسمتی که فایل‌های وردپرس قرار دارند، بروید. فایل wp-config.php را پیدا کنید و روی دکمه Edit کلیک کرده تا ویرایشگر هاست شما باز شود. حال در بین کدهای موجود در این قسمت، کد ;(define(‘WP_DEBUG’, false را پیدا کنید. اگر این کد در فایل wp-config.php وجود نداشت، خودتان آن را درست قبل از عبارت /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ قرار دهید.

 

wp_debug در وردپرس چیست؟و چطور عیب یابی می کند؟

همانطور که مشاهده میکنید، مقدار پیش فرض این تابع false است که به معنی خاموش بودن حالت عیب یابی می باشد. برای فعال کردن حالت عیب یابی وردپرس، کلمه false را به true تغییر دهید و تغییرات را ذخیره کنید. اکنون حالت عیب یابی وردپرس برای پیدا کردن خطاها با wp_debug در وردپرس فعال خواهد شد.
اکنون به صفحات مختلف سایت خود سر بزنید و ببینید آیا در بالای صفحه خطایی نمایش داده می‌شود یا خیر. ممکن است در صفحه اصلی خطایی وجود نداشته باشد اما خطایی در صفحات دیگر مثلا یکی از مقاله‌های سایت خود دریافت کنید. اگر هم کلا چیزی مشاهده نکردید، سایت شما خطایی ندارد.
نکته مهم: بهتر است این حالت در زمانی که سایت در دسترس عموم قرار دارد فعال نشود. چون خطاهایی که نمایش داده می‌شوند ممکن است اطلاعاتی را به افراد سودجو منتقل کنند که باعث شود از طریق آن‌ها به سایت شما صدمه بزنند.

مقالات مرتبط

مشاهده لاگین ها در وردپرس

نصب وردپرس روی Cpanel

 

برای اطلاع از جشنواره ها و تخفیف ها آسان رایان کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آسان رایان می باشد